Naujienų srautas

Sportas2019.03.05 14:23

Seksualiniu priekabiavimu kaltinamas treneris sulaukė dviračių sporto federacijos verdikto

Antradienį Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) Vykdomojo komiteto posėdyje priimtas nutarimas mėnesiui nuo pareigų nušalinti Lietuvos dviračių treko rinktinės vyriausiąjį trenerį Antaną Jakimavičių, kuriam buvo mesti vieši kaltinimai dėl seksualinio priekabiavimo.

Didžiulį atgarsį Lietuvoje sulaukusią istoriją padėjo atskleisti tv3.lt portalo žurnalistas Mažvydas Laurinaitis, kuris pakalbino mažiausiai tris anonimiškai bendrauti panorusiams buvusias sportininkes ir buvusius LDSF darbuotojus.

Antradienį įvykusio posėdžio metu nuspręsta Lietuvos dviračių treko rinktinės narę Oliviją Baleišytę paskirti naujam treneriui – Dmitrijui Leopoldui.

Po LDSF Vykdomojo komiteto posėdžio portalas LRT.lt pakalbino LDSF prezidentą Romualdą Bakutį.

„Mėnesio suspdendavimo laikotarpis buvo paskirtas dėl noro, jog ši situacija nesitampytų į dvi puses. Abiem pusėms rekomendavome nedelsiant, ne ilgiau kaip per mėnesį, kreiptis į teisėsaugos institucijas, kadangi klausimas yra labai aštrus ir vertas teisėsaugos tyrimo, – aiškino R. Bakutis. – Labai nesinorėtų, kad toliau vyktų toks procesas, kuomet mėnesį laiko yra šnekama, bet niekas nedaroma. Mūsų noras, kad teisinis įvertinimas ateitų kuo greičiau ir mes tikrai žinotume, kokia iš tikro yra ši situacija.“

Prezidento teigimu, A. Jakimavičiui mesti sunkūs kaltinimai dėl seksualinio priekabiavimo LDSF buvo naujiena. R. Bakutis tikina, jog pirmadienį jis buvo susitikęs su buvusiu rinktinės masažuotoju Egidijumi Tutkumi, kuris LRT RADIJUI viešai patvirtino treneriui mestus kaltinimus.  

„Vakar, galų gale, susėdome ir išsiaiškinome, jog E. Tutkus apie šiuos dalykus buvo informavęs savo tiesioginę darbovietę 2010 metais. Tuomet jis dirbo Lietuvos olimpiniame sporto centre. Tai yra Kūno kultūros ir sporto departamento valstybinė įmonė. Jis mums atsiuntė, tiesa, neregistruotą dokumentą, žinybinį pranešimą, kurį jis buvo padaręs savo tiesioginiam vadovams. Federacijos niekas nėra niekada informavęs apie tuos dalykus. Mums iš tikrųjų tai buvo visiška naujiena“, – teigė R. Bakutis.

R. Bakutis teigia, jog LDSF nežada toleruoti viešojoje erdvėje mestų kaltinimų dviračių treko rinktinės vyriausiajam treneriui A. Jakimavičiui. Jeigu kaltinimai pasitvirtintų ir būtų įrodyti, LDSF vadovas žada imtis griežtų sankcijų prieš specialistą.

„Negalime toleruoti tokių kaltinimų, kurie yra mesti treneriui A. Jakimavičiui. Jeigu jie pasitvirtintis, manau, kad žiūrėtume, kokias dar didesnes sankcijas galėtume jam taikyti. Šiai dienai jis su federacija susijęs tik per rinktinės vyriausiojo trenerio pareigas. Dabar jis nuo šių pareigų yra nušaltinas. Manome, kad jis turi pradėti aiškintis su teisėsauga (...).

Jeigu kaltinimai pasitvirtintų, treneriui nebūtų vieta dviračių sporte. Esu jau prieš tai minėjęs, kad, pasitvirtinus kaltinimams, treneris neįkeltų kojos į treką.“

BNS praneša, jog, sunkių kaltinimų sulaukęs, treneris tęsia darbą Panevėžyje. 

Kūno kultūros ir sporto centro direktorius Saulius Raziūnas BNS sakė, kad treneris tęsia darbą, kol įstaiga nepabaigs vidinio tyrimo.

„Nežinau, aš dar nesusekiau duomenų, ką nusprendė federacija. Mes patys atliekame tyrimą šiuo klausimu“, – teigė S. Raziūnas.

Detalių apie vykstantį tyrimą ir jo trukmę direktorius nepateikė.

Su klubo „El Eko Sport“ vadovu Bronislovu Pliavga BNS kol kas nepavyko susisiekti.

Buvusios dviratininkės anonimiškai apkaltino A. Jakimavičių nuolat laidžius seksualinio pobūdžio pastabas, stovyklose ir išvykose girtavus, buvus gašliam, lindus į lovą, liepus svertis vilkint tik apatinius drabužius.

Treneris kaltinimus neigia ir vadina juos priešų išpuoliu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi