Naujienų srautas

Sportas2019.03.06 19:06

Traumuotų žaidėjų sąrašą išvardinęs Jasikevičius: sprendžiame Masiulis ar Maskoliūnas eis į sudėtį

LRT.lt 2019.03.06 19:06

Kauno „Žalgirio“ krepšininkų ketvirtadienio vakarą „Žalgirio“ arenoje laukia dar vienas Eurolygos rungtynių iššūkis. Šįkart žalgiriečiai bandys apginti namų tvirtovės garbę dvikovoje su turnyro autsaidere – Las Palmo „Gran Canaria“ ekipa. Tiesa, prieš rungtynes Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai vis dar turi problemų dėl traumuotų žaidėjų – prieš anksčiau iš rikiuotės iškritusių Nate‘o Walterso ir Antano Kavaliausko prisijungė dar du krepšininkai.

„Nate‘as sportuoja, tačiau jam dar liko dienų be krepšinio, todėl rytoj jis nerungtyniaus. Pakartotiniai Antano Kavaliausko tyrimai parodė, kad dar yra įplyšęs blauzdos raumuo. Paulius Jankūnas negalės žaisti, traumą vakarykštėje treniruotėje gavo ir Rokas Jokubaitis, todėl nežinome ar jis galės žaisti. Dabar galvojame – ar Tomas Masiulis, ar Darius Maskoliūnas eis į sudėtį“, – kalbėdamas su žurnalistais šypsojosi Šarūnas Jasikevičius.

- Ką galite pasakyti apie varžovų žaidimą?

- Toks vaizdas, kad varžovai bando pakeisti komandos sudėtį, kad iškovotų daugiau pergalių Eurolygoje bei išsaugotų vietą Ispanijos čempionate. Tikrai komanda yra kitokia. Sugrįžo traumuoti – Nikola Radisevičius ir Clevinas Hannah. Atvyko žaidėjas iš Australijos čempionato – Jacobas Wiley. Yra kitų traumuotų krepšininkų. Labai sunku suprasti, su kuo jie atvažiuoja, su kuo žais. Labai keičiasi ir komandos veidas – vietoj trijų aukštų centrų rungtynes pradeda Jacobas Wiley, ketvirtosios pozicijos žaidėjas, tikrai netipiškas centras.

Keičiasi situacija, bet nesikeičia varžovų braižas – komanda įspūdingai bėga į greitą puolimą, meta daug tritaškių. Tokie ir būtų akcentai. Bandysime žaisti kantriai puolime, nes yra, kur juos atakuoti, bet tai reikia tą daryti protingai ir su kantrybe.

- Varžovų komandoje žaidžia net 42 metų žaidėjas Alberto Oliveris. Ar pats žavitės tokiu ilgaamžiu krepšininku?

- Taip, gerai pažįstu Alberto. Didelis profesionalas ir daug kartų esu žaidęs prieš jį. Tikrai įspūdinga, kiek jis myli savo darbą, ir, kiek išsilaiko elite bei prisižiūri save. Jis daug duoda savo komandai, aišku, tokiame amžiuje yra sunku atnešti naudos kiekviename mače, bet tai žaidėjas, kuris aikštėje suvaldo komandą ir sustato visus į vietą. Ateityje jis turėtų būti nuostabus treneris, nes krepšinį supranta puikiai.

- Ką manote apie įsteigtą trenerių asociaciją? Ką manote apie tokį žingsnį?

- Esu prisijungęs prie jos bei esu vienas jos steigėjų. Treneriai turi turėti savo asociaciją, tai yra naujas dalykas, pradedame nuo nulio. Bandome kurtis, bandome suprasti, kokia turėtų būti ta pradžia. Su laiku visas dalykas eis į gerąją pusę. Svarbiausia – kovoti už trenerių teises. Su kiekvienais metais Eurolyga profesionalėja, yra mažiau problemų ir su atleistais treneriais, jų kontraktų išpildymo aspektais. Visgi trenerių asociacija turi būti, mes praeitą vasarą žengėme pirmąjį žingsnį. Turime vienas kitą palaikyti ir tęsti darbą.

- Rungtynėse Klaipėdoje matėme ginčų tarp žaidėjų. Ar tie pralaimėjimai nepaveikė komandos atmosferos?

- Žinote, galima šnekėti, kiek norite, bet pralaimėjimai veikia. Tie ginčai iš kitos pusės nėra blogai. Kartais pasiilgstu ugnelės ir emocijų. Iš vienos pusės reikia, kad tokių dalykų nebūtų, bet, kita vertus, tai yra gerai. Žaidėjai užkuria vienas kitą. Tai kitoks balsas negu trenerio. Visada žaidžiau komandose, kur žaidėjai vienas kitą palaikydavo ir sudrausmindavo. Tas balansas yra gerai. Mano darbas yra, kad žaidėjai išpildytų detales. Aš koncentruojuosi ties tuo. „Žalgiryje“ atmosfera visada buvo ir yra nuostabi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi