Naujienų srautas

Sportas2019.03.08 21:29

Savo komandą gyręs Adomaitis: su jais eičiau ir į karą

Vilniaus „Ryto“ komandai nepavyko pateikti staigmenos ir žengti į Europos taurės pusfinalį. Dainiaus Adomaičio kariauna namuose pralaimėjo ir antrąsias ketvirtfinalio rungtynes Valencijos „Valencia Basket“ krepšininkams ir baigė pasirodymą Europoje. Nepaisant to, komandos treneris didžiavosi savo auklėtinių pasirodymu ir kovingumu .

„Sveikinimai varžovams, jie nusipelnė būti kitame etape. Bet noriu pasveikinti ir savo žaidėjus už pastangas abejose rungtynėse. Mums pritrūko fiziškumo, rotacijos, bet visi atidavė visas jėgas“ – spaudos konferenciją pradėjo D. Adomaitis.

Kur sužaidėte geresnes rungtynes?

Gerai žaidėme ir ten ir ten. Tokią komandą gynyboje laikyti žemiau jų skaičių sekėsi neblogai, puolime šiandien gerai atrodėme dvidešimt minučių, bet fiziologijos neapgausi. Atėjo nuovargis, nebepataikėme metimų. Tai matosi pataikymo procentuose, atkovotuose kamuoliuose.

Kiek pavyko kompensuoti Kramerio netektį, kaip vertinate R. Stipcevičiaus žaidimą?

Tokios situacijos visada paveikia komandą. Valensijoje po pirmos pusės atėjus į rūbinę ir pamačius Chrisą, visų emocinė būklė ėjo žemyn, žinojome, kad turime tai padaryti dėl jo. Roko stengėsi, tačiau Chrisas yra pagrindinis mūsų įžaidėjas. Analizuojant žaidimą matosi, kokie mūsų rezultatai su Chrisu, jis laiko žaidimo vadžias savo rankose, nuo jo priklauso daug sprendimų. Jo netektis skaudi. Tačiau neturiu priekaištų nei vienam, kiekvienas įdėjo maksimaliai pastangų, paliko širdį aikštėje. Ačiū ir fanams už tokią pabaigą.

Kaip apskritai vertinate kelionę Europos taurėje?

Banguotai. Visą sezone gyvenome nuo problemos iki problemos. Sausį jau atrodė, kad išsisprendėme bėdas, po pirmo mačo su Monako komanda sakėme, kad čia turi prasidėti geras kelias, kiekvienas grįžo į savo pozicijas, bet bėda vėl atėjo netikėtai.

D.J. Seeley sužaidė prastesnes rungtynes, ar jam nesisekė, ar tai varžovų nuopelnas?

Puolime iš varžovų jam buvo skiriami dideli akcentai, bet jis gerai dalino perdavimus sutraukdamas gynybą. Jo pirmi perdavimai sukūrė nemažai gerų pozicijų kitiems žaidėjams, tačiau nepataikėme tų metimų. Niekas nemato jo gynybos prieš Mattą Thomasą, ji tikrai buvo įspūdinga. Bet ir jis nėra geležinis žmogus.

Turbūt geras rungtynes sužaidė ir Arnas Butkevičius?

Žinoma taip, tiek gynyboje, tiek puolime. Norėjome, kad jis būtų tas, kuris skirsto perdavimus ir šiandien kai kur tikrai gerai sprendė situacijas.

Kalbėjote apie nuovargį, ar nebuvo minties tolygiau padalinti minutes žaidėjams?

„Valencia“ yra komanda, su kuria žaidžiant lygiai gali kabintis, bet kai jie atsiplėšia, sugrįžti būna labai sunku. Pirmoje pusėje negalėjome plėsti rotacijos, nors ir norėjome, nes atsilikinėjome. Reikia žiūrėti į situaciją, kokia yra aikštelėje.

Dabar laukia mačas su „Žalgiriu“, ar užteks fizinių, emocinių jėgų?

Turi būti, turime jų surasti. Bus diena atsistatymui, pasiruošimui o paskui laukia rungtynės. Tokios rungtynės su Eurolygos komanda. Viskas bus tvarkoje, emocijų tikrai netrūks.

Ką naujo sužinojote apie savo komandą?

Tai, kad žaidėjais rūbinėje galiu pasitikėti šimtu procentų. Su jais eičiau į žvalgybą ir į karą.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi