Sportas

2015.09.08 13:45

Prezidentė apdovanos nusipelniusius sportininkus

BNS 2015.09.08 13:45

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį pagerbs aukščiausius laimėjimus iškovojusius Lietuvos sportininkus ir jų trenerius. Tuo metu Seime artėjančios Kūno kultūros ir sporto dienos proga rengiamas forumas apie vaikų ir jaunimo sveikatos būklę.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį pagerbs aukščiausius laimėjimus iškovojusius Lietuvos sportininkus ir jų trenerius. Tuo metu Seime artėjančios Kūno kultūros ir sporto dienos proga rengiamas forumas apie vaikų ir jaunimo sveikatos būklę.

Prezidentė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžių įteiks Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate aukso ir sidabro medalius laimėjusiam Mindaugui Biliui. Europos plaukimo čempionate sidabro ir du bronzos medalius iškovojęs Giedrius Titenis bus apdovanotas „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu. Be to, kaip nurodoma prezidentės pasirašytame dekrete, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojami M. Biliaus treneriai Deimantas Jusys ir Rimantas Aleksandras Plungė, šį apdovanojimą gaus ir G. Titenio treneris Žilvinas Ovsiukas.

Pasak prezidentės spaudos tarnybos, šalies vadovė penktadienį taip pat įteiks padėkas daugiau nei dviem šimtams prizines vietas Europos ir pasaulio čempionatuose, jaunimo olimpinėse žaidynėse ir kitose varžybose laimėjusių atletų.

Seime rengiamą sporto forumą „Sveiki, fiziškai aktyvūs, sportiškai išprusę vaikai ir jaunuoliai – moderni, ekonomiškai stipri ir saugi valstybė“ sveikins Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė ir premjeras Algirdas Butkevičius.

Pranešimus forume skaitys ir diskusijose dalyvaus švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Edis Urbanavičius, šalies aukštųjų mokyklų vadovai, Pasaulio sveikatos ir Europos sveikatingumo asociacijų atstovai.

„Pagrindinis mūsų tikslas – atkreipti visuomenės ir visų suinteresuotų institucijų dėmesį į vis prastėjančią vaikų ir jaunimo sveikatos būklę. Tai labai opi ir sparčiai progresuojanti problema. Jei bendromis pastangomis su ja nekovosime, padariniai visuomenei ir valstybei gali būti labai skaudūs“, – pranešime spaudai sako forumo organizatorius, Seimo pirmininkės pirmasis pavaduotojas Vydas Gedvilas.

Kūno kultūros ir sporto diena Lietuvoje minima pirmąjį spalio šeštadienį.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.