Sportas

2015.09.08 13:45

Sekmadienio mačo Lietuva - Naujoji Zelandija belaukiant: ką žada skaičiai?

Geležine valia ir ne mažiau geležine gynyba pergalę prieš slovėnus išplėšusi Lietuvos rinktinė (67:64) Ispanijoje neturėtų turėti daug vargo su Naujosios Zelandijos rinktine. Bent jau taip atrodytų pagal pasaulio krepšinio čempionato statistiką.

Geležine valia ir ne mažiau geležine gynyba pergalę prieš slovėnus išplėšusi Lietuvos rinktinė (67:64) Ispanijoje neturėtų turėti daug vargo su Naujosios Zelandijos rinktine. Bent jau taip atrodytų pagal pasaulio krepšinio čempionato statistiką.

Žinoma, skaičiai už krepšininkus rungtynių nesužais, bet pagal daugelį svarbiausių komponentų Jono Kazlausko kariauna daug pranašesnė už būsimus varžovus.

Vis dėlto Lietuvos rinktinė turi bent kelias silpnąsias vietas, kurias ligšiolinė turnyro statistika visiškai atskleidžia.

Stiprybė gynyboje?

Komandų statistikoje lietuviai pernelyg neišsiskiria. Pagal pelnomus taškus (vidutiniškai 76,6 per rungtynes) Lietuva dalijasi 11–12 vietą su Filipinų rinktine. Pagal įmetamus taškus lietuviai nusileidžia savo skriaudikams grupės turnyre – australams. Su jais Lietuvos rinktinės keliai vėl gali susikirsti ketvirtfinalyje. Beje, australų varžovai aštuntfinalyje turkai rezultatyvumu nespindi – 16 vieta po grupių turnyro ir 73 taškų vidurkis.

Rezultatyviausi, žinoma, amerikiečiai (102,2 taško per rungtynes) ir ispanai (88). Beje, čia fantastiška lietuvių gynyba sugadino slovėnų statistiką. Slovėnijos rinktinės taškų vidurkis, net po ketvirtadienio mačo, siekia 85 taškus – tai trečia vieta po grupių turnyro.

Pagal įmetamus taškus Lietuvos rinktinė didelio įspūdžio nedaro. Tačiau statistika byloja, kad lietuvių koziris – gynyba. Lietuvos rinktinė per grupių turnyrą vidutiniškai praleido tik po 66,2 taško per rungtynes – tai antras geriausias rodiklis po ispanų. Amerikiečiai vidutiniškai praleidžia 69 taškus per mačą, bet kol kas viską kompensuoja uraganiniu puolimu.

Būsimų Lietuvių varžovų iš Naujosios Zelandijos statistika – vidutiniškai 69,4 taško per rungtynes. Į savo krepšį Kirkas Peney ir jo vedina komanda vidutiniškai praleidžia 75,2 taško. Gerokai prasčiau už lietuvius gynyboje atrodo ir australai, ir turkai, su kurių poros nugalėtoju tektų grumtis kitame etape. Abi šios ekipos vidutiniškai praleidžia po daugiau nei 74 taškus.

Pagal bendrą taiklumą, žinoma, pirmauja lankus dėjimais drebinantys amerikiečiai – 54 proc. taiklumas iš žaidimo. Čia lietuviai rikiuojasi penkti (50,4 proc.), lenkia ispanus ir nusileidžia tik prancūzams, slovėnams, brazilams ir amerikiečiams. Naujosios Zelandijos krepšininkų taiklumas – vos 40,2 proc. Tai prasčiausias rodiklis tarp grupių etapą įveikusių komandų, o blogiau už lietuvių varžovus krepšį atakavo tik Filipinų, Suomijos ir Egipto rinktinės.

Amerikiečiai mėgsta dėjimus, bet pagal dvitaškių taiklumą pirmauja prancūzai (61,8 proc.). JAV rinktinė – kol kas antra (60,3 proc.), treti – ispanai, ketvirti – slovėnai. Lietuviai čia atrodo kiek kukliau, bet 7 vieta su 55 proc. pataikymu – ne taip ir blogai. Čia Naujoji Zelandija – vėl prie dugno: 45,9 proc. pataikymas ir 18 vieta.

Sakysite, K. Peney kariauna turėtų kur kas geriau atrodyti pagal tritaškius? Jei taip, suklysite – Naujoji Zelandija čia 20-oje pozicijoje su 31,5 proc. pataikymu. Lietuviai antri (40,9 proc.), o pirmauja australai (51,9 proc.). Tiesa, būsimi varžovai iš toli atakuoja daug dažniau: jie grupės turnyre metė 127 tritaškius, lietuviai – 93.

Baudų metimai – vėl be pavojaus signalų. Lietuviai pagal jų pataikymą kol kas ketvirti (75,6 proc.), po ispanų, filipiniečių ir argentiniečių. Naujoji Zelandija – tradiciškai dugne: 20 vieta ir 65,3 proc. baudų pataikymas.

Skylės „po lenta“ akivaizdžios

Ir čia prasideda rūpesčiai. Jono Kazlausko vadovaujama rinktinė turi tikrai galingą priekinę liniją, bet kovoje dėl atšokusių kamuolių atrodo varganai.

Lietuvos rinktinės atkovotų kamuolių vidurkis – 34,2 per mačą. Daugiau kamuolių atkovoja net iš turnyro jau iškritę filipiniečiai. Lietuviai pagal kovą „po lenta“ rikiuojasi vos trylikti. Naujoji Zelandija – šešta su 40,2 atkovoto kamuolio vidurkiu. Geriau dėl kamuolių kovoja ir galimi varžovai kitame etape – turkai bei australai, atitinkamai sugriebiantys po 37,4 ir 35 kamuolius.

Dar vienas pavojaus signalas – Naujoji Zelandija rikiuojasi antra pagal puolime sugriebtus kamuolius (15,8 per rungtynes). Lietuviai su vidutiniškai 9 kamuoliais, atkovotais puolime, nepatenka net į dešimtuką. Gynyboje lietuviai atrodo geriau, bet nežymiai – 25,2 prieš 24,4 atkovoto kamuolio.

Pagal blokuotus metimus lietuviai septinti – vidutiniškai 3 blokai per mačą. Naujoji Zelandija pagal šį rodiklį grįžta į dugną – 1,4 bloko.

Bėdos su įžaidėju – ir skaičiuose

Manto Kalniečio prieš pat čempionatą netekusi Lietuvos rinktinė turi rimtų bėdų rezultatyvių perdavimų grafoje. Čia lietuviai tik 18-oje vietoje su 12,6 vidurkiu. Naujoji Zelandija – nedaug, bet aukščiau (13,8).

Tiesa, pagal klaidas varžovai „pirmauja“ ir net patenka tarp lyderių: 16,8 klaidos per varžybas ir „garbinga“ trečia vieta. Lietuva (15,6 klaidos per rungtynes) 10-11 vietą dalijasi su iš turnyro iškritusiais ukrainiečiais.

Perimtų kamuolių kategorijoje lietuviai ir Naujosios Zelandijos krepšininkai atrodo vienodai. Tiksliau, vienodai blogai. Vidutiniškai 3,8 kamuolio perimanti Lietuvos rinktinė – priešpaskutinė. Blogiau atrodo tik jos varžovė sekmadienio rungtynės – Naujosios Zelandijos krepšininkai vidutiniškai „pavagia“ tik 3,6 kamuolio.

Čia, žinoma, pirmauja amerikiečiai su fantastišku 15,6 perimto kamuolio vidurkiu.