Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

Sekmadienį – pirmoji šio LKL sezono „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ dvikova

15min.lt 2015.09.08 13:45

Nors 22-asis LKL sezonas jau spėjo įsibėgėti, tačiau daugeliui krepšinio gerbėjų jis būna neprasidėjęs tol, kol į dvikovą nestoja du tituluočiausi Lietuvos klubai – Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“. Pirmoji jų akistata nacionaliniame čempionate įvyks jau spalio 19 d. „Siemens“ arenoje Vilniuje.

Nors 22-asis LKL sezonas jau spėjo įsibėgėti, tačiau daugeliui krepšinio gerbėjų jis būna neprasidėjęs tol, kol į dvikovą nestoja du tituluočiausi Lietuvos klubai – Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“. Pirmoji jų akistata nacionaliniame čempionate įvyks jau spalio 19 d. „Siemens“ arenoje Vilniuje.

Prieš didžiųjų Kauno ir sostinės klubų rungtynes, kurios tradiciškai būna vienos lankomiausių „Lietuvos ryto“ namų rungtynių, manančių, kad dvikovos rezultatas iš anksto yra aiškus – nedaug. Nuo mačo pabaigos rezultato spėjimo susilaiko ir krepšinio ekspertas Sergejus Jovaiša.

Didžiausias pavojus – neįvertinti varžovo

Pasak legendinio krepšininko, abi komandos šį sezoną pasitiko su dideliais pasikeitimais. Buvo pergrupuotos žaidėjų gretos, keitėsi ir trenerių štabai.

„Man ypač rūpi gyvai pamatyti, kaip dirba naujasis „Lietuvos ryto“ treneris Virginjus Šeškus. Jo propaguojamas ūkiškas krepšinis dažnai išmuša varžovus iš vėžių. Jis, sakyčiau, išeina už esamų krepšinio filosofijos rėmų, todėl priešininkams būna sunku rengtis rungtynėms, kuriose oponento veiksmai yra sunkiai prognozuojami“, – komentavo S. Jovaiša.

Kalbėdamas apie „Žalgirio“ komandą, pašnekovas labiau pabrėžė žaidėjus. Anot jo, kauniečių komandą kol kas į priekį traukia užsidegęs ir talentingas jaunimas, o veteranai dar tik įsibėgėja. Tai, matyt, ir pakišo „Žalgirio“ vyrams koją rungtynėse su Utenos „Juventus“, kuri netikėtai nugalėjo šalies čempionus.

„Svarbu, kad komanda po to padarytų išvadas. Tikiu, kad taip ir buvo, nes Gintaras Krapikas po tų rungtynių labai pyko ir priekaištavo žalgiriečiams, kad šie nebuvo tinkamai nusiteikę“, – sakė S. Jovaiša.

Jaunystė – prieš patirtį

Šis sezonas „Žalgirio“ klubui ypatingas dar ir dėl to, kad jo trenerių gretose dirbti pradėjo bene geriausias visų laikų Lietuvos įžaidėjas Šarūnas Jasikevičius. Ir nors, pasak S. Jovaišos, konkretaus jo vaidmens ir užduoties jis nežino, tačiau jeigu Š. Jasikevičius dirba su jaunaisiais Kauno įžaidėjais – rezultatai akivaizdūs ir džiuginantys.

Tai, kad „Žalgirio“ jaunimas šiuo metu yra pagrindinė smogiamoji komandos jėga, rodo ir rungtynių statistika. Kol kas rezultatyviausias žalgirietis – Lukas Lekavičius (14,4 taškai per rungtynes). Jam gerai talkina ir daugiausiai komandoje kamuolių atkovojantis Artūras Gudaitis (5,2 atk. kam.). O rezultatyvius perdavimus geriausiai skirsto Vaidas Karinauskas (2,4 rez. perd.). Visi trys krepšininkai yra ne vyresni nei 21-erių metų.

Tuo tarpu vilniečių gretose išsiskiria gerokai vyresni krepšininkai. Rezultatyviausias – Martynas Gecevičius (14,5 tšk.), daugiausiai kamuolių atkovojantis – Antanas Kavaliauskas (6,5 atk. kam.), o geriausiai asistuojantis – vėl tas pats Martynas Gecevičius (3,8 rez. perd.). Šių krepšininkų amžiaus vidurkis – 28 metai.

Legionieriai dar nežiba

Nors esame įpratę, kad Lietuvos krepšinio klubuose, ypač stipresniuosiuose, svarbią vietą užima legionieriai, tačiau šis sezonas kol kas tapo gana išimtimi. Tiek „Lietuvos ryto“, tiek ir „Žalgirio“ komandos daugiausiai pagalbos sulaukia iš lietuvių.

Vilniaus komandos treneris V. Šeškus net yra užsiminęs, kad legionieriai yra silpniausia jo vadovaujamos komandos dalis.

Tiesa, „Žalgiriui“ legionieriai padėti negalėjo dėl objektyvių priežasčių – jų komanda negalėjo registruoti rungtynėms, nes tą, dėl priteistos skolos buvusiems žalgiriečiams Marko Popovičiui ir Milovanui Rakovičiui, buvo uždraudusi FIBA. Tačiau spalio 9 d. formalumai buvo įveikti ir Žalgiriui“ nuo tos dienos legionieriai jau gali atstovauti visose krepšinio kovose. Juos tikimasi išvysti ir „Siemens“ arenoje šį sekmadienį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi