Sportas

2014.09.17 14:33

D. Maskoliūnas: nežinau, kaip galima atsisakyti kvietimo į Lietuvos rinktinę

DELFI.lt2014.09.17 14:33

Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjai ir treneriai stengiasi išnaudoti kiekvieną laisvę minutę poilsiui. Pasibaigus pasaulio krepšinio čempionatui Ispanijoje, Lietuvos nacionalinės rinktinės trenerio asistentas Darius Maskoliūnas turi vos kelias dienas atsipūsti, nes netrukus jis pradės klubinio krepšinio sezoną Lenkijoje.

Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjai ir treneriai stengiasi išnaudoti kiekvieną laisvę minutę poilsiui. Pasibaigus pasaulio krepšinio čempionatui Ispanijoje, Lietuvos nacionalinės rinktinės trenerio asistentas Darius Maskoliūnas turi vos kelias dienas atsipūsti, nes netrukus jis pradės klubinio krepšinio sezoną Lenkijoje.

D. Maskoliūnas rado laiko ir specialioje spaudos konferencijoje pabendravo su DELFI skaitytojais, bet neturėjo atsakymo, ar verta rengti komandai sutiktuves, kuri neužėmė prizinės vietos.

„Noriu padėkoti žmonėms, kurie gausiai susirinko, bet ar reikia sutiktuvių užėmus ketvirtą vietą, nežinau. Emocijos tikrai dar neatslūgo, o poilsio, kaip patys suprantate, nėra, penktadienį jau turiu būti darbe. Čempionatas tikrai buvo labai gerai organizuotas ispanams. Tik jiems nepasisekė. Šiaip nesklandumų buvo, bet jie neturėjo įtakos rezultatams“, – apie kelias savaites, praleistas Gran Kanarijoje, Barselonoje ir Madride prisiminė D. Maskoliūnas.

Dabar Lietuvoje daug diskutuojama, ar mūsiškių užimta ketvirta vieta yra geras pasiekimas, ar nesėkmė? D. Maskoliūnas iš dalies pritarė, kad kovoje dėl bronzos nugalėtoją lėmė prancūzų aukštesnis individualus meistriškumas ir patirtis.

„Visada Lietuvos rinktinei keliami aukščiausi tikslai, bet, atsižvelgiant į sudėtį ir į netektis, manau, tai geras rezultatas. Serbija nuo aštuntfinalio atrodė labai galingai, JAV tikrai gera komanda, bet nesutinku, kad ji iš kitos planetos.“

Pasirengimas čempionatui – optimalus

Ar pasipuošti planetos pirmenybių medaliais Lietuvos krepšininkams netrukdė netinkamas pasirengimas turnyrui, didelis draugiškų rungtynių skaičius, stovyklose juos lydėjusius žmonos ir draugės?

„Galiu pasakyti, kad pasirengimas tikrai vyko sklandžiai, kažkada vyriausiojo trenerio (Jono Kazlausko) išsakyta mintis buvo neteisingai suprasta: jis pasakė, kad pasiruošimas nebuvo blogas, tačiau bėda, kad iškrito pagrindinis žaidėjas, pagal kurį dėliojome žaidimą. Tikrai federacija sudaro labai geras sąlygas tiek gyvenimo, tiek darbo. Dėl rungtynių skaičiaus – daug visokiausių nuomonių. Mano asmenine nuomone, rungtynių buvo optimalus skaičius. Manau ir tikiuosi, kad (žmonos ir draugės) netrukdo“, – sako D. Maskoliūnas.

Trenerių štabas čempionate buvo neoficialiai pasidalinęs darbus.

„Tokio konkretaus paskirstymo nėra, treniruočių pasiruošimo procese man daugiau tenka dirbti su „mažais“ (gynėjais), o su „dideliais“ daugiau dirba Gintaras (Krapikas). Kiekvienos treniruotės pradžioje visi 4 treneriai aptariame treniruotės planą ir paskirstome darbus“, – paaiškino D. Maskoliūnas.

Nepasisako už natūralizuotą įžaidėją iš užsienio

Trenerių štabo narys atskleidė, iš kokių krepšininkų čempionate tikėjosi kiek didesnio indėlio.

„Mindaugo Kuzminsko pasirodymas nebuvo blizgantis, išskyrus rungtynes su JAV. Gal kažkiek minučių jam ir trūko. Neslėpsime, iš Donato (Motiejūno) tikėjomės tikrai daugiau. Priežasčių, dėl ko jo žaidimas taip bangavo, manau, jis pradžioje turėtų ieškoti savyje. Nes šansų įrodyti ir pasirodyti jis gavo tikrai pakankamai. Dar galiu pridurti, tai labai labai talentingas žaidėjas“, – teigia D. Maskoliūnas.

Rinktinėje žaidė ir D. Maskoliūno treniruojamame klube žaidžiantis Šarūnas Vasiliauskas. Ar dėl to jam buvo lengviau? Juk šįkart Š. Vasiliauskas pralaimėjo neakivaizdinę kovą Adui Juškevičiui.

„Nemanau, kad jam buvo lengviau, gal tiktai sistema jam buvo geriau pažįstama, nes panašius principus aš naudoju ir klubinėje komandoje. Sutinku, A. Juškevičius buvo naudingesnis. Konkurencija yra ir mes labai norime, kad ji visą laiką būtų“, – sako rinktinės trenerio asistentas.

Turint problemų įžaidėjo pozicijoje, gal Lietuva tai išspręstų suteikdama pilietybę užsieniečiui?

„Taip, tai vienas iš sprendimo būdų, tik aš tikrai nepasisakau už jį“, – tikina D. Maskoliūnas.

R. Seibučio vertė išaugo

D. Maskoliūnas neabejoja, kad Renaldo Seibučio naudingas žaidimas pasaulio čempionate padidino jo vertę krepšinio rinkoje.

„Manau, čempionate, žaisdamas abejose (įžaidėjo ir atakuojančio gynėjo – DELFI) pozicijose, jis įrodė ir pasikėlė savo vertę kaip kombo žaidėjas. Faktas, kad mes jam neplanavome tiek minučių pirmoje pozicijoje, o dėl ko, jūs visi žinote“, sako D. Maskoliūnas.

Patį D. Maskoliūną krepšinio gerbėjai prisimena, kaip puikų gynėją, varžovų lyderius kaip reikiant imdavusį į savo geležinius gniaužtus. Kodėl šiais laikais Lietuvos rinktinėje trūksta ne tik gerai besiginančių, bet ir žaidimą organizuojančių gynėjų?

„Kas liūdina artimoje perspektyvoje, žiūrint į kitų amžiaus grupių rinktines, taip pat nesimato aiškių lyderių šiose pozicijose. Rezervų mes visą laiką turime. Tikrai yra perspektyvių jaunuolių. Tikiuosi, jau kitąmet Domantas Sabonis pateks į Lietuvos rinktinę“, – teigia Lietuvos nacionalinės rinktinės trenerio asistentas.

Svajonė – treniruoti rinktinę

Kas krepšininkus ir trenerius motyvuoja dėl Lietuvos rinktinės aukoti vasaras?

„Sudėtingas klausimas, nes man tekę būti abejose barikadų pusėse: žaidėjų ir dabar trenerių. Kaip žaidėjui atmosfera rinktinėje turi kažką tokio, ką sunku nusakyti žodžiais. Kiekvienas treneris nori dirbti su geriausiais žaidėjais Lietuvoje. Aš net nežinau, kaip galima atsisakyti kvietimo dalyvauti rinktinėje kaip žaidėjui ar būti trenerių štabo dalimi. Kiekvienas treneris, dirbdamas savo darbą, siekia kuo aukštesnių tikslų. Kiekvieno trenerio svajonė, ir aš ne išimtis, treniruoti geriausius Lietuvos krepšininkus. Tai – didžiulis pripažinimas ir malonumas dirbti su geriausiais“, – tvirtina D. Maskoliūnas.

D. Maskoliūnas, kuris šiuo metu tikrai neplanuoja grįžti į politiką, prisipažino negirdėjęs, kad Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris J. Kazlauskas ketintų atsisakyti savo pareigų.

„Tikrai neužsiminė ir tikiuosi, kad to net nesvarsto“, – sako D. Maskoliūnas.

Atsiprašė už keiksmažodžius

D. Maskoliūnas DELFI skaitytojams prisipažino, kad Lietuvos rinktinė piniginę premiją pasidalino draugiškai – „visiems po lygiai“ ir atskleidė, kad dabartiniams krepšininkams šiuolaikinės technologijos netrukdo tinkamai atsipalaiduoti.

„Mūsų laikais išmaniųjų telefonų nebuvo. Laikai keičiasi. Bet jie (šiuolaikinės kartos krepšininkai – DELFI) atsipalaiduoti moka“, – tvirtina jis.

D. Maskoliūnas yra žinomas futbolo ir teniso aistruolis. Ar jam užtenka laiko šiems pomėgiams?

„Gegužę Gdanske žiūrėjau (futbolo) rungtynes. Trečiadienio rytą žaisdamas tenisą pasveikinau Lietuvos teniso rinktinės trenerį (Rimvydą Mugevičių) su geru rezultatu (Deviso taurės turnyre)“, – pasakoja D. Maskoliūnas.

Konferencijoje D. Maskoliūnas Lietuvos rinktinės žaidėjų ir trenerių vardu atsiprašė už tai, kad per čempionato TV transliacijas mūsiškių lūpose dažnokai skambėjo riebūs keiksmažodžiai.

„Ačiū visiems už įdomius klausimus, likite su rinktine, palaikykite ir sirkite už mus. Mums Jūsų palaikymas labai svarbus“, – su DELFI skaitytojais atsisveikino D. Maskoliūnas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt