Sportas

2012.11.07 13:56

D. Maskoliūnas: D. Dulkys neišnaudoja savo minučių, bet tikime, kad ateityje taps svarbiu žaidėju

Martynas Pupininkas, basketnews.lt2012.11.07 13:56

Eurolygoje vidutiniškai vos po 6 minutes žaidžiantis Deividas Dulkys neprarado Vilniaus „Lietuvos ryto“ vyriausiojo trenerio Dariaus Maskoliūno pasitikėjimo. Anot LKL vicečempionų vairininko, pavasarį JAV mokslus baigusiam gynėjui reikia daugiau laiko prisitaikyti prie Europos krepšinio.

Eurolygoje vidutiniškai vos po 6 minutes žaidžiantis Deividas Dulkys neprarado Vilniaus „Lietuvos ryto“ vyriausiojo trenerio Dariaus Maskoliūno pasitikėjimo. Anot LKL vicečempionų vairininko, pavasarį JAV mokslus baigusiam gynėjui reikia daugiau laiko prisitaikyti prie Europos krepšinio.

Pirmadienį D. Dulkys pakeitė susižeidusį Renaldą Seibutį ir LKL rungtynėse į Kėdainių „Nevėžio“ krepšį įmetė 19 taškų.

Penktojo turo susitikime su Stambulo „Bešiktaš“ komanda vilniečiams padės ir R. Seibutis.

Prieš akistatą D. Maskoliūnas įvardijo stipriausius turkų žaidimo elementus ir papasakojo apie nedaug laiko aikštėje praleidžiančio D. Dulkio perspektyvą ateityje tapti svarbiu „Lietuvos ryto“ žaidėju.

Po pastarųjų Eurolygos rungtynių pykote ant komandos. Kaip esate nusiteikę artėjančiam mačui? – žurnalistai paklausė D. Maskoliūno.

Tai yra natūrali būsena. Manau, kad ir žaidėjai nebuvo patenkinti po tų rungtynių. Jeigu pradėsime džiaugtis pralaimėtu susitikimu, tuomet kažkas bus negerai. Pažįstame savo ketvirtadienio varžovus. Matėme jų rungtynes, matėme, kaip jie laimi bei pralaimi. Nenorime leisti jiems įsižaisti individualiai. Turkų komandos stiprybė – ne komandinis žaidimas, o penki individualiai stiprūs krepšininkai. Jeigu kažkuriam pasitaiko gera diena, jis traukia ekipą paskui save. Jie taip laimėjo mačus su Bambergo „Brose Baskets“ ir Belgrado „Partizan“.

Stengsimės gintis taip, kad neišsiskirtų nė vienas varžovų krepšininkas ir netaptų tamsiuoju arkliuku. „Bešiktaš“ komandoje, išskyrus Gašperą Vidmarą, kiekvienas gali pataikyti tritaškius. Jiems trūksta disciplinos, bet mūsų laukia sunkios rungtynės. Turkai pralaimėjo du Eurolygos susitikimus paeiliui, suklupo principiniame mūšyje su Stambulo „Fenerbahce Ulker“. Todėl varžovai atvažiuos pikti, greiti ir įsiutę. Laukia sunkus darbas, bet manau, kad esame pasiruošę laimėti.

Ar labai neparanku, kad turkai greiti, pikti ir įsiutę?

Negalime rinktis parankių ar neparankių varžovų. Toks tvarkaraštis. Jie pralaimėjo dvejas rungtynes. Faktas, kad bus įpykę ir, kaip minėjau, stengsis reabilituotis. Bet mūsų situacija analogiška – namie žaidžiame po pralaimėjimo Bamberge. Žiūrovams norime parodyti, kad galime rungtyniauti geriau ir įveikti turkus. Viską darysime, siekdami pergalės.

Ar praėjusią savaitę plaštakos traumą patyręs Renaldas Seibutis pasiruošęs žaisti?

Pasiruošęs, jam viskas gerai. Skaudėjo ranką. Nedidelį skausmą jis vis dar jaučia, tačiau krepšininkas jį pamiršo. Jis atiduos 100 proc. jėgų. Nemanau, kad trauma gali turėti įtakos jo žaidimui.

Dvikovoje su Kėdainių „Nevėžiu“ daug ir naudingai žaidė Deividas Dulkys. Ar anksčiau jūsų netenkino gynėjo žaidimas?

Su juo asmeniškai jokių problemų nėra. Visų pirma, jam reikia duoti laiko priprasti prie aukščiausio lygio Europos krepšinio. Jis atvykęs iš JAV universiteto, todėl Deividui nelengva iš karto prisitaikyti. Eurolygoje jis žaidžia nedaug ir savo minučių neišnaudoja taip, kaip norėtume. Kiekvienose rungtynėse tikimės iš jo daugiau. Dulkys apsipranta ir pats žino, ko iš jo nori treneriai bei komanda. Žingsnis po žingsnio Deividas eina teisinga linkme ir ateityje taps svarbiu žaidėju. Deividas turi mūsų pasitikėjimo rezervą. Dėl jo darbo treniruotėse neturime nė mažiausios pretenzijos. Jis visada atiduoda 100 proc. jėgų, stengiasi ir nori. O jeigu taip yra, reiškia krepšininkas judės į priekį.

Ar tikitės, kad atpigę bilietai pritrauks daugiau žiūrovų?

Visada tikiuosi, kad arena bus pilna sirgalių, bet yra kaip yra. Klubo vadovybė stengiasi, atlieka žingsnius, kaip pritraukti daugiau žiūrovų. Norime ir prašome, kad jie kuo gausiau rinktųsi. Stengsimės ir savo žaidimu juos pritraukti.

„Lietuvos rytas“ žaidžia vis rezultatyviau, tačiau iki šiol išlieka prasčiausiai puolančia Eurolygos komanda. Kaip manote, ko trūksta?

Trūksta indėlio iš po krepšio. Jeigu pelnytume daugiau taškų baudos aikštelėje, atsirištų rankos mūsų snaiperiams. Manau, kad pradėtume žaisti rezultatyviau.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt