Naujienų srautas

Sportas2019.03.06 19:43

Švedijos ir Islandijos futbolo klubų atstovai įvertino „Utenio“ organizaciją

LRT.lt 2019.03.06 19:43

Praėjusį rudenį futbolo akademijos „Utenis“ vadovas Vaidotas Rastenis kartu su futbolo klubo „Ataka“ atstovais lankėsi Švedijoje ir Islandijoje, kur gilinosi į šių užsienio šalių futbolo sistemas. Švedijoje V. Rastenis susipažino su „Essinge IK“ klubu, jo veiklos organizavimu ir struktūra, o „Islandijos futbolo stebuklo“ mįslę minė „Fylkir“ klube, kur domėjosi infrastruktūra, sistema, bendravo su šios šalies futbolo proveržį kūrusiais žmonėmis.

Trečiadienį futbolo klubas „Utenos Utenis“ sulaukė atsakomojo vizito – Utenoje lankėsi ir Utenos klubo veikla domėjosi islandai Hörður Guðjónsson (futbolo klubo „Fylkir“ vadovas), Halldór Steinsson bei švedai Brita Kallgren, Johan Elton ir John Chapman.

Svečiai vizitą pradėjo apsilankymu „Utenio“ stadione, kuris jiems paliko puikų įspūdį.

„Jūs turite puikias sąlygas, gerą stadioną. Šaunu, kad stadionas įveiklintas, o infrastruktūra gali naudotis visi miestiečiai, – pastebėjo B. Kallgren. – Matyt didžiausias jūsų skirtumas yra tas, kad Lietuvoje futbolas gerokai mažiau populiarus nei pas mus. Švedijoje futbolu domisi ir žaidžia kone kiekvienas mokinukas, o mūsų klube aktyviai veikia su jais dirbantys savanoriai. Kai sporto šaka populiari – lengviau rasti tiek savanorių, tiek rėmėjų ir taip įgyvendinti savo idėjas“.

„Klubas „Fylkir“ yra tas, į kurį turėtume lygiuotis“, – pabrėžė V. Rastenis, prieš užsienio klubų atstovams pristatydamas „Utenos Utenio“ raidą nuo jo atkūrimo 2013 metais, viziją, tikslus ir strategiją.

Futbolo akademijos „Utenis“ techninis vadovas ir treneris Aurimas Meidus papasakojo apie kasdienius darbus, akademijos darbą pagal „Auri-Dohm“ treniravimo sistemą, pademonstravo „Stats4sport“ platformą.

Viešnagę svečiai baigė apsilankymai FA „Utenis“ auklėtinių treniruotėse.

„Jūsų klubas maloniai nustebino ir paliko puikų įspūdį, tiek infrastruktūra, o ypač – treniravimo sistema ir treneriai. Jūs turite viską, ką ir mes, – teigė „Fylkir“ klubo vadovas  H. Guðjónsson patikslindamas, kad islandų klubo treniruotės ir varžybos vyksta dviejose pilnų matmenų ir vienoje mažoje dirbtinės dangos aikštėse bei parodydamas šildomos aikštės su žaliuojančia žole nuotrauką. – Be abejo, mūsų klubas didesnis, turime 600 žaidžiančių žmonių, daugiausiai – apie 500 – jaunuolių iki 19 metų amžiaus.  Dirbame su 200 mergaičių, 400 vaikinų. Tačiau mūsų regione gyvena tik 10 tūkstančių žmonių. Manau ir po šio apsilankymo tikiu, kad ir „Utenos Utenis“ turi visas sąlygas augti“.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi