Naujienų srautas

Sportas2014.09.08 17:18

Lietuvos futbolo rinktinė naują atrankos ciklą pradeda San Marine

LRT.lt 2014.09.08 17:18

Lietuvos futbolo rinktinės aistruolių laukimas baigėsi. Pirmadienį prasideda naujas atrankos į Europos čempionatą ciklas. Atrankos grupės varžybas, kuriose taip pat dalyvaus Anglija, Šveicarija, Slovėnija ir Estija, lietuviai svečiuose pradės dvikova su komanda, iš kurios tikimasi mažiausiai – San Marino atstovais.

Lietuvos futbolo rinktinės aistruolių laukimas baigėsi. Pirmadienį prasideda naujas atrankos į Europos čempionatą ciklas. Atrankos grupės varžybas, kuriose taip pat dalyvaus Anglija, Šveicarija, Slovėnija ir Estija, lietuviai svečiuose pradės dvikova su komanda, iš kurios tikimasi mažiausiai – San Marino atstovais.

Sekmadienio vakare Lietuvos futbolininkai daugiau nei pusvalandį kalnuotais keliais vyko į esantį Seravalės miestelį, kur išbandė rungtynių stadiono veją, skelbia Lietuvos futbolo federacija.

„Aikštė šiek tiek specifinė, netgi su metaliniais „dantukais“ buvo slidoka, – įspūdžiais dalijosi gynėjas Georgas Freidgeimas. – Tačiau tai nebuvo staigmena, nes analizuodami praėjusias rungtynes San Marine mūsų treneriai pastebėjo, kad žaidėjai slidinėjo.“

Pasak G. Freidgeimo, rinktinė dvikovai ruošiasi atsakingai, kaip ir prieš bet kokį kitą varžovą: „Eisime į aikštę taip pat nusiteikę kaip prieš anglus ar šveicarus. Reikės žaisti maksimaliai susitelkus. Greitas įvartis tikrai palengvintų rungtynes. Mes esame favoritai, bet tik ant popieriaus. Turime tą įrodyti aikštėje.“

Tarpusavio dvikovos

Lietuvos ir San Marino rinktinės yra susitikusios 2004 metais Pasaulio čempionato atrankoje. Tuomet Kaune mūsiškiai rugsėjį iškovojo užtikrintą pergalę rezultatu 4:0, o išvykoje lapkritį teko gerokai paplušėti – pergalę 1:0 lėmė vienintelis Deivido Česnauskio įvartis.

Iš viso dviejų valstybių įvairių amžiaus grupių rinktinės susitiko septynis kartus. Šešias dvikovas laimėjo lietuviai, vienerios baigėsi lygiosiomis. Tiesa, keturios pergalės baigėsi minimaliais rezultatais. Pernai Europos U-21 čempionato atrankoje San Marine Lietuvos jaunimo rinktinė nugalėjo rezultatu 1:0.

Jaunimas nustebino

San Marino nacionalinė rinktinė jokiais laimėjimais Europos čempionato atrankos varžybose pasigirti negali, tačiau tarp įsimintinų rezultatų yra 2001 m. pasiektos lygiosios su Latvija (1:1).

Šiemet prie komandos vyriausiuoju treneriu tapo Pierangelo Manzaroli, kuris sužibėjo San Marino U-21 rinktinės vairo. Kartu su lietuviais atrankos grupėje žaidę nykštukai sensacingai 1:0 nugalėjo Velso futbolininkus.

Komandos kapitono Tado Kijansko teigimu, mažųjų šalių komandos progresuoja, todėl lengva nebus: „Bet vyrai atvažiavo galvoti tik apie pergalę, nes kitoks rezultatas tiek mūsų, tiek aistruolių tikrai netenkintų. Norime gerai pradėti atrankos ciklą.“

Naujovės kalendoriuje

Rungtynių diena – pirmadienis – bus neįprasta ne tik Lietuvos, bet ir kitoms komandoms. Anksčiau atrankos varžybos įprastai vykdavo trečiadienį ir šeštadienį, vėliau pasistūmėjo diena atgal – antradienį ir šeštadienį.

Šis atrankos ciklas ypatingas tuo, kad Europos futbolo asociacijų sąjunga (UEFA) centralizavo varžybų rinkodarą ir įvedė „Futbolo savaitės“ konceptą. Pagal jį, atrankos rungtynės bus žaidžiamos visomis savaitės dienomis, išskyrus trečiadienį. Suvienodinti ir rungtynių pradžios laikai – dvikovos vyks nuo 19 val. ir nuo 21 val. 45 min.

Krikštas San Marino stadionui

Padidėjo ir reikalavimui rungtynių organizavimui, ypač kas susiję su televizijos transliacijomis ir žiniasklaida. Ne vienai mažesnei valstybei teko gerinti savo infrastruktūrą.

Tarp jų – ir San Marinas, kuris su UEFA bei FIFA parama įrengė naują apšvietimą, administracinį pastatą su erdviomis rūbinėmis, konferencijų sale, žiniasklaidos darbo vietomis ir kitomis patalpomis rungtynių dalyviams.

Atnaujintas San Marino stadionas (anksčiau vadinosi Seravalės Olimpiniu stadionu) oficialiai atvėrė duris rugsėjo 2-ąją, tad dvikova su lietuviais čia bus pirmasis testas. Tačiau iki 7 tūkst. žmonių galinčiame priimti stadione antplūdžio nesitikima – San Marino rinktinės rungtynes vidutiniškai aplanko kiek mažiau tūkstantis žiūrovų.

Apie šimto aistruolių tikimasi atkeliaujant iš Lietuvos. Tačiau norintiems išvysti patį San Marino sostinės centrą  gali tekti nusivilti – jis yra įsikūręs Titano kalne, iki kurio keliais tektų važiuoti dar apie 11 kilometrų.

Rungtynėms teisėjaus arbitrų brigada iš Čekijos, aikštės teisėjas – 38 metų Liboras Kovaržikas. Pradžia – 21 val. 45 min. Lietuvos laiku. Dvikovą tiesiogiai transliuos LRT televizija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi