Sportas

2012.10.26 14:47

„F-1“: Indija žada užtikrinti, kad trasa būtų apsaugota nuo šunų

LRT.lt2012.10.26 14:47

„Formulės-1“ rengėjai Indijoje tvirtina esantys pasiryžę užtikrinti, kad prieš sekmadienio lenktynes netoli Naujojo Delio esanti trasa būtų visiškai apsaugota nuo šunų. 

„Formulės-1“ rengėjai Indijoje tvirtina esantys pasiryžę užtikrinti, kad prieš sekmadienio lenktynes netoli Naujojo Delio esanti trasa būtų visiškai apsaugota nuo šunų.

Teigiama, kad užblokuoti visi taškai, per kuriuos keturkojai gali patekti į trasą.

Praėjusiais metais per pirmąją treniruote šunys netrukdomi lakstė po trasą, o tai privertė raudonuoti lenktynių rengėjus.

Tačiau planų įrengti viršgarsinius prietaisus, kurie šunis baidytų, atsisakyta.

Pareigūnai teigia parengę veiksmų planą, kaip neleisti beglobiams šunims prasmukti į trasą.

„Aptikome 6–7 vietas, pro kur šunys ar kiti benamiai gyvūnai galėjo prasmukti. Šie taškai užtaisyti, o aplink trasą esanti tvora dabar dviguba. Be to, aplink trasą dirbs kelios šungaudžių brigados“, – BBC teigė Askari Zaidi.

Anot pareigūnų, praėjusiais metais šunų sukeltas problemas pablogino tai, kad aplink vyko daug statybų.

„Aplink trasą gyveno daug statybininkų. Ten jie ruošdavo maistą, o tai viliojo šunis. Šį kartą to nebus. Esame tuo įsitikinę“, – kalbėjo A. Zaidi.

Sumanymo naudoti viršgarsinius prietaisus atsisakyta, nes praėjusį sezoną trasoje vyko mažiausiai 40 renginių, tarp kurių – automobilių bandymai, ir jokių incidentų nebuvo.

Tačiau indų lenktynininkas Narainas Karthikeyanas BBC teigė, kad trasa „nuostabi“, o benamių šunų sukeltos problemos buvo išpūstos.

„Tai niekada nekels problemų lenktynininkams. Tai menkniekiai. Pažvelkite plačiau – tai pasaulinio lygio infrastruktūra, visiems patinka trasa“, – tikino jis.

Nepaisant optimizmo, verta prisiminti, kad niekas, o labiausiai – lenktynių pareigūnai, negali neabejotinai pasakyti, kad „Grand Prix“ Indijoje bus apsaugota nuo gyvūnų.

Aplink stadioną esančioje vietovėje netrūksta nei palaidų šunų, nei palaidų karvių. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.