Sportas

2012.10.31 13:54

J. Plaza: mačo su „Emporio Armani“ reikšmė didesnė, nei galite įsivaizduoti

Trys iš eilės pergalės Eurolygoje nublanks, jeigu ketvirtadienį Kauno „Žalgiris“ namie nenugalės Milano „Emporio Armani“. Tuo įsitikinęs kauniečių strategas Joanas Plaza.

Trys iš eilės pergalės Eurolygoje nublanks, jeigu ketvirtadienį Kauno „Žalgiris“ namie nenugalės Milano „Emporio Armani“. Tuo įsitikinęs kauniečių strategas Joanas Plaza.

Kalbėdamas ketvirtojo mačo Eurolygoje išvakarėse, J. Plaza pabrėžė, kad dvikova su Milano ekipa bus itin svarbi. „Emporio Armani“ per trejas rungtynes iškovojo dvi pergales ir žengia nepralaimėjusiam „Žalgiriui“ ant kulnų.

Sergio Scariolo treniruojama „Emporio Armani“ prieš tai nugalėjo Stambulo „Anadolu Efes“ ir Zagrebo „Cedevita“, tačiau praėjusią savaitę nusileido Vitorijos „Caja Laboral“.

Treneri, kokios mintys prieš būsimas rungtynes?– žurnalistai paklausė J. Plazos.

Manau, kad tai bus vienos svarbiausių rungtynių sezone. Be abejo, žiūrovams labiau patinka matyti „Olympiakos“, „Caja Laboral“ ar „Anadolu Efes“, tačiau greičiausiai kitos rungtynės bus mūsų likusio sezono atspindys. Ne reguliariojo sezono, bet viso sezono. Mūsų tikslas – patekti į „Top 16“ ir namie nepralaimėti nė vieno mačo. Norime į Stambulą vykti turėdami 4 pergales. Mums to reikia ir rytoj labai reikia žiūrovų palaikymo. Šio mačo reikšmė didesnė, nei jūs galite įsivaizduoti.

Kokios stipriosios varžovų savybės?

Žiūrint pagal pavardes, galima sakyti, kad tai stipresnė komanda nei mūsų. Jie stiprūs, komandoje surinkti brangūs žaidėjai, jaunesni negu mūsiškiai. Yra daug priežasčių, kodėl mes turėtume jų bijoti. Tačiau mes jau pademonstravome, kad namie esame stiprūs. Jie turi Hendrixą, Bourousį, Cooką, Gentile – šie žaidėjai galėtų žaisti bet kurioje Eurolygos komandoje. Mes turėsime stengtis iš visų jėgų. Pasikartosiu – nesame „Lakers“ ar „Bulls“. Esame tiesiog „Žalgiris“ ir turime stengtis 100 proc. Jeigu stengsimės tik 70 proc., pralaimėsime bet kuriam varžovui.

Ar visi žaidėjai komandoje sveiki?

Taip. Gal tik šiek tiek pavargę. Kaip minėjau anksčiau, labai sunku visą laiką laimėti. Reikia būti alkaniems, ambicingiems. Tai labai sunku. Kai kurioms puikioms komandoms, nesvarbu, kokia tai sporto šaka bebūtų, sunku išlaikyti susikaupimą. Mes turime tai išlaikyti. Žaidėjai turi būti pasirengę mačui, jie turi atiduoti visas jėgas dėl savęs, o ne dėl atlyginimo. Mes turime tik vienas tikslą šį sezoną – būti geresni kiekvieną dieną.

Kaip jaučiasi Marko Popovičius?

Geriau. Esu treniravęs daug komandų ir galiu prisipažinti, kad šioje komandoje krepšininkai nežaidžia tik tada, kai jaučiasi tikrai labai blogai. Pavyzdžiui, rungtynių su CSKA išvakarėse Kšištofas nebaigė treniruotės, nes jam labai skaudėjo čiurną. Šeštadienio vakare jis vyko į ligoninę. Bet pažiūrėkite, kaip jis sužaidė sekmadienį. Žinau, kad krepšininkai nesimuliuoja. Ir to paties mums reikės rytoj, nes mums reikia visų žaidėjų.