Sportas

2015.09.08 13:45

Naujojo LKL sezono belaukiant: „Šiauliai“

BNS 2015.09.08 13:45

Po fizinio pasiruošimo treniruočių į salę vos prieš kelias dienas persikraustę „Šiaulių“ komandos krepšininkai – jau optimistiškai nusiteikusio Gedimino Petrausko rankose, Lietuvos krepšinio lygos klubų pristatymą pradeda LKL interneto svetainė.

Po fizinio pasiruošimo treniruočių į salę vos prieš kelias dienas persikraustę „Šiaulių“ komandos krepšininkai – jau optimistiškai nusiteikusio Gedimino Petrausko rankose, Lietuvos krepšinio lygos klubų pristatymą pradeda LKL interneto svetainė.

Treneris viliasi, jog šiemet ir vėl pavyks sulipdyti kovingą ir darnią komandą, galinčią mesti iššūkį bet kam.

Praėjusį sezoną lėtai pradėję, tačiau sėkmingai reabilitavosi, šiauliečiai tokių pačių klaidų šiais metais kartoti nenori.

„Reikia pradėti šį sezoną neblogai. Pernai pradžia buvo nekokia. Tikimės padaryti kažką panašaus kaip pernai, tik su laimingesne pabaiga“, – prisimindamas skaudų pralaimėjimą Klaipėdos „Neptūnu“ vieno taško skirtumu lemiamose LKL ketvirtfinalio serijos rungtynės kalbėjo G. Petrauskas.

Sklandžiu perėjimu iš fizinio pasiruošimo treniruočių lauke besidžiaugiantis treneris neslėpė, jog vertinti komandos naujokus dar anksti, bet liko patenkintas užsieniečių darbu bei charakteriais.

„Tikimės, kad legionieriai šiais metais neatvažiavo silpnesni negu pernai, daugumą lietuvių pavyko išlaikyti ir pasipildyti keliais patyrusiais žaidėjais“, – apžvelgė situaciją 29-erių metų specialistas, bet pridūrė, jog komandos sudėtyje vis dar gali būti šiokių tokių rokiruočių, nes dauguma žaidėjų pasirašę sutartis bandomajam laikotarpiui.

Gerai nusiteikęs naujasis „Šiaulių“ ekipos amerikietis Jonathanas Lee, jau skiemenuojantis pirmuosius lietuviškus žodžius, nė kiek nesiskundžia krūviu treniruotėse, nors pripažįsta – visi į pratybas susirinko nusiteikę rimtai.

„Pirmasis įspūdis, jog krepšinio lygis čia išties aukštas, komandos draugai į treniruotes žiūri labai rimtai, o jos vyksta aukštu tempu – visi stengiasi ir dirba nuoširdžiai, – sakė praėjusį sezoną Austrijoje žibėjęs 188 cm ūgio įžaidėjas. – Manau, kad komandai ateinantis sezonas bus sėkmingas.“

Jam pritarė ir iš Kėdainių „Nevėžio“ į „Šiaulius“ šią vasarą persikraustęs ir dviejų metų sutartį su klubu pasirašęs Gintaras Leonavičius. Universalusis 30 metų 194 cm ūgio krepšininkas neslėpė, jog motyvacijos naujoje komandoje netrūksta, o tikslai kitam sezonui – savaime aiškūs.

„Kol kas apie tikslus nekalbėjom, bet „Šiauliai“ yra klubas, kuris turi gilias tradicijas ir visada buvo tarp Lietuvos krepšinio elito. Konkrečių tikslų niekas neminėjo, bet jie ir taip aiškūs: norėtųsi būti tarp keturių stipriausių komandų LKL, norėtųsi gerai pasirodyti FIBA EuroChallenge varžybose, o Baltijos lygoje nužengti kuo toliau“, – šyptelėjo žaidėjas.

Nominalius komandos lyderius Dereką Needhamą ir Travisą Leslie pakeitusių J. Lee ir G. Leonavičius laukia karštas sezonas, tačiau optimizmo komandos treneriui G. Petrauskui slėpti nereikėtų – šią vasarą žaidėjų rinkoje padirbėta iš peties, o praėjusių metų patirtis be abejonės irgi bus naudinga.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.