Sportas

2015.02.12 21:38

Lietuvos rankininkai kovos dėl bilieto į Europos čempionatą

Lietuvos rankininkai pradeda pasirengimą Europos čempionato atrankos varžyboms. Tik kartą finaliniame etape žaidę lietuviai į šį atrankos turnyrą žvelgia optimistiškai. 

Lietuvos rankininkai pradeda pasirengimą Europos čempionato atrankos varžyboms. Tik kartą finaliniame etape žaidę lietuviai į šį atrankos turnyrą žvelgia optimistiškai.

Lietuvos rankinio rinktinė pradeda kovą dėl bilieto į Europos čempionatą. Ketvirtadienį išvykoje ji žais su olimpine ir pasaulio čempione Prancūzija. Toje pačioje atrankos grupėje taip pat varžysis ir Norvegijos bei Turkijos rankininkai.

Nors varžovai grėsmingi, lietuviai tikisi patekti į 2014 metų Europos čempionatą.

„Tikslai keliami ambicingi. Minkštai pasakius – būti tarp pirmų dviejų komandų pogrupyje. Tikrai realiai manome, kad pakovosime dėl vieno iš dviejų kelialapių į Europos čempionatą“, – teigia Lietuvos rinktinės treneris Gintaras Savukynas.

Daug vilčių įveikti Prancūzijos rinktinę rankininkai neturi. Jie sako, kad ši dvikova bus tarsi repeticija prieš sekmadienį Kaune vyksiantį mūšį su Norvegija.

„Pamatysime Prancūzijoje savo spragas, iš ko galėsime sudėlioti sekmadienio žaidimo kryptį, nes mūsų didžiausias tikslas – pakovoti su norvegais“, – kalbėjo rankininkas Mindaugas Andriuška.

„Negalima sakyti, kad jie lengvesnis varžovas, bet jie ne prancūzai. Mes žaidę turnyre su norvegais pernai, tikrai apžaidžiama komanda. Turime laiko jiems pasiruošti“, – sakė rankininkas Nerijus Atajevas.

Didžiausia problema, su kuria Lietuvos rinktinė susidūrė – laiko trūkumas. Į pirmąją treniruotę daugelis rankininkų susirinko sekmadienį, keletas kitų dėl rungtynių klubuose prisijungė vėliau. Paskutinis antradienį į komandą atvyko vienas lyderių Aidenas Malašinskas.

Per pirmas atrankos rungtynes lietuviai versis be kelių rankininkų. Valdas Novickis gydosi traumą, Aurelijus Sabonis atsisakė žaisti, o Andrius Račkauskas dar vasarą buvo diskvalifikuotas dėl kanapių vartojimo.

Vienintelį kartą Europos čempionate lietuviai žaidė 1998 metais ir tuomet užėmė devintąją vietą.