2019.03.07 21:47

Dėjimais smaginęsi „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo vieną didžiausių pergalių Eurolygoje

LRT.lt2019.03.07 21:47

Kauno „Žalgirio“ (10-15) krepšininkai pakilia pergale grįžo į laimėjimų kelią Eurolygoje. Nuo pat dvikovos pradžios dominavę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai be didesnių sunkumų 98:64 (25:10, 21:17, 31:18, 21:19) sutriuškino Gran Kanarijos „Herbalife“ (6-19) ekipą.

Tai buvo viena didžiausių kauniečių pergalių Eurolygos istorijoje. Didžiausias visų laikų laimėjimas buvo pasiektas 2012–aisiais, kai namie 84:47 buvo sudoroti tuometinė Vitorijos „Caja Laboral“ ekipa.

Žalgiriečiai puikiai pradėjo rungtynes Kaune – iš viršaus dukart krovė Aaronas White‘as ir Brandonas Daviesas, dvitaškį su pražanga pridėjo Marius Grigonis ir šeimininkai atitrūko – 13:5. Pakilę nuo suolo į žaidimą puikiai įsiliejo ir kiti „Žalgirio“ žaidėjai, o po pirmųjų dešimties minučių ekipas skyrė jau 15 taškų – 25:10.

Po Roko Jokubaičio bloko ir po to sekusio jaunojo žaidėjo dvitaškio Kauno ekipa antrojo kėlinio pradžioje triuškino varžovus – 30:10. Ketvirčio viduryje skirtumas paaugo iki 26 taškų – 39:13. Kėlinio metu dėjimais smaginosi Deonas Thompsonas ir Edgaras Ulanovas, o pėdą nuo akseleratoriaus šiek tiek atleidę žalgiriečiai leido Las Palmo krepšininkams kiek sumažinti atsilikimą – 46:27.

Po ilgosios pertraukos rungtynes „Žalgiris“ pratęsė trimis tritaškiais iš eilės – 55:30. Nemažinę apsukų, šeimininkai tęsė pasimetusių varžovų triuškinimą – 63:30.  Ketvirčio metu puikų pasirodymą surengė Marius Grigonis ir Edgaras Ulanovas kartu surinkę 18 taškų ir leidę žalgiriečiams prieš lemiamą kėlinį turėti įspūdingą persvarą – 77:45.

Paskutiniame kėlinyje situacija iš esmės nebesikeitė – rankas nuleidę svečiai toliau vargo puolime, o kauniečių gretose aikštelėje žaidė jaunieji žaidėjai. Tai didesnės įtakos neturėjo, mat skirtumas tuoj pasiekė 40 taškų – 93:53. Nors pelnyti šimtojo taško kauniečiams ir nepavyko, teisėjo švilpukas užfiksavo galingą žalgiriečių pergalę 98:64.

„Žalgiris“: E. Ulanovas – 18, T. Walkupas – 12, D. Thompsonas – 11, M. Grigonis ir B. Daviesas – po 10;

„Herbalife“: M. Erikssonas – 13, J. Wiley – 10, C. Hannah – 9;