Naujienų srautas

Sportas2012.10.31 10:35

Lietuvos ledo ritulio rinktinė pradeda pasiruošimą olimpinei atrankai

ELTA 2012.10.31 10:35

Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė ketvirtadienį Elektrėnų ledo rūmuose pradeda pasiruošimą 2014 metų Sočio žiemos olimpinių žaidynių atrankos turnyrui.

Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė ketvirtadienį Elektrėnų ledo rūmuose pradeda pasiruošimą 2014 metų Sočio žiemos olimpinių žaidynių atrankos turnyrui.

Lapkričio 8–11 dienomis Budapešte (Vengrija) vyksiančiame atrankos turnyre Lietuvos komanda varžysis su Vengrijos, Olandijos ir Kroatijos rinktinėmis.

Naujasis Lietuvos rinktinės treneris vokietis Berndas Haake iš išplėstinio beveik 40 ritulininkų sąrašo į treniruočių stovyklą pakvietė 27 žaidėjus ir tris vartininkus. Rinktinėje nebus penkių užsienyje rungtyniaujančių ledo ritulininkų – Mindaugas Kieras ir Darius Pliskauskas (abu – „Slough Jets“, Anglija) bei Kazachstane žaidžiantys Arnoldas Bosas, Donatas ir Tadas Kumeliauskai, tačiau visi jie pažadėjo padėti rinktinei 2013 metų pasaulio čempionate.

Nacionalinei komandai nepadės ir Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) klubui „New Jersey Devils“ priklausančio Dainiaus Zubraus, kuris dėl lokauto lygoje neturi galiojančio draudimo.

Turnyrui Vengrijoje treneris turės atrinkti 20 žaidėjų ir du vartininkus.

B. Haake savo iniciatyva aplankė ir ruošiasi aplankyti bei asmeniškai pabendrauti su visais pajėgiausiais ledo ritulininkais, žaidžiančiais užsienyje. Treneris Švedijoje stebėjo 20-mečio rinktinės vartininko Manto Armalio žaidimą, Anglijoje lankėsi M. Kiero ir D. Pliskausko klubo rungtynėse, praėjusį savaitgalį Latvijoje stebėjo Liepojos „Metalurgs“ klube žaidžiančius Povilą Verenį ir Nerijų Ališauską.

Lapkričio pabaigoje strategas jau suplanavo kelionę į Kazachstaną, kur stebės T. ir D. Kumeliauskų bei A. Boso ginamo Temirtau „Arystan“ klubo rungtynes.

„Rinktinei ypatingų tikslų nekeliame. Formuojame ateities komandą. Norime gerai pasiruošti 2013 metų pasaulio čempionato I diviziono B grupės kovoms Donecke (Ukraina). Tad šis olimpinis turnyras – puiki proga pereiti prie kokybiškai naujos rinktinės. Naujasis rinktinės treneris dirba ateities tikslams, tačiau tai nereiškia, kad Vengrijoje rinktinė nekovos. Kausimės visose rungtynėse ir dėl kiekvienos galimybės iškovoti pergalę“, – prieš rinktinės treniruočių stovyklą kalbėjo Lietuvos ledo ritulio federacijos generalinis sekretorius Vaidas Budrauskas.

Beje, B. Haake itin rimtai ėmėsi darbo Lietuvos rinktinėje. Strategas į Lietuvą atvežė naujų aprangų ir inventoriaus, surado rėmėjų, kurie rinktinę parėmė finansiškai. Šeštadienį į Lietuvą atvyks stratego asistentas iš Italijos Danielis Schieder-Goleris, kuris dirbs su vartininkais.

Lietuvos ekipa prieš išvykdama į Vengrija sužais dvejas kontrolines rungtynes. Penktadienį ir šeštadienį Elektrėnų ledo rūmuose Lietuvos rinktinės varžovais bus Baltarusijos jaunių (iki 18 metų) rinktinė.

Lapkričio 7 dieną Lietuvos rinktinė išskrenda į Vengriją. Lietuviai lapkričio 9 dieną žais su vengrais, lapkričio 10-ąją – su olandais, o lapkričio 11-ąją – su kroatais. Į kitą atrankos varžybų etapą pateks tik turnyro nugalėtojai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi