Naujienų srautas

Sportas2014.10.09 16:31

Kauno „Žalgiris“ užmezgė ryšius su Pietų Afrikos Respublika

zalgiris.lt 2014.10.09 16:31

Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas pradeda bendradarbiavimą su Pietų Afrikos Respublika (PAR). Futbolu, kriketu ir regbiu garsėjanti valstybė iš septyniasdešimt metų gyvuojančio klubo nori semtis ir krepšinio vadybinių žinių.  

 Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas pradeda bendradarbiavimą su Pietų Afrikos Respublika (PAR). Futbolu, kriketu ir regbiu garsėjanti valstybė iš septyniasdešimt metų gyvuojančio klubo nori semtis ir krepšinio vadybinių žinių.

Stipriausia Lietuvos krepšinio komanda yra pasiryžusi prisidėti prie PAR krepšinio lygio augimo – per ilgametę klubo gyvavimo istoriją sukauptas nemažas žinių bagažas.

„Vienas iš Eurolygos tikslų yra krepšinio plėtra ir skatinimas šalyse, kur šis sportas nėra toks populiarus. Pavyzdžiui, augantis Eurolygos ir Kinijos lygos bendradarbiavimas yra pažymėtas sėkmingu ir abiems pusėms naudingu Barselonos klubo vizitu Azijoje. Ten buvo surengtos kelios rungtynės su vietos ekipomis. Savo ruožtu mes, kaip Eurolygos komanda, taip pat nusprendėme prisidėti prie krepšinio populiarinimo. „Žalgiris“ pastebėjo didžiulį partnerystės potencialą su Pietų Afrikos Respublika, kurioje nors krepšinis ir nėra sporto šaka numeris vienas, tačiau jo žinomumas labai sparčiai auga“, – teigė „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas.

PAR čempiono „Duzi Royals“ klubo direktorius Kevinas Mabanga liko labai patenkintas galimybe bendradarbiauti su Kauno „Žalgiriu“.

„Su Lietuvos čempionais aptarėme galimybes rengti skirtingų amžiaus grupių krepšinio turnyrus Lietuvoje ir PAR, organizuoti jaunimo komandų trenerių mainus, kurių metu lietuviai būtų siunčiami stažuotis į Afriką ir atvirkščiai. Taip pat svarstome kartu rengti vasaros stovyklas Pietų Afrikos vaikams bei krepšinio seminarus treneriams ir vadybininkams. Visa tai leistų pakelti žaidėjų, trenerių ir krepšinio vadybininkų kvalifikaciją PAR  bei prisidėtų prie krepšinio populiarinimo šiame regione“, – sakė PAR čempionų ekipos direktorius.

Su juo sutiko ir Kauno „Žalgirio“ vadovas. Pasak P.Motiejūno, bendravimas su PAR verslininkais bei valdžios atstovais nuteikia pozityviai ir leidžia galvoti apie potencialių rėmėjų pritraukimą į Kauną.

„Geriausias būdas mokytis ir tobulėti yra mokyti pačiam tai, ką geriausiai sugebi. Būtent tai ir ruošiasi daryti „Žalgiris“. Reikėtų nepamiršti, kad Afrika yra visiškai nauja rinka krepšinio žemėlapyje, todėl ten yra daug neatrastų krepšinio talentų ir verslo galimybių. Mūsų planuose yra ne tik dvišaliai krepšinio kvalifikacijos kėlimo projektai, kaip, pavyzdžiui, bendri renginiai ar draugiškos rungtynės pasiruošimo sezonui metu, bet ir rėmėjų pritraukimas iš PAR“, – sakė P.Motiejūnas.

Gerų žodžių taip pat negailėjo lietuvių kilmės „Richman Holdings“ investicinio fondo vykdomasis direktorius Gavinas Varejesas.

„Visų pirma, norėčiau pasakyti, kad didžiausios pergalės būna pasiekiamos per sporto bendradarbiavimą. Aš ir mano sporto labdaros fondas, kuris yra didžiausias visoje Afrikoje, labai gerbiame, ką „Žalgiris“ ir, apskritai, Lietuva yra pasiekę ypač konkurencingame krepšinio pasaulyje. Net neabejoju, kad PAR ir Lietuva gaus didžiulę naudą iš šio bendradarbiavimo. Ačiū, kad padedate Pietų Afrikai, o mes savo ruožtu esame įsitikinę, kad tai, ką mes pasiūlysime Lietuvai, bus taip pat labai vertinga“, – optimistiškai kalbėjo G. Varejesas.

Spalio mėnesio pabaigoje į Kauną atvyks delegacija iš PAR čempiono „Duzi Royals“ krepšinio klubo. Naują tarptautinius standartus atitinkančią krepšinio areną planuojantys statyti afrikiečiai nori savo akimis pamatyti „Žalgirio“ areną ir pasimokyti klubo ir arenos valdymo subtilybių.

Taip pat iki šių metų pabaigos Lietuvoje planuoja apsilankyti minėtas „Richman Holdings“ vykdomasis direktorius G.Varejesas, kuris gilinsis, kaip konkrečiai galėtų prisidėti prie sporto plėtros Lietuvoje.

Apie kylantį krepšinio lygį Pietų Afrikos Respublikoje byloja ir gaunamas didžiulis dėmesys iš Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA). Buvęs profesionalus krepšininkas, o dabar „NBA Africa“ generalinis direktorius Amadou Gallo Fallas profesionaliai darbuojasi šiame regione. Organizacija išskirtinai rūpinasi krepšinio infrastruktūros plėtojimu, socialinėmis krepšinio akcijomis bei atletų asmeninio gyvenimo valdymu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi