Sportas

2014.09.27 20:06

„Žalgirio“ arenoje – 70 legendinio „Žalgirio“ didingų sezonų

ELTA 2014.09.27 20:06

Šeštadienį „Žalgirio“ arenoje minima Kauno „Žalgirio“ 70-mečio šventė. Bus galima pamatyti interaktyvią krepšinio aikštelę ir daug kitų staigmenų.

Šeštadienį „Žalgirio“ arenoje minima Kauno „Žalgirio“ 70-mečio šventė. Bus galima pamatyti interaktyvią krepšinio aikštelę ir daug kitų staigmenų.

„Žalgirio vardas daugeliui siejasi su istoriniu „Žalgirio“ mūšiu, bet neabejoju, kad per 70 metų jis tapo neatskiriamas nuo krepšinio ir pačios garsiausios Lietuvos sporto komandos. Todėl šį kartą mes pasinersime būtent į „Žalgirio“ krepšinio klubo istoriją ir per tą laiką iškovotas skambiausias pergales, – teigė renginio „Žalgiris. 70 didingų sezonų“ režisierius Dalius Abaris.

Teatralizuotame jubiliejiniame šou krepšinio aikštelė, pasitelkus apšvietimo, video projekcijų ir 3D grafikos priemones, transformuosis ir atliks video ekrano funkciją, atskleisiančią didingą Kauno „Žalgirio“ kelią nuo pirmųjų komandos žingsnių.

„Mes esame įpratę, kad ant aikštelės žengia mūsų didvyriai, krepšininkai, o šį kartą ji netikėtai transformuosis ir taps erdve, kurioje dinamiškai prasisuks visas 70 metų laikotarpis: nuo „Žalgirio“ įkūrimo iki šių dienų. Bus galima prisiminti ir pajusti, kiek daug šlovingų įspaudų buvo įspausta Kauno, Lietuvos ir užsienio aikštelėse per visą šį laiką“, – pasakojo D.Abaris.

Renginio režisierius didžiausias staigmenas paliko paslaptyje, tačiau tikino, kad žiūrovai neturėtų nustebti, jei arenoje išvys kažką krentančio, iššokančio ar kylančio į viršų.

„Pačiame šventės procese dalyvaus ir nuolatiniai „Žalgirio“ rungtynių dalyviai, – šokėjos ir gerbėjai. Pasistengsime įtraukti ir užvesti visą publiką. Žinoma, matysime bei klausysimės ir muzikos žvaigždžių, kurios iš dangaus kris ir tiesiogine prasme. Bus atliktos ne tik kiekvienam „Žalgirio“ gerbėjui žinomos dainos, bet ir naujai sudainuotos primirštos“, – sakė D. Abaris. Būtent „Žalgirio“ arenoje naujai atgims prieš 30 metų sukurta „Aliukų“ daina apie „Žalgirio“ vyrus.

„Žalgirio“ areną susirinkę krepšinio gerbėjai ne tik sveikins Kauno „Žalgirį“ su 70-ies metų jubiliejumi, bet ir atiduos pagarbą geriausiam visų laikų Lietuvos krepšininkui. Šventinio šou kulminacija taps Arvydo Sabonio marškinėlių pakėlimas į „Žalgirio“ arenos palubes.

Savo krepšininko karjerą 1981 m. „Žalgiryje“ pradėjęs A.Sabonis tituluočiausiam Lietuvos klubui padėjo iškovoti daugybę naujų trofėjų.

Dešimtmetį su pertraukomis Kaune rungtyniavęs A.Sabonis visada vilkėjo 11-uoju numeriu pažymėtus marškinėlius. Būtent jie šį šeštadienį iškilmingos ceremonijos metu kils į viršų.

„Tai bus pirmieji marškinėliai, kurie papuoš „Žalgirio“ areną. Arvydas Sabonis to neabejotinai nusipelnė vesdamas „Žalgirį“ į daugybę pergalių tiek kaip žaidėjas, tiek kaip klubo prezidentas. Reikėjo pasistengti įtikinti Arvydą, kad jis privalo būti pirmasis, kurį turime pagerbti, ir džiaugiamės, kad ši ceremonija įvyks per pačią didžiausią komandos šventę. Tikimės, kad padėkoti šiam didžiam žmogui susirinks gausybė žiūrovų“, – teigė Kauno „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas.

Jis pridūrė, kad ateityje „Žalgirio“ arenos palubes papuoš ir daugiau marškinėlių, kuriuos vilkėjo „Žalgiriui“ atstovavę legendiniai krepšininkai. „Žalgirio“ jubiliejinė šventė bus neeilinis įvadas į pirmą kartą rengiamą Kauno „Akropolio“ taurės turnyrą. Dvi dienas – šeštadienį ir sekmadienį šiame turnyre žalgiriečių varžovais bus Atėnų „Panathinaikos“, Stambulo „Galatasaray“ ir Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ krepšininkai.