Sportas

2014.10.16 17:03

„Vilniaus 10 km bėgime su Živile Balčiūnaite“ varžysis pajėgiausi Lietuvos sportininkai

BNS2014.10.16 17:03

Šeštadienį, spalio 18-ąją, tūkstančiai bėgimo profesionalų ir mėgėjų susirinks į aštuntą kartą organizuojamą „Vilniaus 10 km bėgimą su Živile Balčiūnaite“. Bėgikai tradiciškai startuos Upės gatvėje ir varžysis trijose – 10 km, 5 km ir 2 km – rungtyse. Šiais metais renginys oficialiai yra ir Lietuvos 10 km bėgimo čempionatas.

Šeštadienį, spalio 18-ąją, tūkstančiai bėgimo profesionalų ir mėgėjų susirinks į aštuntą kartą organizuojamą „Vilniaus 10 km bėgimą su Živile Balčiūnaite“. Bėgikai tradiciškai startuos Upės gatvėje ir varžysis trijose – 10 km, 5 km ir 2 km – rungtyse. Šiais metais renginys oficialiai yra ir Lietuvos 10 km bėgimo čempionatas.

Sostinę kasmet rudenį papuošiančio renginio iniciatorė, viena geriausių Lietuvos maratonininkių Ž. Balčiūnaitė, 2006 metais įvykusį pirmąjį bėgimą prilygino stebuklui ir džiaugėsi, jog treneriui kilo mintis jį organizuoti: „Tai buvo didelė šventė, labai daug gerų įspūdžių, o treneriui, žinoma, ir nemažai rūpesčių.“

Lapkričio viduryje Japonijoje vyksiančiam Jokohamos maratonui besiruošiančios lengvaatletės treneris Romas Sausaitis pabrėžė, jog „Vilniaus 10 km bėgimas“ bus kontrolinė treniruotė ir tikslų žūtbūt jį laimėti Ž. Balčiūnaitei nekelia.

„Šis bėgimas – šventė visiems, o Živilei – t˜ik etapas prieš varžybas Japonijoje. Nėra prasmės išsikankinti iki paskutinio lašo, likus vos 4 savaitėms iki maratono, juolab, kad atsistatyti laiko reikia daugiau nei esant 25-erių. Šeštadienį bėgime dalyvaus stiprios lietuvaitės – Živilė, Diana Lobačevskė, Vaida Žūsinaitė, galbūt ir Rasa Drazdauskaitė, konkurenciją sudarys dvi viešnios iš Baltarusijos, kurių lygis panašus kaip mūsų lyderių. Vyrų kategorijoje varžysis keturi stipriausi šalies bėgikai: Justinas Beržanskis, Valdas Dopolskas, Remigijus Kančys ir Mindaugas Viršilas“, – kalbėjo R. Sausaitis.

Lietuvos lengvosios atletikos federacijos direktorių Aurelijų Žiedą džiugina, kad Lietuvoje organizuojami bėgimai pritraukia pačius stipriausius šalies sportininkus: „Sveikintina, jog „Vilniaus 10 km bėgime“ bus didelė konkurencija, ypač tarp moterų. Turime tikrai stiprią maratonininkių komandą, besiruošiančią 2015 metų pasaulio čempionatui – netgi teks daryti atranką, nes pirmą kartą bėgikių yra per daug.“

Kaip teigė „Vilniaus 10 km bėgimą su Živile Balčiūnaite“ organizuojančios asociacijos „Sporto renginiai“ vadovas Evaldas Martinka, šiuo metu yra apie pusantro tūkstančio užsiregistravusių dalyvių.

„Varžybų trasa nesikeičia jau daug metų – ji driekiasi žaliausiu sostinės rajonu Žvėrynu. Patys bėgikai pastebi, jog trasa yra gana greita, svarbu, jog nebūtų vėjo. Masiškiausia šiemet – 10 km rungtis, taip pat turime labai daug dalyvių, startuosiančių 2 km distancijoje. Aktyviai renginyje dalyvauti norą pareiškė moksleiviai ir įmonės – viena mokykla delegavo apie 90, o bendrovė – apie 70 bėgikų“, – pastebėjo E. Martinka.

„Vilniaus 10 km bėgimo“ dalyviai ir svečiai šiais metais yra kviečiami palaikyti organų donorystės ir transplantacijos idėją. Pasak Nacionalinio transplantacijos biuro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Komunikacijos skyriaus vedėjos Rasos Pekarskienės, žinomų žmonių palaikymas itin ženkliai prisideda prie donorystės idėjos plitimo.

„Jei garsus žmogus nebijo pasakyti, pritariantis organų donorystei, visuomenė labiau įsiklauso. Lyginant su Europa, situacija Lietuvoje organų donorystės ir transplantacijos klausimu tikrai nėra blogiausia. Vis tik, statistika yra tokia, jog lengviau patekti į laukiančiųjų negu sulaukusiųjų eilę. „Vilniaus 10 km bėgimo“ metu šeštadienį visi norintys galės pasirašyti sutikimą donoro kortelei gauti, tereikia turėti asmens dokumentą“, – kalbėjo R. Pekarskienė.

Prasminga iniciatyva, skatinančia Lietuvoje kurti gilesnes ir tvirtesnes organų donorystės ir transplantacijos tradicijas, džiaugėsi ir Ž. Balčiūnaitė.

„Aštuntas bėgimas jau yra daug, o dar turintis tokį kilnų tikslą. Nei vienas nesame apsaugotas nuo nelaimių, todėl turime vieni kitiems padėti, kaip ir daugelyje situacijų. Kviečiu šeštadienį atvykti į renginį geros nuotaikos ir palaikyti šią kilnią idėją. Tikiuosi, kad „Vilniaus 10 km bėgimas“ bus šventė dalyviams ir svečiams, kad nebus stipraus vėjo ir mažesnių žmonių nenupūs“, – gera nuotaika dalinosi viena garsiausių Lietuvos stajerių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt