Sportas

2015.02.12 21:38

Lietuvos moterų krepšinio rinktinėje liko 14 kandidačių

ELTA 2015.02.12 21:38

Pasirengimą 2013 metų Europos moterų krepšinio čempionato atrankos varžyboms Lietuvos rinktinėje tęs 14 žaidėjų.

Pasirengimą 2013 metų Europos moterų krepšinio čempionato atrankos varžyboms Lietuvos rinktinėje tęs 14 žaidėjų.

Po savaitgalį Helsinkyje sužaistų kontrolinių rungtynių su Suomijos rinktine mūsų nacionalinės komandos vyriausiasis treneris Algirdas Paulauskas už darbą treniruočių stovyklose padėkojo puolėjoms Gintarei Mažionytei ir Julitai Bungaitei.

„Joms sekėsi prasčiau nei kitoms krepšininkėms. Šiandien turime daugiau dėmesio skirti žaidimo kokybei, o treniruotėse su 16 žmonių dirbti gana sunku“, – tvirtino A. Paulauskas.

Lietuvos rinktinės strategas pažymėjo, kad trečią savaitę kartu sportuojanti komanda rungtyniauja vis geriau.

„Kai rungtynėse panaudojame 8–9 krepšininkes, galime pasidžiaugti geresne žaidimo kokybe. Tačiau per rungtynes išplėtus sudėtį iki 12 žaidėjų, geru krepšiniu pasigirti negalime. Žaidybinio broko yra dar nemažai, koją kiša ir jaunatviškas entuziazmas, ir susižaidimo stoka“, – kalbėjo A. Paulauskas.

Per penktadienio mačą su suomėmis A. Paulauskas panaudojo 11 žaidėjų, o Lietuvos rinktinė pralaimėjo 65:85. Šeštadienį mūsų trenerių štabas mažiau eksperimentavo sudėtimi – daugiau žaidė tik septynios merginos, dar dvi aikštėje pasirodė tik keletui minučių. Tai leido nugalėti suomes 86:73.

„Suomės kartu rungtyniauja jau šešerius metus, o mes – visiškai nauja komanda. Daug gero tikėtis kol kas negalime, tačiau teigiamų poslinkių yra“, – teigė A. Paulauskas.

Antradienį komanda Kaune susirinks į trečiąją treniruočių stovyklą. Prie rinktinės jau prisijungs ir dėl mokslų JAV užtrukusi gynėja Kamilė Nacickaitė.

Generaline repeticija prieš oficialių kovų pradžią mūsų krepšininkėms taps birželio 6–8 dienomis Kauno sporto halėje vyksiantis tarptautinis turnyras „KG Group“ taurei laimėti. Lietuvos rinktinė trečiadienį 19.15 val. susitiks su Latvija, ketvirtadienį 19.15 val. – su Švedija, o penktadienį 19.15 val. – su Ispanija.

Pirmąsias 2013 metų Europos čempionato atrankos turnyro C grupės rungtynes Lietuvos rinktinė žais birželio 13 dieną su Olandijos ekipa.