Sportas

2012.10.26 14:47

„F-1“: Indija žada užtikrinti, kad trasa būtų apsaugota nuo šunų

LRT.lt2012.10.26 14:47

„Formulės-1“ rengėjai Indijoje tvirtina esantys pasiryžę užtikrinti, kad prieš sekmadienio lenktynes netoli Naujojo Delio esanti trasa būtų visiškai apsaugota nuo šunų. 

„Formulės-1“ rengėjai Indijoje tvirtina esantys pasiryžę užtikrinti, kad prieš sekmadienio lenktynes netoli Naujojo Delio esanti trasa būtų visiškai apsaugota nuo šunų.

Teigiama, kad užblokuoti visi taškai, per kuriuos keturkojai gali patekti į trasą.

Praėjusiais metais per pirmąją treniruote šunys netrukdomi lakstė po trasą, o tai privertė raudonuoti lenktynių rengėjus.

Tačiau planų įrengti viršgarsinius prietaisus, kurie šunis baidytų, atsisakyta.

Pareigūnai teigia parengę veiksmų planą, kaip neleisti beglobiams šunims prasmukti į trasą.

„Aptikome 6–7 vietas, pro kur šunys ar kiti benamiai gyvūnai galėjo prasmukti. Šie taškai užtaisyti, o aplink trasą esanti tvora dabar dviguba. Be to, aplink trasą dirbs kelios šungaudžių brigados“, – BBC teigė Askari Zaidi.

Anot pareigūnų, praėjusiais metais šunų sukeltas problemas pablogino tai, kad aplink vyko daug statybų.

„Aplink trasą gyveno daug statybininkų. Ten jie ruošdavo maistą, o tai viliojo šunis. Šį kartą to nebus. Esame tuo įsitikinę“, – kalbėjo A. Zaidi.

Sumanymo naudoti viršgarsinius prietaisus atsisakyta, nes praėjusį sezoną trasoje vyko mažiausiai 40 renginių, tarp kurių – automobilių bandymai, ir jokių incidentų nebuvo.

Tačiau indų lenktynininkas Narainas Karthikeyanas BBC teigė, kad trasa „nuostabi“, o benamių šunų sukeltos problemos buvo išpūstos.

„Tai niekada nekels problemų lenktynininkams. Tai menkniekiai. Pažvelkite plačiau – tai pasaulinio lygio infrastruktūra, visiems patinka trasa“, – tikino jis.

Nepaisant optimizmo, verta prisiminti, kad niekas, o labiausiai – lenktynių pareigūnai, negali neabejotinai pasakyti, kad „Grand Prix“ Indijoje bus apsaugota nuo gyvūnų.

Aplink stadioną esančioje vietovėje netrūksta nei palaidų šunų, nei palaidų karvių.