Sportas

2014.10.03 13:45

Savaitgalį Lietuvoje startuoja net penkios buriavimo regatos

BNS 2014.10.03 13:45

Nors orai jau gerokai atvėsę, buriuotojai dar neskuba kelti laivų. Savaitgalį Kauno mariose startuoja didžiausia tarptautinė regata „Rudens vėjas“. Be to, kreiserinių jachtų regatos vyks Trakuose, Elektrėnuose, Kaune ir Klaipėdoje.

Nors orai jau gerokai atvėsę, buriuotojai dar neskuba kelti laivų. Savaitgalį Kauno mariose startuoja didžiausia tarptautinė regata „Rudens vėjas“. Be to, kreiserinių jachtų regatos vyks Trakuose, Elektrėnuose, Kaune ir Klaipėdoje.

Penktadienį Kaune prasidėjo XXIV-oji tarptautinė regata „Rudens vėjas“. Tai pati gausiausia dalyvių skaičiumi tarptautinė regata Lietuvoje. Įprastai regatoje dalyvauja virš šimto buriuotojų, o kartais dalyvių skaičius beveik pasiekia 200, todėl konkurencija šioje regatoje labai didelė. Šių metų regatoje dalyvaus sportininkai iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos, Rusijos, Lenkijos.

Sportininkai varžysis 6 jachtų klasėse: vaikai iki 15 metų jėgas bandys „Optimist“, jaunimas – „Laser 4,7“ klasės varžybose, suaugusieji rungsis olimpinėse jachtų klasės „Laser Standart“ ir „Laser Radial“, „Finn“ varžybose. Lenktyniauja bus ir dviviečiais „470“ klasės laivais.

„Optimist“ jachtų klasės sportininkams „Rudens vėjas“ yra atranka į 2015 metų Europos „Optimist“ klasės jachtų čempionatą. O „Laser Standart“ ir „Laser Radial“ klasių atstovams varžybų rezultatai bus įtraukiami į Tarptautinės „Laser“ klasės asociacija Europos regione „EurILCA“ reitingų sistemą.

Tai nevienintelis sporto renginys Kauno mariose. Šeštadienį vyks paskutinė Kauno miesto kreiserinių jachtų čempionato regata. Jame iš viso dalyvaus apie 50 jachtų, kurios suskirstytos į penkias grupes. Pirmenybes sudaro 12 atskirų etapų. Šeštadienį vyks paskutinis etapas, o po jo paaiškės galutiniai čempionato nugalėtojai.

Kauno buriuotojų klubo vadovas Valdas Klišaitis minėjo, jog Kauno miesto kreiserinių jachtų čempionate ne vienas naujokas „prakunta“, išmoksta dalyvauti varžybose ir pasiruošia rimtesnei lygai – Lietuvos buriavimo čempionatui.

„Kasmet užregistruojama nemažai naujų jachtų. Stengiamės įtraukti naujokus į buriavimą. Tik plaukiodamas su šeima savaitgaliais didelio meistriškumo nepasieksi“, – agitavo naujus buriuotojus dalyvauti regatos Kauno buriavimo klubo vadovas. Jis taip pat kvietė ne tik buriuotojus savaitgalį apsilankyti jachtklube. „Kai mariose išplaukia 50 jachtų ir pasikelia visi pavėjines bures – spinakerius, vaizdas būna tikrai įspūdingas“, – tikino V. Klišaitis.

Pajūris taip pat neatsilieka. Klaipėdoje vyks paskutinė jūrinė regata „Rudeninė Baltija“. Tai neišlepusiems buriuotojams skirta regata – šaltas vėjas, audringa Baltijos jūra šiuo metų laiku retai būna maloni.

Regata vyks jau dvidešimtąjį kartą. „Stengiamės palaikyti ir tęsti Lietuvos buriavimo tradicijas. O „Rudeninė Baltija“ visada buvo jūrinio sezono uždarymas. Nepaisant nepalankių orų regata įvyks ir šiais metais“, – kalbėjo varžybas organizuojančio „Ostmarina“ klubo vadovas Osvaldas Kudzevičius.

Savaitgalį buriuotojams iš tiesų bus nepalankūs orai – numatomas silpnas, vos 4 m/s greičio vėjas, todėl buriuotojams teks kantriai gaudyti kiekvieną vėjo gūsį.

Praeitais metais regatoje plaukė 17 jachtų. Panašaus skaičiaus dalyvių tikimasi ir šiemet. Varžybų distancija bus numatyta jūroje, ant vandens buriuotojai praleis ne trumpiau nei dvylika valandų. Jachtos startuos šeštadienį, 11 val. 30 min. šalia Kruizinių ir karo laivų terminalo, todėl startą bus galima stebėti ir miestiečiams.

Trakuose vyks gilias tradicijas turinti Jurgio Stabinio taurės regata. Pernai buvo švenčiama jubiliejinė, penkiasdešimtoji J. Stabinio taurės regata. J. Stabinis (1907-1959 m.), kurio vardu pavadinta regata, buvo vienas pirmųjų „Vilniaus Jachtklubo“ narių, jachtos kapitonas, aukščiausios kategorijos teisėjas, tuometinio buriavimo vadovėlio leidėjas. 1954 m. Jis paruošęs ir pritaikęs jachtų išlyginamąją formulę, kuri yra dabartinių matavimų pirmtakė. Ir šiandien J. Stabinio taurės regata vadovaujasi šia istorine formule.

Trakuose regatoje dalyvaus 18 jachtų. Kova šiose varžybose turėtų būti atkakli, nes regatos rezultatai traukiami į bendrą „Vilniaus jachtklubo“ narių reitingų sistemą. Šiuo metu lyderė yra jachta „Vėtra“ (kap. L. Baublys), surinkusi per visą sezoną 102 taškus, antroje vietoje jachta „Mondė“ (73 taškai), trečioje -„Vėjas Plius“ (58 taškai).

Naujoje buriuotojų susirinkimo vietoje Elektrėnuose bus buriavimo sezono uždarymas ir katamaranų čempionatas. Juos organizuoja Elektrėnų buriuotojų klubas „Poseidonas“.

Dar ne visi jachtklubai skuba uždaryti buriavimo sezoną. Kitą savaitgalį paskutinės varžybos vyks Kuršių mariose – smagioji „Paršelio“ regata. Dvejos varžybos – „Rudens regata“ ir „Krištolo taurė“ vyks dar Trakuose. Kauno mariose buriuotojai dar varžysis trumpose „Papa“ regatose.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.