Sportas

2015.09.08 13:45

Lietuvos regbio rinktinė turi naują trenerį

Europos nacijų taurės rungtynėse Lietuvos regbio penkiolika rinktinė bus pasikeitusi. Be komandoje įvykusios kartų kaitos, vyriausiuoju treneriu pradeda dirbti specialistas iš Pietų Afrikos Respublikos.

Europos nacijų taurės rungtynėse Lietuvos regbio penkiolika rinktinė bus pasikeitusi. Be komandoje įvykusios kartų kaitos, vyriausiuoju treneriu pradeda dirbti specialistas iš Pietų Afrikos Respublikos.

Pristatydamas kol kas trims mėnesiams į Lietuvą atvykusį naująjį Lietuvos regbio trenerį bei buvusį žaidėją iš Pietų Afrikos Respublikos, regbio federacijos prezidentas sakė tikįs, kad bendradarbiavimas bus ilgalaikis – apie 4–5 metus. Ntando Manyosha oficialiai užims sporto direktoriaus pareigas ir dirbs su įvairių amžiaus grupių rinktinėmis.

„Aš ne tik treniruosiu nacionalinę rinktinę, bet ir stengsiuos suformuoti regbio supratimą ir jaunesniems, ir vyresniems. To neįmanoma padaryti per keletą mėnesių, nes daug ką reikia pakeisti, pradedant regbio kultūra, psichologija, taktika, technika. Tokie tikslai pasiekiami tik per ilgą laikotarpį, o lietuviai genetiškai beveik idealiai tinka regbiui“, – tikina Lietuvos regbio federacijos sporto direktorius N. Manyosha.

„Mes norime rezultato, norime daugiau kopijuoti, kas išrasta. O PAR regbis dabar yra numeris du pasaulyje, mums jis imponuoja, yra techniškas greitas, techniškai mes labai panašūs“, – sako Lietuvos regbio federacijos prezidentas Rytis Davidovičius.

„Treniruotės iš tikrųjų įdomesnės, yra įvairovė, kiti žaidėjai dar nėra susidūrę su tokiu treniravimo stiliumi“, – teigia Lietuvos rinktinės žaidėjas Dovydas Taujanskas.

Naujasis treneris su nacionaline rinktine debiutuos jau šį šeštadienį Europos Nacijų taurės 2-ojo B diviziono rungtynėse išvykoje su Andora ir kitą šeštadienį namuose su Vengrija. Pernai į penktąjį pagal pajėgumą divizioną iškritusi rinktinė turi vienintelį tikslą – grįžti į aukštesnį divizioną. Ilgalaikė mūsų šalies rinktinės svajonė – žaisti 2023-ųjų pasaulio regbio čempionate. Olimpinių žaidynių programoje nuo 2016-ųjų įtraukta tradicinio regbio su 15 žaidėjų atmaina – septynetų regbis.