Sportas

2012.10.21 14:32

Japonijos čiuožėjas pasiekė naują trumposios programos pasaulio rekordą

15min.lt 2012.10.21 14:32

Jungtinėse Amerikos valstijose startavo prestižinės „Grand Prix“ dailiojo čiuožimo varžybos, kuriose aukščiausių teisėjų įvertinimų vyrų trumposios programos istorijoje sulaukė japonas Yuzuru Hanyu.

Jungtinėse Amerikos valstijose startavo prestižinės „Grand Prix“ dailiojo čiuožimo varžybos, kuriose aukščiausių teisėjų įvertinimų vyrų trumposios programos istorijoje sulaukė japonas Yuzuru Hanyu.

Už trumpąją programą 17-metis čiuožėjas iš Japonijas gavo 95.07 balo. Aukščiausią iki šiol teisėjų įvertinimą 93.02 balo 2011-asiais metais buvo gavęs kanadietis Patrickas Chanas.

„Devyniasdešimt penki balai – tikrai labai aukštas rezultatas, kurio aš nesitikėjau. Labai nustebau, tačiau nenoriu per daug apie tai galvoti. Manęs dar laukia laisvoji programa, o šis „Grand Prix“ etapas tik pirmasis ir prieš akis – dar visas sezonas“, – kalbėjo paauglys, kurio namus ir areną 2010-aisiais sugriovė žemės drebėjimas Japonijoje.

Sėkmė nuo Y. Hanyu nusisuko jau kitą dieną. Šiąnakt Lietuvos laiku naujoji dailiojo čiuožimo žvaigždė kur kas prasčiau pasirodė laisvojoje programoje, keletą kartų krito ir aukščiausią pjedestalo laiptelį užleido savo tautiečiui Takahiko Kozukai (viso 251.44 balai).

Įdomu, kad vyrų pasirodymas buvo pažymėtas Japonijos atstovų triumfu. Y. Hanyu varžybose JAV užėmė antrąją vietą (243.74), o bronza atiteko dar vienam japonui Tatsuki Machidai (229.95).

„Skate America“ porų varžybose niekas neprilygo Rusijos atstovams Tatjanai Volosožar ir Maksimui Trankovui, sidabrą iškovojo Kinijos čiuožėjai Quing Pang ir Jianas Tongas, o bronzą amerikiečiai Caydee Denney ir Johnas Coughlinas.

 Sekmadienį Sietle savo laisvąsias programas atliks moterų grupės atstovės ir ledo ant šokių meistrai.

Šiose varžybose turėjo dalyvauti ir Lietuvai atstovaujantys čiuožėjai Isabella Tobias ir Deividas Stagniūnas, tačiau dėl lietuvio traumos pora atšaukė savo pasirodymą.