Sportas

2015.09.08 13:45

Kas šoks po aštuntfinalio rungtynių?

lrytas.lt 2015.09.08 13:45

Lietuvos krepšininkai po pergalingo finišo D grupės rungtynėse su Slovėnija iškeliavo į Barseloną kaip favoritai. Jų kelyje – Naujoji Zelandija, o ją nugalėjus ketvirtfinalyje lauks Australija arba Turkija.

Lietuvos krepšininkai po pergalingo finišo D grupės rungtynėse su Slovėnija iškeliavo į Barseloną kaip favoritai. Jų kelyje – Naujoji Zelandija, o ją nugalėjus ketvirtfinalyje lauks Australija arba Turkija.

„Pažiūrėsime, kaip jie šoks savo šokį“, – po paskutinių pasaulio čempionato D grupės rungtynių prieš aštuntfinalį su Naująja Zelandija apie legendinę haką juokavo Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis.

Ramybė. „Planas įvykdytas – patekome į kitą etapą. Džiugu, kad esame pirmoje grupės vietoje. Gaila, kad varžovams suteikėme daug progų. Bet krepšinis dabar toks, koks yra. Svarbu, kad einame toliau. Dabar – laiptelis po laiptelio“, – kalbėjo A. Sabonis.

Jis pripažino, kad nebuvo justi psichologinio spaudimo dėl noro išvengti antrosios vietos ir galimo ketvirtfinalio su JAV rinktine. Toks variantas pranyko australams įtartinai pralaimėjus.

„Psichologiškai buvome ramesni. Australijos ir Angolos mačo rezultatas apramino.  Nebebuvo dėl ko išgyventi. Svarbiausia, kad kovėmės. Dabar treniruočių nebebus“, – šypsodamasis kalbėjo A. Sabonis.

Charakteris. Patenkintas buvo ir nacionalinės komandos treneris Jonas Kazlauskas: „Rinktinė parodė charakterį: kaip reikia kautis, kai būna sunku, nesiseka, tačiau kova iki galo padeda palaužti varžovą.“

Komentuodamas sėkmingus keitimus mačo pabaigoje jis leido sau pajuokauti: „Kartais ir aš pataikau. Ateina nurodymas iš viršaus. Džiaugiuosi, kad viskas pavyko.  Tai dar tiktai pusė kelio. Nors sunku, trūksta agresijos, judesio, kaunamės, kaip galime.“

Iš karto po rungtynių su slovėnais jis nebuvo linkęs gilintis į aštuntfinalio varžovus.

„Negalvojau, su kuo žaisime – jau sakiau, kad nereikia užsiimti skaičiavimais. Gyvenimo patirtis išmokė. Reikia galvoti apie artimiausią varžovą, o ne kas bus kada nors. Dabar turime ramiai dirbti pagal planą“, – kalbėjo treneris.

Žemynai. Pasaulio čempionato atkrintamosiose varžybose lygiai pusę vietų užėmė Europa. Į aštuntfinalį pateko aštuonios Senojo žemyno komandos: Ispanija, Serbija, Prancūzija, Graikija, Kroatija, Turkija, Slovėnija ir Lietuva.

Už borto liko tik pasaulio pirmenybių debiutantės Suomija ir Ukraina.

Amerika į kitą etapą pasiuntė penkias atstoves: Braziliją, Argentiną, JAV, Dominikos Respubliką ir Meksiką (iškrito tik Puerto Rikas).

Aštuntfinalyje taip pat žais abi Okeanijos komandos (Naujoji Zelandija, Australija) ir vienas Afrikos atstovas – Senegalas.

Kelias. Būsimieji lietuvių varžovai Naujosios Zelandijos krepšininkai sulaukė atpildo už tai, kad po trijų iš eilės pralaimėjimų per tris pirmuosius turus nenuleido rankų. „Tall Blacks“ finišavo dviem iš eilės pergalėmis, įsiverždama į aštuntfinalį.

Lemiamoje dvikovoje Naujosios Zelandijos atstovai nugalėjo suomius 67:65. Suomijos komanda pusę rungtynių prasnaudė ir trečiojo kėlinio viduryje atsiliko 33:53. Tik tada šiauriečiai prisiminė, kad FIBA ne šiaip suteikė jiems vardinį kvietimą, ir pradėjo vytis. Priešpaskutinę minutę skirtumas sumažėjo iki 1 taško, bet Naujosios Zelandijos ekipa, kurios treneriai ne kartą griebėsi už galvos dėl, jų manymu, sunkiai suvokiamų teisėjų sprendimų, lemiamą akimirką nepalūžo.

Istorija. Naujoji Zelandija pasaulio pirmenybėse dalyvauja 5-ą kartą. Geriausias rezultatas – 4-oji vieta (2002 m.).

Lietuva ir Naujoji Zelandija žaidė dvejas oficialias rungtynes. 2000 m. olimpinių žaidynių grupės varžybose Lietuva laimėjo 85:75 (D. Adomaitis 20, Š. Jasikevičius 14/S. Marksas 21), 2010 m. pasaulio čempionato grupės varžybose Lietuva laimėjo 92:79 (L. Kleiza 27, P. Jankūnas 15, J. Mačiulis 14/K. Penney 37, M. Vukona 19).

Šiais metais rengdamasi pasaulio čempionatui Naujosios Zelandijos rinktinė stovyklavo Lietuvoje. Rugpjūčio 17 d. Kaune kontrolinėse rungtynėse Lietuva įveikė Naująją Zelandiją 85:79 (J. Valančiūnas 19, P. Jankūnas 16, D. Lavrinovičius 12/K. Penney 26, T. Websteris 12). (LR)