Sportas

2014.09.13 16:42

Daviso taurė: R. Berankio ir L. Grigelio duetas išvedė Lietuvą į priekį

15min.lt 2014.09.13 16:42

Po pirmosios Daviso taurės varžybų dienos tarp Lietuvos ir Bosnijos ir Hercegovinos buvo lygybė. Po Ričardo Berankio pergalės ir Lauryno Grigelio pralaimėjimo antrąją dieną sužaistas dvejetų mačas, į kurį stojo du geriausi šalies tenisininkai. R. Berankio ir L. Grigelio duetas sugebėjo palaužti Mirzą Basičių ir Tomislavą Brkičių bei išvedė Lietuvą į priekį – 2:1.

Po pirmosios Daviso taurės varžybų dienos tarp Lietuvos ir Bosnijos ir Hercegovinos buvo lygybė. Po Ričardo Berankio pergalės ir Lauryno Grigelio pralaimėjimo antrąją dieną sužaistas dvejetų mačas, į kurį stojo du geriausi šalies tenisininkai. R. Berankio ir L. Grigelio duetas sugebėjo palaužti Mirzą Basičių ir Tomislavą Brkičių bei išvedė Lietuvą į priekį – 2:1.

Ričardas Berankis/Laurynas Grigelis – Mirza Basičius/Tomislavas Brkičius 6:3, 6:3, 7:6 (7:4).

Iki paskutinių valandų prieš dvejetų mačą nebuvo aišku, kas atstovaus Lietuvai, nes Laurynas Grigelis penktadienį pasitraukė iš kovos dėl nugaros skausmų. Vis dėlto lietuvis surado jėgų ir kartu su R. Berankiu stojo į labai svarbią kovą.

Lietuviai gana lengvai laimėjo pirmuosius du setus, tačiau trečiajame netrūko nervingų epizodų. Vieno geimo metu teisėjai akivaizdžiai neužfiksavo į užribį skriejusio bosnių kamuoliuko ir neįskaitė lietuviams taškų. R. Berankis nesusitvardė ir nusikeikė priekaištaudamas teisėjui. Lietuviai puikiai sužaidė po apmaudaus epizodo ir laimėjo geimą – 5:3. Tačiau bosniai sugebėjo išlyginti rezultatą ir lietuviai laimėjo tik po tie-break'o.

Sekmadienį Sarajeve įvyks dar du vienetų mačai, po kurių paaiškės, kuri rinktinė pateks į I grupę. Lietuvai turėtų ir vėl atstovauti R. Berankis ir L. Grigelis. Lietuvos teniso rinktinėje taip pat yra Dovydas Šakinis ir Lukas Mugevičius, tačiau jie šioje serijoje dar nežaidė.

Rugsėjo 14 d. (sekmadienis), 14 val.

Ričardas Berankis – Damiras Dzumhuras

Laurynas Grigelis – Mirza Basičius

Penktadienį vykusiuose Daviso taurės Europos–Afrikos zonos antros grupės mačuose R. Berankis 5:7 3:6 6:4 6:4 6:4 įveikė M. Basičių, o L. Grigelis pasitraukė iš dvikovos su D. Dzumhuru rezultatui esant 6:7(5) 6:1 6:1 1:0 bosnio naudai.

Pirmasis setas: Ričardas Berankis/Laurynas Grigelis – Mirza Basičius/Tomislavas Brkičius 6:3

Bosniams pavyko laimėti pirmąjį geimą savo padavimų metu – 0:1. Antrasis geimas užsitęsė, bet lietuviai laimėjo savo padavimą – 1:1. Kitą geimą lengvai laimėjo varžovai – 1:2. Savo padavimą lengvai laimėjo ir lietuviai – 2:2. Lietuviai įgavo persvarą, kai laimėjo varžovų padavimus – 3:2. Lietuviai laimėjo ir savo padavimą ir jau pirmavo 4:2. Bosniai atsigriebė ir mažino atsilikimą – 4:3. Lietuviai vėl padidino persvarą iki dviejų geimų – 5:3. Lietuviai sugebėjo laimėti dar vieną varžovų padavimą ir laimėjo setą – 6:3.

Antrasis setas: Ričardas Berankis/Laurynas Grigelis – Mirza Basičius/Tomislavas Brkičius 6:3, 6:3

Lietuviai sėkmingai pradėjo ir antrąjį setą – 1:0. Laimėtas ir antrasis, varžovų, padavimas – 2:0. Nuostabiai žaidę lietuviai ir toliau sausai triuškino varžovus – 3:0. Bosniai atsigavo ir laimėjo pirmąjį geimą šiame sete – 3:1. Lietuviai galingai užbaigė penktąjį geimą ir iškovojo tašką – 4:1. Kitą geimą užtikrintai laimėjo bosniai – 4:2. R. Berankio padavimo metu lengvą tašką įsirašė lietuviai – 5:3. Bosniai laimėjo savo padavimą – 5:3. Lietuviai sausai nugalėjo bosnius paskutiniame geime ir laimėjo antrąjį setą.

Trečiasis setas: Ričardas Berankis/Laurynas Grigelis – Mirza Basičius/Tomislavas Brkičius 6:3, 6:3, 7:6

Trečiąjį setą lietuviai pradėjo laimėdami T. Brkičiaus padavimą – 1:0. Lietuviai laimėjo ir savo padavimą ir toliau dominavo – 2:0. Lietuviai ir toliau triuškino šeimininkus – 3:0. Bosniai ir toliau nieko nesugalvojo atremti lietuvių dominavimui – 4:0. Bosniai laimėjo pirmąjį geimą šiame sete – 4:1. Antrąjį geimą iš eilės laimėjo bosniai – 4:2. Bosniai toliau mažino atsilikimą – 4:3. Kito geimo metu teisėjai akivaizdžiai neužfiksavo į užribį skriejusio bosnių kamuoliuko ir neįskaitė lietuviams taškų. R. Berankis nesusitvardė ir nusikeikė priekaištaudamas teisėjui. Lietuviai puikiai sužaidė po apmaudaus epizodo ir laimėjo geimą – 5:3. Bosniai toliau mažino atsilikimą – 5:4. Užsivedę bosniai jau lygino rezultatą – 5:5. Bosniai išsiveržė į priekį 6:5. Lietuviai toliau lygino rezultatą 6:6. Lietuviai laimėjo tie-breaką ir sugebėjo išlaikyti pergalę.