Naujienų srautas

Sportas2019.03.07 14:40

VAR atėjo į Lietuvą – išbandys per mėgėjų supertaurės rungtynes

LRT.lt 2019.03.07 14:40

Asociacija „Vilniaus regiono futbolo sąjunga“ naująjį futbolo sezoną pradės balandžio 13 d. vyksiančiomis rungtynėmis dėl supertaurės, kuriose susitiks praėjusių metų VRFS III lygos nugalėtojai „FK Navigatorių“ ir Vilniaus SFL taurės laimėtojai „FK Ozas“. Priminsime, kad 2018 m SFL taurės finale „Ozas“ po baudinių serijos įveikė „Navigatorius“, taip neleisdamas stipriausiai Vilniaus komandai praėjusiame sezone iškovoti dublio. Šios supertaurės rungtynės tikrai taps istoriniu įvykiu. Jų metu pirmą kartą Lietuvoje ir Baltijos šalyse bus naudojama VAR sistema, skelbia VRFS.

„Technologijos ir progresas yra toks dalykas, kuriam priešintis nėra prasmės. Reikia žengti koja kojon su naujovėmis. Aš širdyje visada išliksiu futbolo konservatoriumi, bet futbolo žaidimas reikalauja naujo požiūrio. Tiek kuriant Sekmadienio futbolo lygą, tiek vystant Asociacijos VRFS veiklą visada buvome inovatyvūs, veržlūs ir kūrybiški.

Praėjusių metų taurės finalas tikrai buvo atkaklus ir jo metu buvo kelios situacijos, kuriose, žiūrint iš šios dienos perspektyvų, tikrai galėjo būti pasitelkta VAR technologijos pagalba. Taip pat ne kartą man pačiam teko išgirsti FIFA ir UEFA pateiktą informaciją, kad net ir turint ribotas galimybes ir nedidelį kamerų skaičių, video peržiūrų sistemos pagalba teisėjo klaidos tikimybė sumažėja iki 95%“, – sakė Asociacijos VRFS prezidentas Paulius Malžinskas.

„Visi futbolo taisyklių pakeitimai, technologijos ir visos naujovės iš pradžių yra testuojami mėgėjų ir jaunimo varžybose. Tokį patį kelią nuėjo ir VAR sistema, o praėjusiais metais ją matėme pasaulio čempionato metu. Dabar ji jau naudojama Čempionų lygos atkrintamosiose rungtynėse, o netrukus taps neatsiejama futbolo dalimi. Todėl Vilniaus miesto supertaurės rungtynės yra puikus momentas pirmą kartą išbandyti VAR sistemą ir Lietuvoje“, – sakė pirmojo VAR projekto vadovas ir VRFS vyr. teisėjas Laurynas Aržuolaitis.

Anot P. Malžinsko, šiuo eksperimentu bus siekiama, kaip VAR sistema galėtų veikti turint ribotas technines galimybes ir finansus. Rungtynės bus filmuojamos keturiomis kameromis (dvi iš jų fiksuos nuošalės situacijas), stadione bus VAR kambarys.

„Žinoma, pas mus nebus monitorių aplink aikštę, nebus 24 kamerų, išdėstytų skirtinguose aikštės taškuose, tačiau stengsimės, kad teisėjas turėtų galimybę peržiūrėti abejotinus epizodus monitoriuje. Radio ryšio priemonėms naudosime teisėjų komunikacijos įrangą. Tačiau laikysimės FIFA patvirtinto bendro VAR protokolo taisyklių, surengsime kelis pasitarimus tiek su techniniu transliacijos personalu, tiek su komandų atstovais ir teisėjais. Manau, kad tai bus labai įdomi ir nauja patirtis Lietuvos futbole. Kas žino, gal kada nors šią naujovę išbandys ir A lyga“, –teigė P. Malžinskas.

„FK Navigatorių“ vadovas Kęstutis Maželis pritaria naujai idėjai: „Technologijos ir futbolas eina išvien. Labai džiugu būti liudininku diegiamų naujovių, todėl su nekantrumu laukiame super taurės rungtynių. Jos išties bus istorinės, o taip pat galimybė atsirevanšuoti už pralaimėjimą taurės finale“.

„Jeigu rasime techninį sprendimą, tai Live transliacijos metu pabandysime turėti bent kelis epizodus, kai žiūrovas galės klausyti, kaip vyksta komunikacija tarp VAR kambario ir rungtynių teisėjo. Surengsime viešą projekto pristatymą žiniasklaidai ir komandoms. Džiugu, kad informaciniais projekto partneriais sutiko tapti 15min naujienų portalas. Dėl rungtynių tiesioginės transliacijos ir jų techninio aprūpinimo kalbamės su Laivės TV ir dar keliomis kompanijomis. Po projekto būtinai padarysime reportažą apie tai, kas liko „už durų“. Manome, kad eksperimentas sulauks didelio susidomėjimo ir jau dabar  šiam projektui aktyviai ieškome generalinio rėmėjo“, – kalbėdamas apie VAR eksperimentinį projektą pasakė L. Aržuolaitis.

Supertaurės rungtynės vyks balandžio 13 d. 14 val LFF stadione.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi