Sportas

2019.03.06 21:34

Prastą auklėtinių startą išskyręs Maksvytis: atrodė, kad žaidėjai atvyko prisirinkti autografų

LRT.lt 2019.03.06 21:34

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkams nepavyko rimčiau įkąsti Jeruzalės „Hapoel“ ekipai pirmose FIBA Čempionų lygos aštuntfinalio rungtynėse. Dvylikos taškų skirtumu susitikimą pralaimėję klaipėdiečiai (74:86) po savaitės Izraelyje bus dar sudėtingesnėse situacijoje – turės panaikinti pirmųjų rungtynių skirtumą. Po pralaimėjo „Neptūno“ treneris Kazys Maksvytis išskyrė prastą rungtynių pradžią (0:10) bei pramestus tolimus metimus (6/31).

„Tikrai galiu pasakyti, kad sužaidėme vidutiniškas rungtynes. Dvikovą pradėjome susikaustę. Galbūt mus slėgė varžovų autoritetas. Iškart atidavėme kontrolę į varžovų rankas, leidome šeimininkauti mūsų aikštelėje. Vėliau bandėme grįžti, lyg ir buvo pavykę grąžinti intrigą. Bet nutiko tragikomiška situacija – metėme daug gerų laisvų metimų ir juos prametėme. Toks krepšinis. Varžovai pradėjo dar labiau spaustis. Bandėme juos įvykti tolimais metimais, galbūt metėme jų per daug. Toks krepšininis – nepataikėme tritaškių, nepataikėme savų metimų ir pralaimėjome“, - po rungtynių spaudos konferencijoje kalbėjo Kazys Maksvytis.

- Treneri, ar galima sakyti, kad Čempionų lyga jau palieka Klaipėdą?

- Šansų dar turime. Negalima taip sakyti. Sunku bus žaisti Jeruzalėje, bet šiuolaikiniame krepšinyje 12 taškų nėra daug. Galima sakyti taip – mūsų šansai pablogėjo, bet jų dar yra.

- Sakėte, jog bus svarbu stabdyti greitą varžovų puolimą, neįsivelti į tokį krepšinį. Ar pavyko tai padaryti dvikovoje?

- Greito puolimo visiškai nesustabdėme. Jie sugebėjo įmesti taškų greitajame puolime, kam mes ir ruošėmės. Nepasakyčiau, kad šitai mus nužudė. Labiausiai mus nužudė įsivėlimas į greitą varžovų žaidimą su daug improvizacijos situacijų. Faktas, kad varžovai tokiame krepšinyje jaučiasi gerai, o mes improvizavome ne ten, kur reikia. Tai buvo viena priežasčių dėl ko mes pralaimėjome.

- Labai sunkiai rungtynes pradėjo Jerai Grantas ir Kyle‘as Weaveris. Ar jie galėjo perdegti susitikimo pradžioje slegiame Amare Stoudemire‘o autoriteto?

- Gali būti. Reikėtų jų paklausti. Susitikimo pradžioje buvau nepatenkintas visa ekipa. Pradėjome mėtyti neįžaistus tolimus metimus. Ar tai varžovų autoritetas, ar rungtynių pradžia, prašiau, kad mano žaidėjai būtų agresyvesni. Buvome susikausti – visi žaidėjai. Kai pradėjome žaisti agresyviau, pamatėme, jog priešas nėra toks baisus ir jis turi silpnų pusių.

- Ar momentas, kuomet Gyčiui Masiuliui buvo skirta nesportinė pražanga išbalansavo komandą?

- Be abejo, visada geriau, kai žaidėjas kaunasi leistinomis priemonėmis. Visada sakau, kad galima pralaimėti, jeigu kauniesi. Negaliu komentuoti teisėjų sprendimo. Varžovas už atoveiksmį nieko negavo. Tikiuosi, kad ambicijos po to sukilo. Norėjau matyti savo komandą piktesnę, rungtynių pradžioje atrodė, kad žaidėjai atvyko prisirinkti autografų.