Sportas

2014.09.09 21:05

Mirė vienas žymiausių Lietuvos krepšinio teisėjų J. Jankauskas

BNS2014.09.09 21:05

Pirmadienį Kaune po sunkios ligos mirė vienas žymiausių Lietuvos krepšinio teisėjų Juozas Jankauskas. Jam buvo 83-eji.

Pirmadienį Kaune po sunkios ligos mirė vienas žymiausių Lietuvos krepšinio teisėjų Juozas Jankauskas. Jam buvo 83-eji.

„Lietuvos krepšinio teisėjai neteko kolegos, mokytojo ir istoriko. Jis išėjo palikęs ryškų pėdsaką ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio krepšiniui“, – sakė Lietuvos krepšinio federacijos Teisėjų asociacijos prezidentas Kęstutis Pilipauskas.

Dar šiais metais, jau sirgdamas, J. Jankauskas, padedamas bendraminčių, baigė ir išleido pirmąją enciklopedinę knygą apie Lietuvos krepšinio arbitrus – „Lietuvos krepšinio teisėjai“.

„Jau seniai buvau įsitikinęs, kad Lietuvos krepšinio teisėjams turi būti skirta speciali knyga, nes jie to nusipelnė“, – pristatydamas knygą sakė J. Jankauskas.

Pasak jo, teisėjo darbas ne tik atsakingas, bet ir reikalaujantis įvairių asmeninių savybių.

„Čia negali būti bukas. Tai netgi kūrybinis darbas. Jei švilpsi dėl kiekvieno prisilietimo, padarysi neįdomias rungtynes, bet negali ir leisti didelio grubumo“, – tuomet aiškino J. Jankauskas.

Pats 1931 m. Kaune gimęs J. Jankauskas teisėjauti pradėjo praėjusio šimtmečio viduryje, o 1970-aisiais tapo tarptautinės (FIBA) kategorijos arbitru. Aikštėje jis praleido daugiau nei 40 metų.

1959–1992 m. J. Jankauskas buvo Lietuvos krepšinio teisėjų kolegijos pirmininkas. 1970–1986 metais FIBA teisėjas, 1986–2002 metais – techninis komisaras. 1993–1996 metais vienas Lietuvos krepšinio lygos steigėjų, patarėjas, direktorato vadovas, vėliau paskirtas Lietuvos studentų krepšinio lygos prezidentu.

Nors J. Jankauskas buvo socialinių mokslų daktaras, krepšinis visada buvo svarbiausia jo gyvenimo dalis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.