Sportas

2015.09.08 13:45

Pergale įsitikinę Turkijos gyventojai: neturime žalio supratimo, kas žaidžia jūsų rinktinėje

Pasaulio krepšinio čempionate išaušo lemiama diena Lietuvos rinktinei. Pergalė prieš Turkiją atvertų kelią link medalių, o pralaimėjimas užkirstų galimybę kautis dėl taip trokštamų apdovanojimų. Naujienų portalas DELFI pasiteiravo, ką apie būsimas ketvirtfinalio rungtynes mano patys Turkijos gyventojai.

Pasaulio krepšinio čempionate išaušo lemiama diena Lietuvos rinktinei. Pergalė prieš Turkiją atvertų kelią link medalių, o pralaimėjimas užkirstų galimybę kautis dėl taip trokštamų apdovanojimų. Naujienų portalas DELFI pasiteiravo, ką apie būsimas ketvirtfinalio rungtynes mano patys Turkijos gyventojai.

Jie neabejoja, kad jų komanda padovanos dar vieną stebuklą ir apgins pasaulio vicečempionų titulą.

Turkijos krepšinio rinktinė pasaulio čempionate Ispanijoje jau iškovojo ne vieną dramatišką pergalę, o į ketvirtfinalį pateko tik paskutinėmis sekundėmis nugalėjusi Australiją.

„Mes esame musulmonai ir visada tikime iki paskutinės sekundės. Tokie patys yra ir krepšininkai. Jie niekada nepasiduoda. Ir nesvarbu, pralaimėtų 15 ar 30 taškų skirtumu. Jie moka atsitiesti, perlaužti rungtynių eigą. Tai sako ir faktai. Turkija – kovingiausia rinktinė pasaulyje. Ir už tai ji yra apdovanojama sėkme“, – DELFI portalui sakė Dalamane barmenu dirbantis vaikinas.

Pergalę švęs Turkija

Nors Turkijoje futbolas kur kas populiaresnis už krepšinį, daugiau nei 80 milijonų gyventojų turinti šalis turi milijonus krepšinio gerbėjų. Daugelis kalbintų pašnekovų žinojo, su kuo turkai kausis ketvirtfinalyje, tiesa, sunkiai galėjo prisiminti nors vieną Lietuvos komandos žaidėją.

„Turkijos komandai pastaruoju metu sekėsi labai neblogai. Tad manau, kad ji laimės ir prieš lietuvius, – neabejoja DELFI kalbintas barmenas Sarean. – Stebiu pasaulio krepšinio čempionatą, taip pat seku kitas rungtynes, tačiau negaliu pasakyti nė vieno Lietuvos krepšininko. Nors žinau jūsų komandą, bet, deja, neprisimenu nė vieno krepšininko pavardės.“

„Neturiu jokio supratimo apie jūsų komandą, nežinau, nei kas joje žaidžia, nei kaip žaidžia. Tačiau manau, kad Turkija šiandien švęs pergalę“, – prisipažino paplūdimio gelbėtojas Emet.

Lietuvius mena iš NBA

Tiesa, kai kurie turkai visgi žinojo, su kokia komanda susirungs jų šalies rinktinė. Ir prisiminė kai kuriuos Lietuvos krepšininkus.

„Esu turkas, todėl, natūralu, sergu už savo šalį ir neabejoju savo šalies pergale, – DELFI sakė paplūdimio gelbėtojas Haku. – Žinau, kad lietuvių komanda yra labai stipri. Labai domiuosi krepšiniu, žinau puikius jūsų krepšininkus su rusiškomis pavardėmis – Lavrinovičius. Esu gyvenęs Jungtinėse Amerikos Valstijose. Žinau tokius nuostabius jūsų žaidėjus, kaip Arvydas Sabonis, Žydrūnas Ilgauskas. Tačiau dabar rinktinėje jų nebėra. Nėra jokių šansų, kad jūsų komanda laimėtų prieš mūsiškę, nes ji šiame čempionate yra stipresnė.“

Praėjusiame pasaulio krepšinio čempionate, kuris vyko Turkijoje, šeimininkai iškovojo sidabro medalius. Šįkart jie svajoja apie auksą ir nė kiek nesibaimina didžiausių favoritų ispanų bei amerikiečių.

„Grupės varžybose mes su Amerika kaip lygūs su lygiais kovėmės tris kėlinius. Kamuolys apvalus – per vieną mačą visko gali nutikti. Jei dar kartą teks susitikti su JAV, mes tikime, kad galėtume juos palaužti“, – galbūt su kiek perdėtu optimizmu kalbėjo vieno Turkijos viešbučio restorano administratorius Abdula.

Tiki turkų sėkme

Turkijos ambasados darbuotojas Lietuvoje Erdal Saylik, šiuo metu su „Žalgirio“ komanda viešintis Turkijoje, prisipažįsta, kad jo širdis yra už lietuvius. Bet kaip turkas, jis serga ir tiki savo šalies rinktinės pergale.

„Tiek Lietuva, tiek Turkija trokšta šitos pergalės. Jei laimės lietuviai, man bus labai liūdna dėl turkų. Jei pergalę švęs Turkija, man bus labai gaila lietuvių. Nes mano širdis padalinta į dvi dalis – savo šalį myliu taip pat, kaip ir Lietuvą, – DELFI sakė beveik dvidešimt metų Lietuvoje gyvenantis E. Saylik. – Tačiau manau, kad šiose rungtynėse laimės Turkija.“

DELFI kalbintas Dalamo miesto meras pasaulio krepšinio čempionate taip pat prognozuoja pergalę turkams.

„Labai myliu turistus iš Lietuvos, esu už tautų draugystę, – sakė kurorto meras Muhammetas Baskani. – Bet kaip turkas, pergalės tikiuosi iš savo komandos.“

Lietuviai – stipresni

Nepaisant šalyje tvyrančių optimistinių prognozių, kai kurie turkai neabejoja lietuvių sėkme. Nes, pasak jų, Turkijos rinktinė yra stipri, tačiau nepakankamai, kad įveiktų lietuvių krepšininkus.

Dalamano oro uosto direktorius nedrįsta abejoti, kad lietuviai pasaulio krepšinio čempionate įveiks turkus.

„Nepaisant to, kad esu turkas, šioje kovoje esu už lietuvius. Manau, kad jie laimės“, – įsitikinęs Hamdi Guvencas.

Už Lietuvą serga ir vieno vietinio Turkijos miestelio paplūdimio vaisių pardavėjas.

„Lietuviai žaidžia labai gerai, manau, kad jiems priklausys ši pergalė, – neabejoja Bekiras. – Nors ir nelabai domiuosi krepšiniu, tačiau žinau, kokia stipri yra jūsų komanda.“

Tuo metu Turkijos dailiosios atstovės neslepia, kad joms yra kur kas domesnis tenisas. Viena žymi vietos dalininkė Rukye Ustundag, paklausta, kuri komanda turėtų laimėti rungtynes, prisipažino, kad stengiasi iš anksto neprognozuoti.

„Esu už gražų žaidimą, man nėra svarbu, kuri komanda laimės. Nes jos abi yra stiprios ir tikrai vertos pergalės ir kelialapio į kitą etapą“, – diplomatiška išliko menininkė.

Primename, kad intriguojančio ketvirtfinalio tarp Lietuvos ir Turkijos rinktinių pradžia – antradienį 18 val.