Sportas

2014.09.27 20:05

Lietuvos lenktynininkas R. Kupčikas – „Volkswagen Castrol Cup“ ir Lenkijos čempionas

DELFI.lt 2014.09.27 20:05

Lenkijoje, „Poznan Tor“ trasoje paaiškėjo „Volkswagen Castrol Cup“ lenktynių serijos nugalėtojas. Juo tapo sportininkas iš Vilniaus Robertas Kupčikas! Prieš savaitgalį „Artas Racing“ komandos lenktynininkas turėjo sukaupęs solidžią persvarą bendroje čempionato įskaitoje, tačiau įtampa neslūgo iki pat pirmų lenktynių finišo.

Lenkijoje, „Poznan Tor“ trasoje paaiškėjo „Volkswagen Castrol Cup“ lenktynių serijos nugalėtojas. Juo tapo sportininkas iš Vilniaus Robertas Kupčikas! Prieš savaitgalį „Artas Racing“ komandos lenktynininkas turėjo sukaupęs solidžią persvarą bendroje čempionato įskaitoje, tačiau įtampa neslūgo iki pat pirmų lenktynių finišo.

Lenktynių savaitgalis R. Kupčikui prasidėjo anaiptol ne lengviausiai – kvalifikacijos metu važiavęs su oro slėgio nelaikančia priekine padanga, lietuvis šeštadienio dvejas lenktynes pradėjo iš šeštos pozicijos O artimiausias jo konkurentas iš Pietų Afrikos Respublikos Jeffery Kriugeris buvo greičiausias.

Prasidėjus pirmosioms lenktynėms R. Kupčikas šoktelėjo į penktą vietą, o J. Kriugeris užleido lyderio poziciją lenkui Jakubui Litwinui. Tokia rikiuotė finiše būtų garantavusi lietuvio pergalę čempionate, tačiau R. Kupčikas nusprendė atakuoti toliau ir aplenkė lenką Maciejų Steinhofą. Viena pozicija aukščiau finišavo pagirtinai lenktyniavęs „Juta Racing“ komandos narys Jonas Gelžinis.

Tokia tvarka ir baigėsi pirmos savaitgalio lenktynės, kuriose ketvirta vieta R. Kupčikui garantavo pergalę bendroje „Volkswagen Castrol Cup“ sezono įskaitoje. Vilnietį dalyvių zonoje su Lietuvos vėliava pasitiko gausus būrys atvykusių draugų ir artimųjų, o organizatoriai ant „Volkswagen Golf GTI“ automobilio uždėjo lentą su užrašu „2014 P1”, reiškiančią jo poziciją šiame sezone.

Antros lenktynės R. Kupčikui tapo ramiu pasivažinėjimu trasoje, o startinė – šeštoji – pozicija pasirodė per tolima, kad būtų pasiektas podiumas. Lietuviui pavyko išsiveržti į ketvirtą vietą, tačiau konkurentų trijulė jau buvo pabėgusi toli į priekį, tad jų pavyti nebepavyko. Taigi antrose lenktynėse R. Kupčikas taip pat finišavo ketvirtoje vietoje. Pirmas šį kartą buvo J. Kriugeris, antras – Jakubas Litwinas, o trečias Maciejus Steinhofas. Tuo tarpu iš penktos pozicijos startavusiam Jonui Gelžiniui dėl kol kas neaiškių priežasčių pavyko finišuoti tik penkioliktam.

„Volkswagen Castrol Cup“ taurę laimėjęs R. Kupčikas tapo ir Lenkijos žiedinių lenktynių čempionu, tokį titulą jam suteiks Lenkijos automobilių sporto federacija. Taip pat lenktynininkas iš Lietuvos gaus naujėtulaitį „Volkswagen Golf“ automobilį bei 30 000 eurų piniginę paramą tolimesnei karjerai. Negana to, R. Kupčikas spalio 17-19 d. gavo galimybę dalyvauti paskutiniame „Scirocco-R Cup“ etape, kuris vyks Vokietijoje, „Hockenheim“ trasoje.

Galutinė „Volkswagen Castrol Cup“ 2014 metų įskaita:

1. Robertas Kupčikas, 576 taškai
2. Jeffrey Kruger, 528
3. Jan Kisiel, 430
4. Marcus Fluch, 428
5. Maciej Steinhof, 372
6. Jonas Gelžinis, 368
7. Michał Gadomski, 313
8. Paweł Krężelok, 307
9. Krystian Korzeniowski, 299
10. Jakub Litwin, 288
11. Dylan Pereira, 261
12. Adam Rzepecki, 220
13. Ales Jirasek, 201
14. Gosia Rdest, 178
15. Marcin Jaros, 172
16. Artem Vokhrintsev, 168
17. Patryk Strzesak, 150
18. Jerzy Dudek, 127
19. Dominik Kotarba-Majkutewicz, 85
20. Tautvydas Barštys, 68
 

www.DELFI.lt