2019.03.09 00:02

Europos taurė: lietuvių klubai žais lemiamas rungtynes

LRT.lt2019.03.09 00:02

Trys iš keturių Europos taurės ketvirtfinalio serijų pareikalaus lemiamų trečiųjų rungtynių. Tai paaiškėjo po šio vakaro akistatų, kur savo varžovams revanšavosi Berlyno „Alba“, Krasnodaro „Lokomotiv“ ir Andoros „MoraBanc“ komandos.

Pirmajame dienos mače „Lokomotiv“ namuose įveikė 68:59 Kazanės „Unicks“, kurie buvo laimėję pirmąjį tarpusavio mačą.

Čia nei viena komanda nuo pradžių nesugebėjo susikurti didelio pranašumo ir rungtynės vyko taškas į tašką, bet antrajame kėlinyje šeimininkai sugebėjo atitrūkti (28:20), bet po pertraukos „Unics“ priartėjo ir net išsiveržė į priekį (38:35). Nepaisant to, paskutiniame ketvirtyje „Lokomotiv“ spurtavo, susikūrė dviženklį pranašumą, jo nebepaleido ir išplėšė lemiamas rungtynes.

„Lokomotiv“: D. Kulaginas 26, M. Ponitka 11, T. Lacey 10;

„Unics“: E. McCollumas 19, R. Morganas, E. Kolesnikovas ir P. Henry po 6;

Kitose rungtynėse dar vieną puikų pasirodymą surengęs Rokas Giedraitis padėjo Berlyno „Alba“ klubui išvykoje nugalėti 101:81 nugalėti Malagos „Unicaja“ ir išlyginti serijos rezultatą.

Lietuvis surinko 23 taškus ( 5/7 tritaškių) ir surinko tiek pat naudingumo balų.

Čia svečiai mačo eigą perlaužė tik ketvirtajame kėlinyje, kai 13:2 spurtavę nutolo nepavejamai – 85:71

„Unicaja“: G. Shermadini 15 (4/5 dvit.), B. Robertsas 13 (9 rez. perd.), S. Salinas 12, M. Lessortas 11, D. Milošvljevičius ir K. Wiltjeras po 10;

„Alba“: R. Giedraitis 23 (5/7 trit.), L. Sikma 14, M. Hermannssonas ir P. Siva po 11, J. Saibou ir N. Giffey po 10;

Nesėkmingai antrasis serijos mačas susiklostė Manto Kalniečio atstovaujamai Vilerbano „Asvel“ komandai, kuri išvykoje 79:98 nusileido Andoros „MoraBanc“ krepšininkams.

M. Kalnietis surinko 4 taškus, atkovojo 2 kamuolius ir atliko tiek pat rezultatyvių perdavimų.

Pergalę Andoros komandai nulėmė solidžiai sužaisti antrasis ir trečiasis rungtynių kėliniai – jie buvo laimėti bendru rezultatu 55:33.

„Morabanc“: R. Luzas 17 (3/4 trit.), D. Ennisas 15, J. Shurna 12, J. Jordanas 10;

„Asvel“: T. Maledonas 16, A.J. Slaughteris 14 (4/6 trit.), M. Bilanas 12;

Lemiamos visų serijų rungtynės vyks trečiadienį.