Sportas

2014.10.16 14:10

Bėgikė Ž. Balčiūnaitė kvies palaikyti organų donorystės idėją

ELTA 2014.10.16 14:10

Ketvirtadienį Vilniuje vykusioje spaudos konferencijoje buvo pristatytas 8-asis tarptautinis „Vilniaus 10 km su Živile Balčiūnaite“ bėgimas. Šiais metais didelis dėmesys skirtas organų donorystės ir transplantacijos idėjai.

Ketvirtadienį Vilniuje vykusioje spaudos konferencijoje buvo pristatytas 8-asis tarptautinis „Vilniaus 10 km su Živile Balčiūnaite“ bėgimas. Šiais metais didelis dėmesys skirtas organų donorystės ir transplantacijos idėjai.

Spalio mėnesį visame pasaulyje minint organų ir transplantacijos dienas, šiame bėgime dalyviai bus kviečiami pasirašyti ir gauti kortelę, patvirtinančią, kad nelaimės atveju jų organai galėtų būti persodinami tiems, kuriems jų reikia.

„Aštuntas mano vardo bėgimas jau yra daug. Smagu, kad tai vėl kilnus bėgimas, nes nė vienas nesame apsaugotas nuo nelaimių. Turime vieni kitiems padėti situacijose, susijusiose su žmonių sveikata. Kviečiu visus atvykti su gera nuotaika ir geru tikslu“, – kalbėjo Ž. Balčiūnaitė.

Apie organų donorystės svarbą pasakojo Nacionalinio transplantacijos biuro prie Sveikatos apsaugos ministerijos komunikacijos skyriaus vedėja Rasa Pekarskienė: „Esame nepaprastai dėkingi, kad garsus žmogus sutiko kalbėti apie organų donorystę ir transplantaciją. Labai svarbu, kada kalba žinomi žmonės, nes tuomet visuomenė labiau įsiklauso. Kasmet Lietuvoje yra apie 500 žmonių, laukiančių kokio nors organo ar audinio transplantacijos, o operacijų atliekama apie 150. Daug žmonių dabar sužinos apie šią idėją. Bus parodyta, kad po transplantacijos žmonės gali sportuoti“.

„Dauguma žmonių bijo pasirašyti, galvodami, kad tai yra nuosprendis sau. Tai yra mitas. Galvojama, kad, jeigu pasirašysiu, tai manęs gydytojai negydys. Galiu pasakyti, kad gydytojai nežino tokios informacijos“, – pridūrė R. Pekarskienė.

Pasak Ž. Balčiūnaitės trenerio Romo Sausaičio, jos auklėtinei nėra keliamas tikslas būtinai nugalėti, nes šis bėgimas yra pasirengimo etapas lapkričio mėnesį Japonijoje vyksiančiam Jokohamos maratonui.

Ž. Balčiūnaitės vardo bėgime turėtų dalyvauti visi pajėgiausi Lietuvos sportininkai, o moterims konkurenciją turėtų sudaryti pajėgios viešnios iš Baltarusijos. Likus dviem dienoms iki renginio, jau užsiregistravo apie 1500 dalyvių.

„Tarp moterų turėtų startuoti visos pajėgiausios mūsiškės, neaišku tik dėl Rasos Drazdauskaitės. Lietuvos lengvosios atletikos federacija turėtų būti patenkinta šalies čempionatu. Trasa išliks tokia pati – dalyviai bėgs Upės gatve, Žvėryno mikrorajone, – pasakojo bėgimo organizatorius Evaldas Martinka. – Dalyviai sakė, kad trasa greita. Svarbu, kad nebūtų vėjo. Šiais metais masiškiausia bus 10 km distancija. Su persodintais donorų organais Lietuvoje gyvenančių žmonių komanda, kurią subūrė asociacija „Gyvastis“, deleguos apie 70 žmonių. Taip jie parodo save ir šią opią problemą Lietuvoje“.

Šis 10 km bėgimas bus ir Lietuvos bėgimo plentu čempionatas. Taip pat bus galima pasirinkti 5 ir 2 km distancijas.

Lietuvos lengvosios atletikos federacijos direktorius Aurelijus Žiedas džiaugėsi augančiu Lietuvos bėgikų meistriškumu.

„Smagu, kad Lietuvoje vyksta bėgimai, sutraukiantys pajėgiausius šalies atstovus. Ypač didelė konkurencija yra tarp moterų. Turime stiprią maratonininkių komandą, kuri ruošiasi kitų metų pasaulio čempionatui. Bus net atranka tarp lietuvių“, – teigė A. Žiedas.