Naujienų srautas

Sportas2014.09.04 13:36

Čempionas reikalauja atšaukti „Formulės 1“ etapą Rusijoje

lrytas.lt 2014.09.04 13:36

Rusijos karo prieš Ukrainą aidas jau pasiekė ir „Formulės 1“ varžybas.

Rusijos karo prieš Ukrainą aidas jau pasiekė ir „Formulės 1“ varžybas.

Buvęs pasaulio ralio čempionas suomis Ari Vatanenas kreipėsi į „Formulės 1“ vadovą Bernie Ecclestone`ą ir komandų savininkus, prašydamas atšaukti šių metų čempionato etapą Rusijoje, kuris spalio 12-ąją numatytas Sočio trasoje.

„Dabar važiuoti lenktyniauti į Rusiją reikštų, kad mes vienaip ar kitaip pritariame tam, kad vyksta Ukrainoje“, – sakė 62-ejų suomis, duodamas interviu britų dienraščiui „The Telegraph“.

A. Vatanenas 1999–2009 metais buvo Europos parlamento narys, o 2009-aisiais varžėsi su Jeanu Todtu dėl Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) prezidento posto. 1981-ųjų pasaulio ralio čempionas šiuo metu dirba kartu su FIA prezidentu.

Atvirai piktindamasis Vladimiro Putino veiksmais Ukrainoje jis siekia, jog Vakarai visomis įmanomomis priemonėmis stabdytų Rusijos prezidentą.

„Dažnai kalbama, kad „Formulės 1“ varžybose negalima painioti sporto ir politikos. Bet mes privalome atsakyti į tai, ką daro Rusijos rėžimas. Bernie („Formulės 1“ vadovas B. Ecclestone`as – Red.) ir komandų savininkai privalo anuliuoti Rusijos „Grand Prix“, – įsitikinęs A. Vatanenas. – „Dabar važiuoti lenktyniauti į Rusiją reikštų, kad mes vienaip ar kitaip pritariame tam, kad vyksta Ukrainoje. Po Antrojo pasaulio karo dabar pirmąsyk susiklostė tokia situacija, todėl mes privalome paklausti savęs, ar išmokome šią istorijos pamoką ir ar padarėme viską, kad tai nepasikartotų“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi