Sportas

2012.11.09 21:02

Ž. Balčiūnaitė svajoja apie rekordą ir olimpines žaidynes

Brigita Virbalytė, LRT Televizijos laida „Panorama“, LRT.lt2012.11.09 21:02

Į didįjį sportą grįžusi maratonininkė Živilė Balčiūnaitė jau kitą savaitgalį po daugiau nei dvejų metų pertraukos bėgs maratoną.

Į didįjį sportą grįžusi maratonininkė Živilė Balčiūnaitė jau kitą savaitgalį po daugiau nei dvejų metų pertraukos bėgs maratoną.

Sekmadienį Lenkijoje laimėjusi pusės maratono bėgimą stajerė džiaugiasi generaline repeticija, tačiau apie ateities planus kalbėti garsiai neskuba. Tuo metu Ž. Balčiūnaitės treneris Romas Sausaitis tiki auklėtine ir prasitaria apie Lietuvos rekordą bei 2016-ųjų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.

Dvejų metų diskvalifikacijos už draudžiamų preparatų vartojimą bausmę atlikusi Ž. Balčiūnaitė intensyviai rengiasi kitą sekmadienį Japonijos mieste Jokohamoje vyksiančiam maratonui.

Prieš keletą dienų laimėtas pusės maratono bėgimas Lenkijoje, pasak bėgikės, buvo tarsi treniruotė. Distanciją įveikusi per 1 val. 13 min. ir 19 sek. Ž. Balčiūnaitė pasiekė geriausią sezono rezultatą Lietuvoje.

„Įvykdėme panašiai tai, ką planavome. Tik tiek, kad viena bėgau – vyrai nubėgo, moterys atsiliko, tai visą trasą viena“, – pasakoja Ž. Balčiūnaitė.

Visą laiką draudžiamų preparatų vartojimą neigusiai Ž. Balčiūnaitei dėl diskvalifikacijos dėmės užtrenktos durys į penkis didžiuosius pasaulio maratonus.

Tiesa, vienas iš jų – Niujorko – šiemet neįvyko dėl stichinės nelaimės, todėl dalis maratonininkių, pasak R. Sausaičio, žada atvykti į Jokohamą. Nuo pasirodymo Japonijoje priklausys tolesni Ž. Balčiūnaitės planai. Ji pati užbėgti įvykiams už akių nelinkusi.

„Taip toli nešoku, bus matyti. Visgi po didelės pertraukos maratoną bėgsiu“, – sako maratonininkė.

„Tie du metai tikrai finansiškai buvo labai sunkūs ir viskas priklausys, kaip pasiseks Japonijoje, kaip įvertins Lengvosios atletikos federacija. Jeigu mes gausime pakankamai lėšų, tikrai tikimės dalyvauti pasaulio čempionate. Bet jeigu, sakysime, nebūsime finansuojami, tai teks rinktis dar komercinį startą, nes gyventi visgi reikia“, – teigia Ž. Balčiūnaitės treneris R. Sausaitis.

Prieš kurį laiką Ž. Balčiūnaitė prasitarė norinti pagerinti sau pačiai nuo 2005-ųjų priklausantį Lietuvos maratono rekordą – 2 val. 25 min. 15 sek.

Pasak R. Sausaičio, pagrindinis jo 33 metų auklėtinės tikslas – Rio de Žaneiro olimpinės žaidynės 2016-aisiais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt