Sportas

2014.09.02 13:21

Australai svajoja apie pasaulio krepšinio čempionato sidabrą

Australai už krepšinį turėtų būti dėkingi lietuviams, nes būtent jie išpopuliarino krepšinį Australijoje. Taip teigia LRT radijo bendradarbė Sidnėjuje Rita Baltušytė. Pasak jos, australai iš šio pasaulio krepšinio čempionato tikisi daug: „Net kalbama apie galimą sidabro medalį.“

Australai už krepšinį turėtų būti dėkingi lietuviams, nes būtent jie išpopuliarino krepšinį Australijoje. Taip teigia LRT radijo bendradarbė Sidnėjuje Rita Baltušytė. Pasak jos, australai iš šio pasaulio krepšinio čempionato tikisi daug: „Net kalbama apie galimą sidabro medalį.“

R. Baltušytė pasakoja, kad australai krepšiniu visos šalies mastu domisi gana mažai. Krepšinis esą populiariausias antrame didžiausiame Australijos mieste po Sidnėjaus – Melburne. „Kaip tik šiame mieste plačiai krepšinį įdiegė lietuviai, atvykę po Antrojo pasaulinio karo“, – sako LRT radijo bendradarbė.

Anot jos, tarp tokių lietuvių buvo ir dukart Europos taurės aukso medalininkas Leonas Baltrūnas, kuris vienu metu net buvo Australijos rinktinės treneris. Krepšinio pradžia ir populiarumas Australijoje, R. Baltušytės teigimu, yra susijęs su lietuviais.

„Vieną kartą Sidnėjaus rašytojų festivalyje kalbinau aborigeną rašytoją. Kai prisistačiau, norėjau paprastai paaiškinti, kas yra Lietuva. O jis man sako – aš puikiausiai žinau, jaunystėje Melburne žaidžiau krepšinį su lietuviais“, – pasakoja R. Baltušytė.

Australai, viena vertus, dėkingi Lietuvai už tai, kad pamokė žaisti krepšinį. Tačiau australai turi ir dėl ko pykti ant lietuvių. Dviejose olimpinėse žaidynėse iš eilės – 1996-aisiais ir 2000-aisiais – Lietuvos rinktinė prieš australus laimėjo kovas dėl bronzos medalio. O juk 2000-ųjų žaidynės vyko Sidnėjuje.

Australija aukščiausiuose tarptautiniuose turnyruose nėra iškovojusi jokio medalio. Aukščiausia vieta olimpinėse žaidynėse – ketvirta, o pasaulio pirmenybių geriausias pasiekimas – 1994-aisiais iškovota penkta vieta.

Prieš ketverius metus Turkijoje australai liko dešimti. Tiesa, Okeanijos pirmenybėse jie 18 kartų tapo čempionais. Bet ten visada varžosi tik dvi komandos: Australija ir Naujoji Zelandija.

Vis dėlto australai šiemet svajoja apie sidabro medalį. „Iš šio pasaulio čempionato tikimasi gana daug, net kalbama apie galimą sidabro medalį. Kai kas skelbia, kad Australijos krepšinis su šia savo rinktine įžengia į savo žvaigždžių aukso amžių“, – teigia R. Baltušytė.

Pasak jos, pirmą kartą nuo 1998 metų, kai Australija buvo tapusi FIBA taurės nugalėtoja, Australijos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Andrėjus Lemanis savo komandą vertina labai gerai.

„Jo nuomone, seni vilkai NBA ir kitur žaidžiančios žvaigždės, tarp kurių, be kita ko, ir du buvę „Lietuvos ryto“ žaidėjai Aronas Baynesas ir Bradas Newly, kartu su naujaisiais debiutantais Brocku Motumu, Caremonu Bairstow ir Dante Exumu sudaro kaip niekada talentingą komandą. Ir daug vilčių dedama į jaunuosius. Ypač – į D. Exumą“, – sako  R. Baltušytė.

LRT radijo bendradarbė Sidnėjuje priduria, kad šiemet australų žaidimą žiūrės labai daug žmonių. Pasaulio krepšinio čempionatas pirmą kartą visoje Australijoje bus transliuojamas per nacionalinio transliuotojo ABC antrąją programą.

„To dar niekada nebuvo. Tikimasi, kad tai daugiau sudomins australus krepšiniu. Žaidimą komentuos legendinis australų krepšininkas Shane`as Healas. O kiekvienos dienos rezultatai bus suvedami dar ir specialioje laidoje“, – sako R. Baltušytė.