Sportas

2014.09.09 16:48

Lietuvos tinklininkus išvargino ilga kelionė namo po Europos čempionato

ELTA 2014.09.09 16:48

Savaitgalį Europos jaunimo (iki 20 metų) paplūdimio tinklinio čempionate bronzos medalius iškovoję 19-mečiai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis antradienį į Lietuvą grįžo gerokai pavargę. Kelionė iš Italijos truko pusantros paros.

Savaitgalį Europos jaunimo (iki 20 metų) paplūdimio tinklinio čempionate bronzos medalius iškovoję 19-mečiai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis antradienį į Lietuvą grįžo gerokai pavargę. Kelionė iš Italijos truko pusantros paros.

„Visų pirma, autobusas mūsų laiku nepaėmė iš viešbučio. Atvažiavę į oro uostą pamatėme, kad skrydis atidėtas ir nebespėjame į kitą lėktuvą. Teko pirkti naujus bilietus ir skristi į Miuncheną, bet Vokietijoje vėl nespėjome į lėktuvą ir teko laukti kito ryto. Ryte pamatėme, kad mūsų skrydis vėl atšauktas, bet tada pakeitė mums bilietus ir pagaliau grįžome namo“, – apie nuotykių kupiną kelionę namo pasakojo L. Každailis.

Sportininkai džiaugėsi pirmą kartą Europos jaunimo čempionate iškovotais medaliais, bet kiek apgailestavo dėl išsprūdusios galimybės kovoti dėl aukštesnės prabos medalių. Pusfinalyje lietuviai 0-2 (16:21, 15:21) pralaimėjo vėliau čempionais tapusiems vokiečiams Niklasui Rudolfui ir Clemensui Wickleriui.

„Tikėjomės medalių, bet galėjome užimti ir geresnę vietą. Pusfinalyje išėjome kautis tik dėl pergalės, tačiau nesusitvarkėme su psichologija. Pusfinalį ne vokiečiai laimėjo, o mes patys pralaimėjome“, – aiškino A. Rumševičius.

Lietuvos tinklininkų treneris Tadas Donėla teigė, kad pralaimėjimą pusfinalyje lėmė pernelyg lengva pirmenybių pradžia.

„Per lengvas buvo patekimas tarp keturių geriausių komandų, todėl pusfinalyje negalėjome susikaupti. Vokiečius buvome matę ankstesniais metais ir dėl to šiek tiek atsipalaidavome“, – pasakojo T. Donėla.

Sportininkai pripažino, kad iškovoti medaliai yra labai svarbūs ir skatins toliau sportuoti.

Rugsėjo 18 dieną Turkijoje prasidės Europos jaunimo (iki 22 metų) čempionatas, kuriame dalyvaus tik Lietuvos merginos Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė. Lietuvos vaikinai pirmenybėse nestartuos, nes A. Rumševičius jau trečiadienį išvyksta į klubą Estijoje.

„Į Europos jaunimo pirmenybes vaikinų nevešime, nes Arnas išvyksta į Estiją, o jam tinkamos pamainos neturime, – naujienų agentūrai ELTA sakė Lietuvos tinklinio federacijos prezidentas Marius Vasiliauskas. – Jeigu išvežtume vaikinų komandą, geriausiu atveju galėtume kovoti dėl 9-17 vietų, o kelionė yra pakankamai brangi. Tikimės gerų rezultatų iš merginų, o vaikinus ruošime kitiems metams“.