Naujienų srautas

Sportas2019.03.05 18:00

LRT komentatore Europos čempionate tapusi bėgikė Morauskaitė – apie emocijas, jaudulį ir įdomiausią rungtį

Paulius Cubera, LRT.lt 2019.03.05 18:00

„Delnai prakaituoja, tuoj sektoriuje išvysime...“, – tokiais žodžiais per kovos 1–3 dienomis vykusį Europos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionatą kone kiekvieną startuojantį lietuvį LRT PLIUS eteryje pasitikdavo bėgikė Modesta Morauskaitė. Profesionali 400 metrų rungties bėgikė į komentatorės kėdę šalia ilgamečio eterio vilko Tautvydo Meškonio sėdo nebe pirmą sykį, tačiau pripažino, kad tvardytis per lietuvių pasirodymus vis tiek buvo sunku.

Tiesa, M. Morauskaitė ir pati turėjo startuoti pirmenybėse Glazge, tačiau tam 23-ejų merginai sutrukdė trauma. Pernai ji buvo įvykdžiusi normatyvą ir dalyvavo Europos čempionate Berlyne.

„Teko nuryti kartėlį, bet sportas jau yra toks – traumos neatsiejama dalis. Tai man nebuvo pirmas kartais, kai dėl traumos praleidžiu svarbų čempionatą. Tik atsisėdus gal buvo kiek sunku, bet susitaikiau su tuo ir žinojau, kad grįšiu stipresnė ir tinkamai pasirengsiu vasaros sezonui ir 2020 metams bei olimpinėms žaidynėms“, – LRT.lt sakė Modesta.

Tiesa, darbas LRT PLIUS eteryje su profesionaliu komentatoriumi Tautvydu Meškoniu nebuvo pirma sportininkės patirtis komentatorės amplua. M. Morauskaitė jau buvo komentavusi Deimantinės lygos varžybas, o šį darbą išbandė dar per 2014 metų Sočio žiemos olimpines žaidynes. Sočio ir pernai Pjongčango žaidynių metu M. Morauskaitė komentavo snieglenčių varžybas, mat jos tėtis Artūras Morauskas yra Lietuvos rinktinės treneris, o brolis Motiejus – sparčiai tobulėjantis ir į žaidynes 2022 besitaikantis snieglentininkas.

„Iš pradžių 2014 m. kvietė snieglenčių varžybas komentuoti mano tėtį, o paskui jis pasiūlė mane. Iš pradžių labai spyriojausi, labai nedrąsu išeiti į tiesioginį eterį, nesvarbu, kad tavęs žmonės nemato. Buvo beprotiškas jaudulys, turbūt didesnis, nei varžybose stojant prie starto linijos. Bet su profesionalaus komentatoriaus pagalba man pavyko ir sulaukiau nemažai pagyrų. Labai smagu, kad žmonėms malonu girdėti tavo balsą. Tai ir skatina, ir motyvuoja. Ryžausi vėliau komentuoti net ir slidžių varžybas“ – pasakojo M. Morauskaitė.

Per šias Europos pirmenybes LRT PLIUS žiūrovus sportininkė džiugino negirdėtais faktais, įdomesnėmis istorijomis ir giliomis įžvalgomis apie kai kurias rungtis ir sportininkus. Nenuostabu, mat ne vieną lengvosios atletikos žvaigždę mergina pažįsta asmeniškai arba bent jau ne kartą dalyvavo tose pačiose varžybose. Be to ir pačias lengvosios atletikos varžybas Modesta stebėjusi ne kartą ir ne taip, kaip žiūrovai. Ji pati šioje virtuvėje sukasi jau ne vienerius metus.

Nepaisant to, sportininkė atskleidžia, kad pasirengti eteriui reikėjo – kasdien po kelias valandas. Nors komentuoti sekasi puikiai, bet ateityje nuolat dirbančios tokį darbą lengvaatletė savęs nemato.

„Visai įdomu išbandyti save naujuose amplua, bet nematau savęs dirbant tai, kaip nuolatinį darbą. Tai labiau pomėgis ar pagelbėjimas. Be abejo, nesakau ne, bet nematau to, kaip savo pagrindinio darbo, kaip pragyvenimo šaltinio. Kaip pomėgis tikrai liks, visada pasirašau, kai manęs paprašo komentuoti“, – sako M. Morauskaitė.

Per čempionatą Glazge daugkartinei Lietuvos čempionei sunkiausia buvo komentuoti savo 400 metrų rungtį. Joje Lietuvos bėgikė Agnė Šerkšnienė pasiekė Lietuvos rekordą, o finale liko per plauką nuo medalio – ketvirta: „Kadangi esu 400 metrų rungties atstovė, man buvo ne galo įdomi ši rungtis. Tuo pačiu dalyvavo Agnė Šerkšnienė, finalinis bėgimas man buvo be galo emocionalus, buvo sunku tvardyti savo emocijas. Buvau eteryje turėjau atsakomybę komentuoti, kas vyksta takelyje Ši rungtis man turbūt buvo emocionaliai sunkiausia komentuoti.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi