Sportas

2015.09.08 13:45

B. Vanagas startuos su Dakare patikrintu šturmanu

LRT.lt2015.09.08 13:45

Benediktas Vanagas 2015-ųjų Dakaro dykumų ralyje startuos su Andrejumi Rudnickiu. Šių metų Dakaro maratoną su B. Vanagu jau įveikęs A. Rudnickis – automobilių sporto profesionalas, gerai pažįstantis bekelės lenktynių ypatumus bei turintis daugiau nei 20 metų patirtį.

Benediktas Vanagas 2015-ųjų Dakaro dykumų ralyje startuos su Andrejumi Rudnickiu. Šių metų Dakaro maratoną su B. Vanagu jau įveikęs A. Rudnickis – automobilių sporto profesionalas, gerai pažįstantis bekelės lenktynių ypatumus bei turintis daugiau nei 20 metų patirtį, teigiama Nacionalinio automobilių klubo pranešime.

„Įprastai šturmanai sulaukia nepelnytai mažai dėmesio. Vis dėlto, mano manymu, nuo jų darbo priklauso bent 60 proc. ekipažo sėkmės. Jie yra lenktynių strategai, ne tik randantys tinkamą kelią, bet ir diktuojantys reikalingą varžybų ritmą. Su Andrejumi jau turime vieną Dakaro finišą už nugaros. Tai, kad startuosime dar kartą, parodo viena: mūsų požiūris į profesionalumą bei pasaulėžiūra – pakankamai panašūs“, – sako B. Vanagas, Dakare dalyvausiantis trečią kartą.

„Tarp šturmanų yra toks posakis: lenktynes laimi lenktynininkai, o pralošia šturmanai arba mechanikai“, –  šypsodamasis priduria A. Rudnickis.

2014-ųjų Dakaro ralio maratone B. Vanago ir A. Rudnickio ekipažas, nors ir turėjęs techninių nesklandumų, bendroje įskaitoje užėmė 35 vietą. Lenktynininkai per 14 dienų įveikė beveik 10 tūkst. kilometrų maršrutą, kuris driekėsi per tris Pietų Amerikos valstybes: Argentiną, Boliviją ir Čilę. Šiemet Dakare dalyvavo 431 lenktynininkų ekipažas iš viso pasaulio. Bet finišą Pietų Amerikos kalnuose bei dykumose sugebėjo pasiekti kiek mažiau nei pusė dalyvių.

Naują 2015-ųjų lenktynėms paruoštą bolidą „General Financing – Autopaslauga“ komanda pristatys trečiadienį Vilniuje, šalia Seimo II-ų rūmų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt