Sportas

2012.10.19 12:53

Panevėžyje prasideda Europos dviračių treko čempionatas

Zina Paškevičienė, LRT TV naujienų tarnyba2012.10.19 12:53

Penktadienį Europos dviračių treko čempionate Panevėžyje startuos geriausi Europos šalių dviratininkai, tarp jų ryškiausios Lietuvos žvaigždės – Simona Krupeckaitė, Gintarė Gaivenytė, Vilija Sereikaitė, Gediminas Bagdonas.

Penktadienį Europos dviračių treko čempionate Panevėžyje startuos geriausi Europos šalių dviratininkai, tarp jų ryškiausios Lietuvos žvaigždės – Simona Krupeckaitė, Gintarė Gaivenytė, Vilija Sereikaitė, Gediminas Bagdonas.

Čempionato organizatoriai teigia, kad sporto šventei pasiruošta tinkamai, o žiūrovams primena, kad į tris dienas vyksiančias varžybas bilietų dar galima įsigyti, praneša LRT Televizijos Naujienų tarnyba.

Planuota, kad į Panevėžį atvyks apie pustrečio šimto dviratininkų, tačiau kai kurios šalys savo rinktinių neatsiuntė.

„Mūsų nuostabai neatvyko ispanų rinktinė, kuri yra ganėtinai stipri. Teko kalbėtis su Europos dviračių sąjungos atstovais, jie sakė, kad dėl krizės negalėjo atvykti“, – sakė Europos dviračių treko čempionato vykdomasis direktorius Eugenijus Ivanauskas.

Gausiausios, su ryškiomis žvaigždėmis – Baltarusijos, Prancūzijos, Rusijos ir Lietuvos komandos. Tarp jų – septyniolika Londono olimpinių žaidynių dalyvių. Tai vieni rimčiausių konkurentų Lietuvos dviratininkams – S. Krupeckaitei, G. Gaivenytei, V. Sereikaitei, G. Bagdonui ir kitiems.

„Kai kieme vyksta varžybos, daug paprasčiau, nereikia niekur važiuoti. Šiaip labai gera matyti pakankamai stiprių užsieniečių sportininkų savo kieme“, – kalbėjo pasaulio ir Europos čempionatų prizininkė S. Krupeckaitė.

„Tikėsimės geriausio, kad nebus jokių nesklandumų. Galimybę [laimėti medalius] turim“, – teigė pasaulio ir Europos čempionatų prizininkė V. Sereikaitė.

„Kaip visada nusiteikę siekti aukščiausių rezultatų“, – tvirtino pasaulio čempionato prizininkė G. Gaivenytė.

Lietuvos rinktinės treneris sako, kad čempionatui pasiruošta, tik visose rungtyse nepavyks dalyvauti.

„Buvo planų dalyvauti komandinėse lenktynėse. Bet negalėjo atvažiuoti R. Navardauskas, I. Konovalovas, todėl komandinėse lenktynėse nestartuosime. Bet atvažiavo G. Bagdonas, kuris gerai važiuoja, D. Džervus ir jie startuos individualiose rungtyse“, – sakė Lietuvos rinktinės treneris Antanas Jakimavičius.

„Nors ir šiek tiek pavargęs po sezono, nes sezonas ilgas ir neturėjom daug laiko pasiruošti, bet viskas gerai. Dabar atvažiuoja savi pasižiūrėti, tai reiks ir važiuot gerai“, – kalbėjo Lietuvos dviračių plento čempionas Gediminas Bagdonas.

Kartu su patyrusiais sportininkais pirmą kartą startuos ir jaunimas.

„Nelabai jauku iš pradžių, bet reikia tobulėti, po tokius čempionatus važinėjant ir tobulėji“, – sakė Europos jaunių ir jaunimo čempionatų dalyvis Airidas Videika.

Pirmosios čempionato varžybos prasidės penktadienį, 13 val., atidarymo ceremonija – 19 val.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.