Sportas

2015.02.14 17:15

S. Krupeckaitė: ypatingų tikslų sau nekeliu, bet namuose pakovoti bus įdomu

ELTA 2015.02.14 17:15

Spalio 19–21 dienomis Panevėžyje vykstančiame trečiajame Europos dviračių treko čempionate dalyvausianti Lietuvos dviračių treko rinktinės lyderė Simona Krupeckaitė teigė, kad didelių tikslų nėra užsibrėžusi, tačiau stengsis kovoti ir padovanoti žiūrovams gražių akimirkų. 

Spalio 19–21 dienomis Panevėžyje vykstančiame trečiajame Europos dviračių treko čempionate dalyvausianti Lietuvos dviračių treko rinktinės lyderė Simona Krupeckaitė teigė, kad didelių tikslų nėra užsibrėžusi, tačiau stengsis kovoti ir padovanoti žiūrovams gražių akimirkų.

„Ypatingų tikslų sau nekeliu, bet ir nesakau, kad tik dalyvausiu varžybose – namuose pakovoti bus įdomu, – naujienų agentūrai ELTA sakė S. Krupeckaitė. – Kaip žinoma, į Panevėžį neatvyks visos stipriausios Europos dviratininkės, tačiau pajėgių varžovių bus – dalyvaus pasaulio ir Europos čempionatų prizininkės baltarusė Olga Panarina ir prancūzė Sandie Clair, kurios startavo ir Londono olimpinėse žaidynėse.“

S. Krupeckaitė Europos čempionate lenktyniaus visas tris dienas. Ji dalyvaus komandų sprinto (kartu su Gintare Gaivenyte), sprinto ir keirino rungtyse. Dviratininkė pirmajame Europos čempionate Pruškove (Lenkija) 2010 metais keirino rungtyje iškovojo sidabro, o sprinto lenktynėse – bronzos medalius.

29 metų buvusi pasaulio rekordininkė, kurią treniruoja jos vyras Dmitrijus Leopoldas, tikisi Panevėžyje sulaukti nemažo palaikymo.

„Tikiuosi, kad stebėti Europos čempionato kovų ateis nemažai žiūrovų. Ir pati raginau savo draugus bei pažįstamus ateiti ir susipažinti su treko varžybomis „gyvai“, – sakė dukart pasaulio čempionė. – Tai bus pirmosios tarptautinės treko varžybos Panevėžyje. Tikiuosi, kad namų sienos man padės.“

S. Krupeckaitė teigė, kad po daug jėgų pareikalavusių Londono olimpinių žaidynių nėra lengva atsigauti, ypač psichologiškai.

„Olimpinės žaidynės Londone buvo pagrindinės mano varžybos šiais metais. Pasirengimas joms ir pačios varžybos Londone pareikalavo labai daug – didžiulė įtampa išdegino viduje viską, todėl po trumpo laiko vėl sėsti ant dviračio buvo labai sunku. Šių metų Europos čempionatą tikrai būčiau praleidusi, jeigu jis būtų vykęs ne Lietuvoje“, – neslėpė S. Krupeckaitė.

2009 ir 2010 metų geriausiai Lietuvos sportininkei Londono olimpinėse žaidynėse nepavyko iškovoti medalio. Simona sprinto lenktynėse buvo penkta, o keirino varžybose – septinta.

Trečiajame Europos dviračių treko čempionate Panevėžyje dalyvaus 150 sportininkų iš 21-os šalies. Lietuvai atstovaus šešios dviratininkės ir keturi dviratininkai. Tokio aukšto rango dviračių sporto varžybos Lietuvoje vyks pirmą kartą. Moterys kovos šešiose, o vyrai – septyniose rungtyse.

Europos čempionato varžybos penktadienį prasidės 13 val., o 19 val. bus surengta beveik pusvalandį truksianti pirmenybių atidarymo ceremonija. Šeštadienį ir sekmadienį varžybų pradžia – 10 val.