2019.03.06 20:44

Tritaškius pro šalį svaidęs „Neptūnas“ pralaimėjo pirmąsias Čempionų lygos aštuntfinalio rungtynes

LRT.lt, Rytis Kazlauskas2019.03.06 20:44

Pralaimėjimą pirmose FIBA Čempionų lygos aštuntfinalio rungtynėse patyrė Klaipėdos „Neptūno“ ekipa namuose 74:86 (14:23, 27:20, 13:18, 20:25) pralaimėjusi Jeruzalės „Hapoel“ krepšininkams. Norėdami patekti į turnyro ketvirtfinalį, „Neptūno“ krepšininkai atsakomosiose rungtynėse kovo 13 dieną Jeruzalėje turės panaikinti 12 taškų skirtumą.

Susitikime uostamiestyje šeimininkai prastai pataikė iš toli - tikslą pasiekė tik 6 tritaškiai iš 31 (19,35 proc). Tolimus metimus „Neptūno“ gretose pataikė tik Tomas Delininkaitis (4/8) ir Lorenzo Williamsas (2/8).

„Neptūnas“ rungtynes su „Hapoel“ pradėjo nervingai – be taškų per pirmąsias pusketvirtos rungtynių minutės, o svečiai nestrigo ir nutolo – 10:0. Klaipėdiečiai netruko atsigauti ir po Lorenzo Williamso tritaškio priartėjo prie varžovų iki 7 taškų skirtumo – 11:18. Svečiai iš Izraelio atsakė penkių taškų atkarpa, tačiau „Neptūno“ situaciją ketvirčio pabaigoje kiek sušvelnino tritaškį pataikęs Tomas Delininkaitis – 14:23.

Šeimininkai turėjo problemų stabdyti greitąjį „Hapoel“ puolimą, o po Tamiro Blatto tritaškio svečiai susigrąžino dviženklę persvarą – 28:16. „Neptūnas“ nenuleido rankų – atsigavus puolimui, šešis taškus iš eilės pelnė Simas Galdikas padėjo ženkliai sumažinti atsilikimą – 28:32. Dar du tritaškius pridėjo Tomas Delininkaitis – 34:36. Iki ilgosios pertraukos klaipėdiečiams nepavyko išsiveržti į priekį, bet „Neptūnas“ buvo šalia varžovų – 41:43.

Po pertraukos „Neptūnas“ startavo šešiais taškais be atsako ir šovė į priekį – 47:43. Tiesa, gerą ritmą pagavusius šeimininkus sustabdė teisėjų užfiksuota abejotina nesportinė pražanga Gyčiui Masiuliui. Po jos „Hapoel“ išlygino rezultatą – 47:47. Svečiai nesustojo ir surengė spurtą 14:3 bei vėl susigrąžino dviženklę persvarą – 61:50. Iki lemiamo ketvirčio pradžios klaipėdiečiai kiek priartėjo – 54:61.

Klaipėdos ekipa nepelnė nė taško per pirmąsias tris ketvirtojo kėlinio minutes, o „Hapoel“ vėl kiek pabėgo į priekį – 66:54. Deivido Gailiaus baudų metimai nutraukė taškų badą, o atkutęs „Neptūnas“ sumažino atsilikimą iki 5 taškų – 65:70. Tiesa, svečiai atsakė galingu po galingo amerikiečių pasirodymo susigrąžino saugesnį pranašumą – 77:68. Per likusias kelias minutes rungtynėse šeimininkams sumažinti skirtumo nepavyko – 74:86.

Klaipėdos „Neptūnas“: Tomas Delininkaitis 16 (4/8 tritaškių), Lorenzo Williamsas 14 (2/8 tritaškių), Deividas Gailius 9.

Jeruzalės „Hapoel“: Jamesas Feldeine‘as 17, Da`Seanas Butleris 15 (8 atk. kam.), TaShawnas Thomasas 14, Tamiras Blattas 11 (10 rez. perd.).