2014.10.16 10:03

„Neptūnas“ Eurolygoje debiutavo pralaimėjimu

ELTA 2014.10.16 10:03

Lietuvos krepšinio vicečempionė Klaipėdos „Neptūno“ komanda Eurolygos varžybų pirmosiose D grupės rungtynėse antradienį svečiuose 69:88 (15:20, 15:17, 20:24, 19:27) nusileido Vitorijos „Laboral Kutxa“ (Ispanija) ekipai.

„Neptūno“ krepšininkai pirmajame kėlinyje buvo išsiveržę į priekį (7:6), bet šeimininkai laimėjo pirmąjį ketvirtį penkių taškų skirtumu (20:15). Po lygaus antrojo kėlinio „Laboral Kutxa“ pranašumas buvo septyni taškai (37:30).

Trečiajame kėlinyje Ispanijos komanda pelnė devynis taškus iš eilės ir įgijo dviženklę persvarą (48:34). Nors „Neptūnas“ dar sugebėjo priartėti iki aštuonių taškų (45:53), kėlinuko pabaigoje geriau sužaidė šeimininkai, kurie po 30 min. pirmavo 61:50. Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Laboral Kutxa“ komanda įgijo 18 taškų pranašumą (74:56). „Neptūnas“ sugebėjo sumažino atsilikimą iki 13 taškų (61:74), bet rungtynių pabaigoje aikštelėje dominavo Ispanijos klubas, kuris iškovojo įtikinamą pergalę.

Klaipėdos ekipai 17 taškų pelnė Donatas Zavackas (7 atk. kam.), 11 – Simas Galdikas, 8 – Valdas Vasylius, po 7 – Mustafa Shakuras ir Martynas Mažeika, 6 – Deividas Gailius, po 4 – Arnas Bukevičius ir Egidijus Dimša, 3 – Justas Sinica, 2 – Mindaugas Girdžiūnas.

Nugalėtojams 20 taškų pelnė latvis Davis Bertanis, 13 –Thomas Heurtelas (10 rez. perd.), po 12 – Fernando San Emeterio ir Tornikė Šengelija.

Klaipėdos ekipa atliko vos 8 rezultatyvius perdavimus, o „Laboral Kutxa“ – 20. Kovą dėl atšokusių kamuolių „Neptūnas“ pralaimėjo 36-37.

Pirmąjį kartą klubo istorijoje Eurolygoje žaidžiantis „Neptūnas“ antrojo turo rungtynes žais spalio 23 dieną namuose su Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) komanda.