Naujienų srautas

Sportas2015.02.12 21:38

Vilniaus moksleivių lauks golfo pamokos ir būreliai

BNS 2015.02.12 21:38

Siekdami, kad kūno kultūros pamokos vaikams taptų įvairesnės ir įdomesnės, daugiau negu 40 Vilniaus mokyklų kūno kultūros mokytojai suvienija jėgas su Lietuvos golfo federacija (LGF).  

Siekdami, kad kūno kultūros pamokos vaikams taptų įvairesnės ir įdomesnės, daugiau negu 40 Vilniaus mokyklų kūno kultūros mokytojai suvienija jėgas su Lietuvos golfo federacija (LGF).

Pasak Vilniaus kūno kultūros mokytojų draugijos pirmininkės, Vilniaus „Versmės“ katalikiškosios gimnazijos kūno kultūros mokytojos metodininkės Irutės Juršėnaitės, kuri praeitą savaitę kartu su LGF organizavo uždarų patalpų golfo mokymus Vilniaus kūno kultūros mokytojams, kūno kultūros pamokos turėtų būti kuo įvairesnės, kad vaikus lavintų visapusiškai ir geriau atitiktų kiekvieno vaiko poreikius.

I. Juršėnaitė sako, kad gautą inventorių panaudoti galės ne tik įprastų kūno kultūros pamokų metu, bet ir popamokinei veiklai, kuomet į atskirą būrelį susirinkę mokiniai galės kartu gilintis į golfo paslaptis ir ugdyti įgūdžius.

„Visos sporto šakos naudingos, nes jos paįvairina pamokas. Vien tik krepšinio, futbolo ir tinklinio vaikams neužtenka – esama įvairių moksleivių, ir ne visiems komandinės sporto šakos prie širdies. Jau rodžiau golfo įrangą moksleiviams, vaikai susidomėję, ir žaidžiančių tiek pamokų, tiek neformalaus ugdymo būrelių metu tikrai bus. Džiugu, kad federacijos pačios vykdo aktyvią veiklą, visada mielai prisidedame prie tokių iniciatyvų“, – sako I. Juršėnaitė.

„Taikos“ progimnazijos kūno kultūros mokytoja Rasa Baronienė, taip pat dalyvavusi mokymuose, sako, kad klaidinga manyti, jog vaikus domina tik krepšinis ir futbolas.

„Pastebiu, kad popamokinėje veikloje vaikai vis dažniau renkasi mažiau masinių sporto šakų būrelius, ir tai, kad viena tokių sporto šakų galės užsiimti mokykloje, jiems patiks. Golfas – visame pasaulyje populiarus žaidimas, atėjo laikas ir Lietuvai vytis kitus. Tikrai norėtųsi, kad ir kitos federacijos vykdytų panašias iniciatyvas“, – sako R. Baronienė.

I. Juršėnaitė pažymi, kad golfas vaikams yra ne tik smagi veikla, bet ir atneša įvairios naudos. Pasak jos, šis žaidimas moko sportinės kultūros, etikos, mąstymo ir ypatingai ugdo susikaupimą – tam, kad sėkmingai atliktum smūgį, būtina sugebėti susikoncentruoti konkrečiu momentu. Be to, žaidimo metu nekyla agresija, pyktis, nes nereikia varžytis su priešininkais.

„Mokyklose daugėja vaikų, kurie pagal charakterį yra individualistai ir nori užsiimti sporto šakomis, kuriose viskas priklauso tik nuo jų pačių. Tokių vaikų ugdymui golfą drąsiai galima pritaikyti pamokose. Tuo labiau kad šis žaidimas nereikalauja išskirtinių fizinių sugebėjimų ar savybių, čia svarbiau atidumas ir koncentracija, todėl gerai žaisti gali kiekvienas“, – teigia R. Baronienė.

Praėjusią savaitę surengtuose uždarų patalpų golfo mokymuose, kurie vyko Vilniaus „Versmės“ katalikiškoje gimnazijoje, dalyvavo daugiau negu 50 Vilniaus kūno kultūros mokytojų iš daugiau negu 40 mokyklų. Vilniaus kūno kultūros mokytojai susipažino su golfo taisyklėmis ir kultūra. Taip pat per mokymus vyko ir praktiniai užsiėmimai sporto salėje, kurių metu mokytojai išbandė įvairius taiklumą, taisyklingą smūgio techniką lavinančius pratimus.

Mokymai ir įrangos įteikimas mokykloms – uždarų patalpų golfo projekto „BMW GolfSport“ dalis. Šiuo socialiniu projektu vaikus siekiama supažindinti su golfo sporto šaka, didinti jų fizinį aktyvumą bei laisvalaikio leidimo formų įvairovę. Projektą inicijuoja LGF ir oficiali BMW atstovė Lietuvoje UAB „Krasta Auto“. Projekto metu specialią uždarų patalpų golfo įrangą iniciatoriai dovanoja visoms golfą žaisti norinčioms Lietuvos mokykloms.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi