Sportas

2015.09.08 13:45

„Klaipėdos granito“ žaidėjas prisipažino įsivėlęs į lažybų skandalą

BNS, Mindaugas Augustis, DELFI.lt2015.09.08 13:45

Po rugsėjo 28 dieną Klaipėdoje vykusių rungtynių tarp „Klaipėdos granito“ ir „Atlanto“, kurios baigėsi rezultatu 3:0 (0:0) atlantiečių pergale, „Klaipėdos granito“ vadovybei kilo įtarimų, kad kai kurie žaidėjai galėjo būti įsivėlę į lažybų skandalą.

Jaučiasi apšmeižtas

Suspenduotų žaidėjų sąraše bene daugiausiai klausimų futbolo mėgėjams turėtų kelti vieno „Klaipėdos granito“ puolimo lyderių E. Veliulio pavardė. 22-ejų krašto saugas yra rezultatyviausias komandos žaidėjas, šį sezoną pasižymėjęs ne tik 7 įvarčiais, bet ir 8 rezultatyviais perdavimais.

Lietuvos jaunimo rinktinės atstovas tvirtino ilgai negalėjęs patikėti savo akimis, kai išvydo savo vardą tarp suspenduotų futbolininkų.

„Treneris paskambina ir sako: atsiversk DELFI. Skaitau ir matau – mano pavardė. Nesuprantu, dėl ko, kas atsitiko, aš nieko nedariau. Atrodo, visą laiką stengiuosi ir įvarčių įmušu, ir rezultatyvių perdavimų atlieku. Nesuprantu, dėl ko aš tame sąraše. Pats esu apakęs“, – vos tvardydamas emocijas kalbėjo žaidėjas.

Dar emocingiau reagavo tarp įtariamųjų patekusių sportininkų tėvai. Nuaidėjus žiniai apie paskirtas sankcijas, LFF sąžiningo žaidimo pareigūno Gerhardo Dunausko telefonas ėmė kaisti.

„Reakcijos sulaukiau labai greitai – mane atakuoja žaidėjų tėvai. Tai – nemalonūs pokalbiai, bet aš juos visiškai suprantu. Jie pažadėjo atvykti į kitą trečiadienį vyksiantį posėdį ir pateikti visą informaciją, kurios paprašysime. Gal ir bus kas nors naudingo“, – sakė LFF atstovas.

– Kaip įvertintumėte savo ir kitų suspenduotų komandos draugų žaidimą rungtynėse su „Atlantu“? – DELFI paklausė E. Veliulio

– Padarė tie gynėjai klaidų, bet nesinori nieko kaltinti, kad pardavė tas rungtynes ar panašiai. Pralaimėjome, aišku, gynėjai klydo, tačiau tikrai nežinau, ką dar čia pridurti. Neturiu ką pasakyti, sunku suvokti, kas čia vyksta.

– Niekada nesate gavęs siūlymų dalyvauti nelegaliose lažybose?

– Tikrai ne. Tokių dalykų nedariau ir nedarysiu. Aš dar jaunas esu, man viskas prieš akis. Į rinktinę kviečia ir taip toliau. Ką, pradėsiu tokias nesąmones dabar daryti? Rimtai nesuprantu, kas čia yra.

– Ketinate ginti savo poziciją, reikalauti kompensacijos už apjuodintą reputaciją?

– Aišku, taip. Kažkokia nesąmonė. „Iš oro“ mane taip apšmeižė. Bet daugiau neturiu ką pasakyti, dabar esu labai susinervinęs.

„Ekrano“ futbolininkams įtarimų šešėlis krito dėl pasirodymo rugsėjo 18 d. vykusiose Lietuvos čempionato rungtynėse tarp „Ekrano“ ir „Šiaulių“ (2:3). Futbolininkai suspenduoti iki tol, kol LFF Drausmės komitetas priims galutinius sprendimus dėl nuobaudų. Daugiau detalių gali paaiškėti ateinantį trečiadienį, po LFF Drausmės komiteto posėdžio.

„Klaipėdos granito“ vadovai pabrėžia, kad visada kovos prieš galimas žaidėjų manipuliacijas lažybomis ir tokius žaidėjus griežtai baus. „Mes už sąžiningą žaidimą ir garbingus sportinius principus“, – kalbėjo „Klaipėdos granito“ vadovai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.