Sportas

2015.09.08 13:45

Krepšinio specialistai: gerai, kad pralaimėjimas patirtas šioje turnyro fazėje

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė patyrė pirmą pralaimėjimą pasaulio krepšinio čempionate, kai 75:82 nusileido Australijos komandai. DELFI kalbinti treneriai Kazys Maksvytis ir Algirdas Brazys pripažino, kad australai atliko puikius namų darbus, o lietuviai per vėlai prisitaikė prie varžovų kieto žaidimo, kurį toleravo mačo arbitrai.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė patyrė pirmą pralaimėjimą pasaulio krepšinio čempionate, kai 75:82 nusileido Australijos komandai. DELFI kalbinti treneriai Kazys Maksvytis ir Algirdas Brazys pripažino, kad australai atliko puikius namų darbus, o lietuviai per vėlai prisitaikė prie varžovų kieto žaidimo, kurį toleravo mačo arbitrai.

A. Brazys pastebi, kad australai padarė išvadas po draugiškų rungtynių su lietuviais, kurias Klaipėdoje mūsiškiai laimėjo. Tuo metu mūsų jaunieji lyderiai nebuvo pasiruošę tokiai rimtai ir kietai kovai nuo pat pirmų minučių.

„Australai šioms rungtynėms pasiruošė labai gerai. Jų gynyba buvo agresyvi nuo pat rungtynių pradžios ir matėsi, kad mes nebuvome tam pasiruošę. Būtent ta gynyba ir išmušė iš vėžių. Jonas Valančiūnas ir Donatas Motiejūnas nebuvo nusiteikę rimtai kovai nuo pat pradžių. Vėliau jau išsimušėme iš normalaus ritmo, australai įmetė daug lengvų taškų, pajuto žaidimą“, – teigė krepšinio specialistas.

Sutrikę dėl kietos australų gynybos ir spaudimo lietuviai kamuolius pamesdavo tiesiog lygioje vietoje ir per du kėlinius padarę net 14 klaidų ir atsiliko 28:47.

„Vyrai po pertraukos išėjo užsivedę, puikiai kovėsi, bet 19 taškų yra per daug. Tiek atlošti reikia daug jėgų. Rungtynių pabaigoje tai jau jautėsi, kai lietuviai prametė savo metimus. Pritrūko jėgų, energijos. Vyrai šaunuoliai, kad eilinį kartą kovėsi iki pabaigos. Tai nuteikia optimistiškai, bet reikia ruoštis visoms rungtynėms ir privalu gerai žaisti su visais. Mačas su australais yra puikus pavyzdys“, – pripažino patyręs strategas A. Brazys.

Teigiamų pusių pirmame pralaimėjime rado ir Klaipėdos „Neptūno“ vyriausias treneris K. Maksvytis.

„Gerai, kad pralaimėjimas patirtas šioje turnyro fazėje. Rungtynės puikiai parodė mūsų silpnąsias vietas ir tai yra gerai, nes tam galima pasirengti, kai bus atkrintamos varžybos“, – teigė su jaunimo rinktinėmis pergales skynęs treneris.

Uostamiesčio klubo stratego manymu pagrindinė pralaimėjimo priežastis – per lėtas prisitaikymas prie kieto, o kartais ir šiurkštaus australų žaidimo, kurį toleravo ir teisėjai. K. Maksvytis taip pat pastebi, kad jų darbas nebuvo pats geriausias.

„Kai lietuviai pradėjo australams atsakyti tuo pačiu, tada ir pakeitėme rungtynių eigą. Žaidėjai turi prisitaikyti prie varžovų ir teisėjavimo, kuris ypatingai pirmose turnyro stadijose nebūna pats geriausias“, – mano Lietuvos vicečempionų vedlys.

Šios rungtynės ir vėl ne itin sėkmingai susiklostė rinktinės debiutantams Šarūnui Vasiliauskiui ir Adui Juškevičiui, kuriam kamuolys tiesiog slydo iš rankų lygiose vietose.

A. Brazio manymu, tai nėra meistriškumo stokos ženklai, o greičiau psichologiniai dalykai.

„Jie nėra jauni, jiems po 25-erius metus ir, kai pagalvoji, jie jau turėtų pradėti žaisti. Kitas dalykas – jie yra tokio lygio varžybų debiutantai. Ir jie papuolė į rinktinę dėl įvairių priežasčių. Turiu omenyje, kad Lietuvoje problema su įžaidėjais dabar yra tikrai labai opi. Kitas dalykas – Manto Kalniečio trauma. Yra kaip yra, nieko čia nepakeisi“, – apie įžaidėjo problemą kalba A. Brazys, anksčiau pats rungtyniavęs šioje pozicijoje.

Nepaisant klaikios rungtynių pradžios, lietuviai, kaip jau tampa įprasta, pabudo trečiame kėlinyje. Jį mūsiškiai laimėjo 28:15 ir sugrįžo į kovą dėl pergalės. Panašus scenarijus susiklostė ir rungtynėse su Meksika ir Angola.

A. Brazio manymu, tą gali lemti ir psichologija. Žaidėjai grupių etapo metu kartais nesusikaupia maksimaliai. Jie tą padaro atėjus atkrintamoms varžyboms, kai žino, kad pralaimėjimas reiškia čempionato pabaigą.

„Su psichologija taip dažnai būna, o gyvenimas už tai baudžia. Gerai, kad žaidžiame taip trečius kėlinius, bet tai labai pavojingas dalykas. Mes negalime visą laiką pasikliauti tuo trečiu kėliniu, kad perlaušime rungtynes per jį. Nebus taip. Todėl norėčiau palinkėti vyrams, kad tos kalbos, kad turime išmokti žaisti nuo pat pradžių, virstų realybe“, – teigė specialistas.