Sportas

2012.10.30 09:18

Penkiakovininkų permainos negąsdina

Brigita Virbalytė, LRT Televizijos laida „Panorama“, LRT.lt2012.10.30 09:18

Vis netylant kalboms, kad šiuolaikinė penkiakovė iš olimpinių žaidynių programos gali būti išbraukta, tarptautinė šiuolaikinės penkiakovės federacija užsimojo vėl pakoreguoti taisykles.

Vis netylant kalboms, kad šiuolaikinė penkiakovė iš olimpinių žaidynių programos gali būti išbraukta, tarptautinė šiuolaikinės penkiakovės federacija užsimojo vėl pakoreguoti taisykles.

Kad ši sporto šaka taptų dar patrauklesnė tiek arenose, tiek prie televizorių ekranų susirinkusiems žiūrovams, nuo šiol sportininkai bėgimo-šaudymo rungtyje atliks keturias šaudymo serijas ir keturis kartus bėgs po 800 metrų.

Kaip primena LRT televizijos laidoje „Panorama“, iki šiol buvo trys šaudymo serijos ir tris kartus tekdavo įveikti 1 kilometro distanciją. Naujajam sezonui besirengiantis vienas perspektyviausių Lietuvos penkiakovininkų, Londono olimpinėse žaidynėse 8-ą vietą užėmęs Justinas Kinderis permainų sako nebijantis. Anksčiau šaudymas buvo viena iš silpnesnių sportininko rungčių, tačiau nuo 2009-ųjų sujungus jį su bėgimu, permainos išėjo į naudą.

„Tas bėgimas su šaudymu – mano stiprioji rungtis. Šaudymas ne visada stabilus, bet paskutinės varžybos parodė, kad ir su šaudymu galiu susitvarkyti“, – dėstė penkiakovininkas Justinas Kinderis.

„Daugiau problemų turės tie sportininkai, kuriems buvo sunkiau šaudyti, o kas šaudė gerai, tai tiems tik į naudą. Vertinant Lietuvos penkiakovininkus, sakyčiau, šios permainos buis palankios Laurai Asadauskaitei, kauniečiams: Gintarei Venčkauskaitei ir Pauliui Aleksandravičiui. Dėl Justino Kinderio parodys ateitis. Šiek tiek turi keistis pasiruošimo metodika“, – kalbėjo šiuolaikinės penkiakovės treneris Jurijus Moskvičiovas.

Po dviejų savaičių vyksiančiame Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės čempionate sportininkai jėgas išmėgins jau pasikeitusioje bėgimo-šaudymo rungtyje. Justinas Kinderis debiutą atideda. 

„Dabar tik įsivažiuojame, nes turėjau gana ilgas atostogas kaip niekada – du mėnesius. Šiaip aš normaliai startuoju Lietuvos čempionate, bet šiandien (pirmadienį – LRT.lt) nusprendėme, kad praleisime, nes ne taip lengvai pavyksta įsivažiuoti į sezoną. Paprasčiausiai ruošiamės svarbesniems startams kitais metais“, – aiškino penkiakovininkas.

Oficialiai pasikeitusios šiuolaikinės penkiakovės taisyklės įsigalios nuo kitų metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.