Sportas

2012.11.08 16:52

M. Lukauskis: norėčiau grįžti į „Lietuvos rytą“

Kiek daugiau nei mėnesį Valensijos „Basket“ ekipoje praleidęs Mindaugas Lukauskis grįžo į Lietuvą. Trumpalaikę sutartį su Ispanijos klubu, kol pasveiks traumą patyręs Thomasas Kelatis, sudaręs Lukauskis džiaugėsi galimybe parungtyniauti Ispanijos pirmenybėse ir pasisėmęs naujos patirties.

Kiek daugiau nei mėnesį Valensijos „Basket“ ekipoje praleidęs Mindaugas Lukauskis grįžo į Lietuvą. Trumpalaikę sutartį su Ispanijos klubu, kol pasveiks traumą patyręs Thomasas Kelatis, sudaręs Lukauskis džiaugėsi galimybe parungtyniauti Ispanijos pirmenybėse ir pasisėmęs naujos patirties.

Šiuo metu naujos komandos besidairantis 33 metų 198 cm ūgio puolėjas „BasketNews.lt radijo“ laidoje teigė, kad norėtų grįžti rungtyniauti į Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipą, kurioje praleido šešerius karjeros metus.

M. Lukauskis neabejoja, kad buvę jo komandos draugai susižais ir tuomet rungtyniaus kur kas geriau nei dabar. Krepšininko teigimu, vilniečiai yra pajėgūs šį vakarą įveikti Stambulo „Bešiktaš“ klubą, o tuomet padėtis Eurolygos D grupėje gali apsiversti aukštyn kojomis.

Kodėl grįžote į Lietuvą? – „BasketNews.lt radijas“ paklausė M. Lukauskio.

Turėjau trumpalaikį vieno mėnesio kontraktą su Valensijos komanda, kol traumą gydėsi Thomasas Kelatis. Pasibaigus mėnesiui Th. Kelatis grįžo į rikiuotę, o mano kontraktas baigėsi, todėl grįžau namo.

Ar nebuvo galimybės ten pasilikti?

Ne, Valensijos ekipa buvo visiškai sukomplektuota. Visos pozicijos užpildytos, o krepšininkai universalūs. Komanda per rungtynes dažniausiai verčiasi nemažu žaidėjų skaičiumi.

Tikriausiai jūs dar pasirašydamas trumpalaikę sutartį, žinojote, kad šansų, ilgiau užsibūti Valensijoje, nėra. Ar vis dėlto klubo vadovai buvo suteikę vilčių, kad jeigu labai gerai pasirodysite, kontraktas bus pratęstas?

Galimybė pasilikti klube yra visuomet, bet jie nebuvo pažymėję, jog viskas priklausys nuo to, kaip pasirodysiu. Manęs tiesiog paprašė padėti ir užpildyti atsiradusią spragą. Ta galimybe puikiausiai pasinaudojau, nes iki tol Lietuvoje sportavau tik su treneriu, ruošiausi fiziškai ir mėčiau salėje. Man trūko krepšinio, kontaktinio ir komandinio žaidimo. Buvo svarbu pabūti su komanda ir taip įgyti gerą sportinę formą.

Jums grįžus namo Th. Kelatis ir vėl patyrė traumą. Ar klubo vadovai nekvietė grįžti?

Tokių kalbų nebuvo. Kaip jūs ir patys žinote, jie pasirašė sutartį su visai kitos pozicijos krepšininku, įžaidėju Cristopheriu Queenu. Aš pats ten rungtyniavau atakuojančio gynėjo bei lengvojo krašto puolėjo pozicijose. Bet tai klubo sprendimas, galbūt jiems buvo svarbiau sustiprinti įžaidėjų grandį.

Ar jums pačiam tas mėnuo Ispanijoje patiko?

Viskas buvo tikrai gerai. Ten mane puikiai priėmė ir sudarė labai šaunias sąlygas sportuoti bei gyventi. Ispanijos lyga taip pat yra labai stipri. Reikia kovoti su visais varžovais, o konkurencija – išties labai didelė.

Ar Valensijos klubo vadovai domėjosi, kaip sekasi buvusiam jų komandos žaidėjui Robertui Javtokui?

Vadovai neklausinėjo, bet buvę Roberto komandos draugai perdavė jam linkėjimų. Pakalbėti teko ir apie Matiew Nielseną, su kuriuo man irgi yra tekę žaisti. Ilgiau klube dirbantys žmonės pamena ir tai, kad „Lietuvos rytui“ yra tekę žaisti su jų komanda. Tada mes juos nugalėjome. Ispanijoje tikrai buvo apie ką pasikalbėti.

Ką veikiate Lietuvoje? Ar turite daug laisvo laiko?

Laisvo laiko turiu tiek pat, kiek ir atstovaudamas kokiai nors komandai. Sportuoju kiekvieną dieną ir toliau rengiuosi fiziškai. Kol kas dar neturiu komandos, bet agentas dirba šiuo klausimu, todėl kiekvieną dieną gali atsirasti pasiūlymas. Tikiuosi, kad visa tai išsispręs kuo greičiau.

Krepšinio gerbėjai labai domisi ar kontrakto jums nesiūlo „Lietuvos ryto“ klubas?

Kaip bebūtų gaila, nebuvo jokios kalbos su „Lietuvos ryto“ vadovais. Nieko apie tai neminėjo ir agentas. Seku komandos rezultatus, vilniečiai sunkiai pradėjo sezoną, bet dabar, pasikeitus treneriams, viskas juda į gerąją pusę. Panašiai man sakė ir krepšininkai, su kuriais bendrauju. Dabar komandoje aiškiau, ką ir kaip kuriam krepšininkui daryti. Manau, kad tik laiko klausimas, kada jie susižais. Visgi „Lietuvos ryto“ gretose yra nemažai naujų krepšininkų.

Suprantama, kad „Lietuvos rytas“ negali pateikti tokio pat patrauklaus pasiūlymo, kaip užsienio klubai, bet vis dėlto, jeigu sulauktumėte jų dėmesio, ar svarstytumėte galimybę žaisti Vilniuje?

Visų pirma, tą pasiūlymą reikia gauti, o jau tada žiūrėti, kaip ir kas. Žinoma, norėčiau grįžti į „Lietuvos rytą“. Kiekvienas krepšininkas nori žaisti namie. Tuo labiau, kad kalbame apie aukšto lygio komandą, kuri rungtyniauja aukščiausio rango turnyruose. Kuris žaidėjas to nenorėtų? Tuo labiau, kad man yra tekę atstovauti šiai komandai šešerius metus. Būtų smagu sugrįžti.

Taigi greičiausiai kelsitės į užsienį?

Manau, kad taip. Šiandien realiausia stotelė yra užsienis.

Kaip jums atrodo, kodėl vilniečiams sunkiai sekasi kovoti dėl pergalių Eurolygoje?

Manau, kad komandai trūksta susižaidimo. Kaip ir sakiau, ekipoje yra daug naujų krepšininkų. Galbūt jiems reikėtų daugiau pasitikėti savo jėgomis. Manau, kad namie įveikus turkus viskas apsiverstų. Žaidėjai įgytų pasitikėjimo ir laimėtų savų sirgalių akivaizdoje. Tai būtų žingsnelis į priekį, kurio jiems taip trūksta.

Vienas krepšinio gerbėjas klausia, ar yra galimybė, kad Mindaugas Lukauskis vieną dieną grįš į gimtojo Panevėžio komandą?

Manau, kad yra. Kokia tikimybė? Apie 75 procentai (šypsosi, – Red.).