Naujienų srautas

Sportas2019.03.07 16:35

Žiemos universiada Rusijoje – šeimininkų profesionalai triuškina mėgėjus

LRT.lt 2019.03.07 16:35

Krasnojarsko mieste Rusijoje nuo kovo antrosios vyksta žiemos studentų žaidynėse – universiada. Viso pasaulio sportininkai studentai varžosi trylikoje žiemos sporto šakų, tarp kurių yra ir ledo ritulys, dailusis čiuožimas ar biatlonas. Krasnojarske iš viso susirinko daugiau nei 3 tūkst. sportininkų, tačiau rusams tai – dar viena proga įrodyti savo pranašumą prieš likusį pasaulį. Nesvarbu, kad daugelis užsienio sportininkų – mėgėjai, rašo BBC.

„Rusija ir vėl yra pasaulinio sporto centre“, – universiados svarbą puikiai iliustruoja Kremliaus rėksnio Dmitrijaus Kiseliovo išsakyti žodžiai.

Žaidynių atidarymas sulaukė paties Vladimiro Putino dėmesio, o reportažai valstybinių televizijų eteriuose užima svarbiausias vietas.

BBC teigimu, vien žaidynių organizavimui Rusija išleido daugiau nei 1,2 milijardo JAV dolerių, o šeimininkų rinktinę sudaro daugybė aukščiausios klasės sporto profesionalų.

Tiesa, taisyklės to nedraudžia. Universiadoje gali varžytis 17-25 metų studentai. Taisyklės nedraudžia čia dalyvauti profesionaliems sportininkams, pasaulio ar olimpinių žaidynių čempionams. Tačiau daugelis valstybių į šį renginį siunčia ne aukščiausio lygio, tačiau perspektyvius atletus. Tai galimybė įgyti tarptautinių varžybų patirties.

Rusų požiūris kitoks. Sports.ru teigimu, penki iš 22-iejų rusų ledo ritulio rinktinės žaidėjų yra nuolatiniai KHL žaidėjai. Net 15 rinktinės narių yra sužaidę bent vienerias rungtynes KHL turnyre. Tuo tarpu JAV rinktinėje yra septyni ledo ritulininkai iš mėgėjiškos šalies studentų lygos, o apie likusius „Google“ jūs nieko nerasite – tai tiesiog studentai.

Štai kitų sporto šakų varžybose varžosi slidininkas olimpietis Maksimas Burovas bei pasaulio čempionate dalyvavusi Alisa Žambalova. Dukart pasaulio čempionas snieglentininkas Dmitrijus Loginovas irgi varžosi su mėgėjais.

Nenuostabu, kad šiuo metu rusai universiadoje jau laimėjo 56 medalius, iš kurių 17 auksinių. Antroje vietoje bendroje įskaitoje esanti Pietų Korėja iš viso turi 11 medalių. Pavyzdžiui vasaros universiadoje 2013 metais rusų sudėtyje buvo 17 olimpinėse žaidynėse dalyvavusių sportininkų, o rinktinė iš viso laimėjo net 292 medalius (155 aukso).

Tokį rusų norą iškovoti kuo daugiau medalių puikiai paaiškina Rusijos ledo ritulio federacijos viceprezidentas Romanas Rotenbergas.

„Paprasti žmonės per TV mato, kaip mūsų vaikinai laimi. Paprasti žmonės jaučiasi lygiai tiek pat laimingi, kaip matydami rinktinę laiminčią pasaulio čempionatą. Žmogus namuose jaučia geras emocijas, matydamas saviškius laiminčius. Tada jis geriau dirba gamykloje arba biure“, – teigė R. Rotenbergas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi