Sportas

2012.10.22 08:56

Prieš finansinių bėdų spaudžiamą „Ekraną“ paruoštas pirmas ieškinys

Sudurti galą su galu nelengva ir čempionams. Kol Panevėžio „Ekrano“ futbolo klubas ieško būdų, kaip užkamšyti banko „Snoras“ bankroto prakirstą skylę biudžete, stipriausios šalies ekipos žaidėjų kantrybė pamažu senka. Pirmas į teismą dėl įsiskolinimų susiruošė kreiptis buvęs „Ekrano“ gynėjas Dušanas Matovičius, murma ir kiti futbolininkai. Tuo tarpu klubo vadovybė ragina nekelti panikos ir nepripažįsta skolos D. Matovičiui.

Sudurti galą su galu nelengva ir čempionams. Kol Panevėžio „Ekrano“ futbolo klubas ieško būdų, kaip užkamšyti banko „Snoras“ bankroto prakirstą skylę biudžete, stipriausios šalies ekipos žaidėjų kantrybė pamažu senka. Pirmas į teismą dėl įsiskolinimų susiruošė kreiptis buvęs „Ekrano“ gynėjas Dušanas Matovičius, murma ir kiti futbolininkai. Tuo tarpu klubo vadovybė ragina nekelti panikos ir nepripažįsta skolos D. Matovičiui.

Susikibo dėl 10 tūkst. eurų

2008–2011 metais Lietuvos čempionų komandoje žaidęs ir vienu jos lyderių buvęs D. Matovičius sieks iš buvusių darbdavių prisiteisti 10 tūkst. eurų (34,5 tūkst. litų). Esą tokią sumą serbui liko skolingas „Ekranas“, neišmokėjęs premijų už 2010 ir 2011 metų A lygos nugalėtojų titulus.

„Kontrakte buvo numatyta, kad už kiekvieną laimėtą čempionatą žaidėjas gaus po 5 tūkst. eurų. Bet klubas įsipareigojimų iki šiol neįvykdė“, – DELFI teigė 29-erių futbolininko interesus ginanti advokatė Jolanta Špakauskaitė.

Tiesa, teisininkė dar negalėjo tvirtai pasakyti, kokiu keliu mėgins išreikalauti kompensacijos.

„Sutartyje buvo numatyta, kad kilę ginčai sprendžiami Lietuvos futbolo federacijoje (LFF). Bet LFF nuostatai palieka galimybę bet kuriai šaliai kreiptis ir į teismą. Todėl iškyla klausimas, kur turėtų būti nagrinėjamas mūsų ginčas. Ko gero, mes labiau pasitikėtume teismu“, – sakė J. Špakauskaitė.

Savo ruožtu, „Ekrano“ klubas geruoju išmokėti premijų gynėjui iš Serbijos nežada, nors žinia, kad D. Matovičius ketina ieškoti teisybės teisme, ekipos prezidentui Aušriui Labinui buvo netikėta.

„Pirmą kartą apie tai girdžiu. Jis (D. Matovičius – DELFI) gali daug ką sakyti. Manau, kad jis paprasčiausiai žino, kaip jautriai mūsų klubas reaguoja į neigiamą informaciją, ir bando taip kažko pasiekti.

Jei atvirai, turėjome su juo šiokį tokį nesutarimą. Pagal kontraktą, jam premija už čempionų titulą priklausytų tik tuo atveju, jei D. Matovičius būtų sužaidęs daugiau nei 50 proc. visų oficialių sezono rungtynių. O to jis nepadarė nei 2010-ais, nei 2011-ais. Formaliai žiūrint, jam pritrūko keleto rungtynių. Tą situaciją jau esame paaiškinę ir LFF, ir FIFA. Matyt, D. Matovičius toliau bando ieškoti išeičių. Suras – jam bus sumokėta, nesuras – liksime prie savo nuomonės“, – aiškino A. Labinas.

Primename, kad D. Matovičius „Ekraną“ paliko praėjusių metų liepą, persikėlęs į Kiriat Šmonos „Hapoel Ironi“ (Izraelis) komandą, kuriai atstovauja iki šiol.

Komandoje – nerimastingas laukimas

DELFI žiniomis, „Ekranas“ yra skolingas ir kitiems futbolininkams, o skolų uodega velkasi dar nuo praėjusio sezono.

Gandus apie blogą klubo finansinę padėtį bei vėluojančius atlyginimus patvirtino Aukštaitijos sostinės komandos žaidėjai. Kai kurie jų puse lūpų jau kalba apie galimybę pasekti D. Matovičiaus pavyzdžiu ir mėginti atgauti uždirbtus pinigus teisinėmis priemonėmis.

„Kai matys, kad nebėra šansų, ir kiti „Ekrano“ žaidėjai kreipsis į teismą. Bet dar vis tikimės, kenčiame, laukiame metų galo ir geresnių laikų. Su finansais klube prastai visą sezoną, nuo pat pradžios. Kartas nuo karto gauname tik trupinius aistroms nuraminti. Tik dėl žaidėjų profesionalumo ir kantrybės tai dar neišėjo į viešumą“, – DELFI kalbėjo vienas „Ekrano“ futbolininkų, nenorėjęs viešinti savo pavardės.

„Jau nuo kovo ėmė nemokėti pinigų – numesdavo tik kapeikas“, – sakė kitas „Ekrano“ atstovas.

Visiškai kitokį vaizdą piešia Panevėžio klubo prezidentas A. Labinas, pasak kurio, ir pinigų netrūksta, ir žaidėjus jie pasiekia laiku.

„Klube nėra nei įsiskolinimų, nei vėlavimų. Visi atlyginimai mokami laiku“, – tikino „Ekrano“ vadovas.

Tiesa, geriau pagalvojęs, A. Labinas „prisiminė“, jog problemų vis dėlto būta.

„Porą mėnesių mes turėjome strigimų su atlyginimais. Tiesiog strigo finansiniai srautai. Todėl tas šleifas ir tęsiasi“, – dėstė A. Labinas.

„Ekrano“ prezidentas taip pat patvirtino, jog komandai vis dar nėra išmokėtos premijos už triumfą praėjusio sezono A lygoje. Tai esą planuojama padaryti kitų metų pradžioje.

„Žaidėjai turi surašytus ir patvirtintus dokumentus, kad jiems tie pinigai priklauso ir turėtų būti išmokėti kitų metų pradžioje. Toks mūsų komandos susitarimas“, – aiškino A. Labinas.

Skolą nubraukė mainais į laisvę

Apie „Ekrano“ finansines problemas pradėta kalbėti praėjusią liepą, kai ekipa atsisveikino su trim starto sudėties žaidėjais: puolėju Andriumi Velička, saugu Mantu Savėnu ir universaliu gynėju Ramūnu Radavičiumi.

Svarstyta, jog „Ekranas“ neišgali mokėti algų lyderiams, kaupiasi įsiskolinimai, todėl Panevėžio klubas leido kertiniams futbolininkams išvykti. Tai netiesiogiai pripažino ir A. Labinas.

„Už M. Savėną gavome pinigų, už kitus – ne. Užtat nebelikome jiems įsiskolinę šimtatūkstantinių sumų. Todėl sakyčiau, kad mes juos pelningai pardavėme“, – sakė klubo galva.

Sostinės VMFD „Žalgirio“ komandoje atsidūrusio R. Radavičiaus teigimu, su „Ekranu“ išties buvo sudarytas susitarimas, pagal kurį žaidėjas atsisakė bet kokių pretenzijų buvusio klubo atžvilgiu.

„Išsiskyrėme taikiai ir gražiai. Tiesiog norėjau greičiau pereiti į kitą komandą, todėl pasirašėme sutartį, pagal kurią aš pasižadėjau nereikšti jokių pretenzijų „Ekranui“. Aišku, šiaip sau niekas iš klubo neišeina – „Ekrane“ buvo sunki situacija ir, kiek žinau, dar tebėra“, – DELFI pasakojo R. Radavičius.

A. Labinas neslėpė, jog lyderių netektis susijusi su pastebimai sumenkusiu čempionų klubo biudžetu. O pastarajam stiprų smūgį sudavė praėjusių metų pabaigoje paskelbtas „Snoro“ banko, kuriame savo lėšas laikė ir „Ekranas“, bankrotas.

Ateitis spręsis ir aikštėje

Kokia suma įšalo bankrutuojančiame banke, „Ekrano“ vadovas atskleisti nenori.

„Negaliu komentuoti, daug nuostolio patyrėme. Nors milijono litų ir nesiekė. Bet dėl „Snoro“ visą šį sezoną turime laviruoti finansiniais srautais. Kas bus, jeigu pinigų taip ir neatgausime? Nieko, gyvenimas juk vietoje nestovi. Daug kas priklausys nuo to, kaip užbaigsime sezoną, kaip man pavyks įgyvendinti artimiausius planus, susijusius su rėmėjų paieška“, – kalbėjo A. Labinas.

Klubo finansinę situaciją lems ir pačių futbolininkų pastangos. Jei šiuo metu A lygoje pirmaujantys panevėžiečiai (79 taškai) per paskutinius 3 turus išlaikys trapią vieno taško persvarą prieš VMFD „Žalgirį“, už čempionų titulą jiems atiteks solidi UEFA išmoka – 200 tūkst. eurų (690 tūkst. litų).

Pridėjus premijas už dalyvavimą šio sezono Europos taurių turnyruose, metų pabaigoje „Ekraną“ pasieks 580 tūkst. eurų (2 mln. litų), atkeliavusių iš UEFA. Šiais pinigais ir tikimasi užglaistyti klubą kamuojantį finansinį nepriteklių.

„Viskas – mūsų rankose. Tiksliau – žaidėjų, nes aš čia didelės įtakos padaryti negalėsiu. Jei laimėsime čempionatą, kitąmet finansiškai atrodysime stipriau. Bet jei nepavyks, beveik neabejoju, kad dėl to klubui niekas negrės“, – padėties nedramatizavo A. Labinas.

Primename, kad „Ekranas“ A lygos pirmenybes laimėjo ketverius pastaruosius metus. Iš viso Panevėžio komanda savo kolekcijoje turi septynis Lietuvos čempionų trofėjus.

www.DELFI.lt