Sportas

2012.10.23 11:09

L. Armstrongas turės grąžinti „Tour de France“ laimėtus pinigus

LRT.lt 2012.10.23 11:09

Septynių daugiadienių dviračių lenktynių „Tour de France“ nugalėtojo titulų netekęs dviratininkas Lance`as Armstrongas turės grąžinti ir gautus pinigus. 

Septynių daugiadienių dviračių lenktynių „Tour de France“ nugalėtojo titulų netekęs dviratininkas Lance`as Armstrongas turės grąžinti ir gautus pinigus.

Tarptautinė dviračių sąjunga (UCI) pirmadienį panaikino visus nuo 1998 metų rugpjūčio 1 dienos sportininko pasiektus rezultatus, praneša BBC.

„Tour de France“ direktorius Christianas Prudhomme`as UCI sprendimą pavadino „visiškai logišku“.

„UCI taisyklės aiškios. Kai dviratininkas diskvalifikuojamas, jis turi grąžinti kaip apdovanojimą gautus pinigus“, – kalbėjo jis.

Skaičiuojama, kad L. Armstrongas, „Tour de France“ laimėjęs septynis kartus iš eilės nuo 1999 iki 2005 metų, gavo apie 10,2 mln. litų. Dalį šios sumos jis pasidalino su savo komandos draugais.

UCI patvirtino JAV antidopingo agentūros (USADA) tyrimo apie sistemingą dopingo vartojimą išvadas ir paragino apie L. Armstrongą „pamiršti“.

Penktadienį susirinks UCI vadybos komitetas, kuris aptars „tikslias sprendimo sportines pasekmes“, įskaitant tai, ar titulai ir už tai skirti pinigai bus perskirstyti. Tačiau Ch. Prudhomme`as pakartojo savo pageidavimą, kad tų metų rezultatai nebūtų perskirstyti.

L. Armstrongo taip pat paprašyta grąžinti 7,5 mln. dolerių, kuriuos jam skyrė Teksaso draudimo kompanija „SCA Promotions“.

Sulaukęs UCI penktadienio susitikimo rezultatų ir daugiau informacijos, Tarptautinis olimpinis komitetas spręs, ką daryti su 2000 metais Sidnėjuje L. Armstrongo iškovotu bronzos medaliu.

L. Armstrongas įveikė vėžį ir grįžo į profesionalų dviračių sportą. Jis visuomet neigė naudojęs dopingą, tačiau dėl jam pateiktų kaltinimų nekovojo.

Jis pataisė mikrotiklaraštyje „Twitter“ skelbiamą savo biografiją, kurioje apie „Tour de France“ iškovotus titulus jau neužsimenama.

USADA kiek anksčiau šį mėnesį paviešino 1 tūkst. puslapių ataskaitą, kurioje – 26 žmonės, įskaitant 15 dviratininkų, susijusių su „Postal Service“ komanda, pasakoja apie jos narių su dopingu susijusius veiksmus.